Skocz do zawartości

Pan Cejrowski i jego podejście do tematu wiz i emigracji do USA


Umarko

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jackie napisał:

 

Kiedyś mnie śmieszył, podobnie jak bawił mnie Korwin-Mikke. Teraz mam jedynie ochotę wytrzaskać ich po zębach. Jakaś nietolerancyjna na starość się robię ;) 

Ze starego Korwina (kiedy jego wypowiedzi ograniczały się do ustroju państwa) się wyrastało, tak gdzieś w wieku 18 lat,  i w sumie nie miałem nic przeciwko młodzieży która była nim zafascynowana. Filozof i matematyk. Ale coś na starość mu odbiło i od kiedy zaczął gadać brednie o kobietach, różnicach rasowych i imigracji to już nawet dzieciakowi przed mutacja nie odpuszczę zachwytu jego osoba.

Cejrowski za to był nikim i w  normalnym kraju by egzystował teraz gdzieś w planktonie dziennikarskim, gazetce parafialnej co najwyżej, na wsi gdzie większość domów ma klepisko i jego poglądy, pełne nienawiści i pogardy dla wszystkiego co odmienne,  znalazłyby wiernych odbiorców.  A mi tu przyjeżdża młody chłopak, tak przed 30-stka, przyzwoicie wykształcony i oznajmia ze Cejrowski to taki wspaniały i mądry człowiek. Także niestety, mamy taki klimat w Polsce obecnie, ze indywidua takie są popularne i traktowane jako autorytety. I co najgorsze, nie zanosi się na to, żeby to uległo zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, tipitoe napisał:

Moze zle napisalem, chodzilo mi oto ze jest jednym z tych ktorzy definiuja ta polska prawicowosc. Z tego co wiem to mlodziez obecnie jest glownie prawicowa.

Jeśli uważasz że obecna władza i młodzież ja popierające to prawica to wg mnie opowiadasz głupstwa.

Czy prawicwość to rozdawanie pieniędzy? Zamiast wprowadzić ulgę od podatku w tej wysokości to kasę się daje do łapy. Prawicowy pogląd oznacza że aby mieć to trzeba zap******ać a tu wielodzietni rodzice pozwalniali sie z pracy bo po co jezdzic do roboty. Jedne jełopy,  jak ja, zasuwaja żeby dzieciorobom dać, moje dzieci wyrosły tylko z mojej pracy.

Czy prawicowość to upanstwowianie czego się da i dopłacanie do kopalń, które generują ogromne straty a gdy zdarzy się koniunktura na węgiel to walą takie ceny że biedota pali w centralnym starymi oponami. A skąd rząd bierze pieniądze na do płacenia do górnictwa? Z kieszeni tych, którzy zap*******ją. Kopalnie nie płacą nawet ZUSu, a górnik9m emerytury płacić trzeba. Otwórz jakiś  interes i Co zrobisz gdy zacznie przynosić straty? Oczywiście go zamkniesz, a rzad zamiast otworzyc przedszkole dla dzieci tych, którzy zap*******ją sypie kasę do dziury z węglem. 

Nie chce mi się pisać już, ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy chyba pomyliłeś wątki Piszesz o socjalistycznym rządzie w temacie o wypowiedzi Cejrowskiego odnośnie wiz emigracji do Stanów. On kie wie nawet ile wniosek o wizę kosztuje. Przekolorowal ostro, ale w jednym zgodzić się można że ludzie kombinują, czego przykładem mogą być wątki na tym forum jakich jest nie mało
Ostatnio Cejrowski przeciwstawil się obecnej władzy i powiedział coś co spowodowało zawieszenie emisji programu z jego osobą. Dzisiaj czwartek i zobaczymy czy to jednorazowy zawias czy naraził się już TVP tak samo jak Kolonko.
Śmieszy mnie porównanie Korwina i jego poglądów do pisu. To że chlapie jak popadnie to kto go zna to wie, ale wystarczy posłuchać choćby jego wystąpienia w PE podczas głosowania ws rezolucji dot Polski czy ostatniego wywiadu z W. Siryk. Często jest tak że jego wypowiedź jest cięta i w ten sposób zmieniany jest cały sens i przesłanie jakie za sobą niesie. Vlade to o czym napisałeś właśnie głosi Korwin I to od 30 lat w dodatku. Chyba wiesz o tym skoro kiedyś go sluchales. Fakt że władzy bym mu nie oddał w pełni bo mogłaby nastąpić anarchizacja, ale nie mów że całkowicie bez sensu gada. Na każdego trzeba przyjąć poprawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakoś nie przypominam sobie żeby w latach 90-tych Korwin gadał o kobietach, murzynach i Pakistańczykach. No i kto go gdzie porównał do PiSu, jak on ma dokładnie przeciwstawne poglądy.  Korwinowi nie zarzucam braku inteligencji, w logiczny sposób potrafi przedstawić utopijne wizje ustrojowe, ale te ostatnie dodatki niestety dyskwalifikują go jako nawet ciekawostkę polityczną. 

A na Cejrowskiego to szkoda mi zużywać palców do pisania na klawiaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy słuchasz tego Korwina od a do z? Czy wyłączsz po pierwszych słowach nie wpisujacych się w twoje kanony, których nie oceniam w tym momencie.
Co do imigrantów


Pomijam fakt sytuacji mediów i różnic jakie mamy dzisiaj i dwie trzy dekady temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, różnica polega na tym że teraz nazywa ich "śmieciem ludzkim", zamiast tak jak kiedyś tylko mówić o obcięciu zasiłków socjalnych.  I nie, nie interesuje się jego osobą od ponad 20 lat, tylko raz na jakiś czas, niestety w zagranicznych serwisach informacyjnych lub publicystycznych, pojawiają się  jego wypowiedzi, po których mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎12‎/‎13‎/‎2017 at 10:00 PM, andyopole said:

Jeśli uważasz że obecna władza i młodzież ja popierające to prawica to wg mnie opowiadasz głupstwa.

Czy prawicwość to rozdawanie pieniędzy? Zamiast wprowadzić ulgę od podatku w tej wysokości to kasę się daje do łapy. Prawicowy pogląd oznacza że aby mieć to trzeba zap******ać a tu wielodzietni rodzice pozwalniali sie z pracy bo po co jezdzic do roboty. Jedne jełopy,  jak ja, zasuwaja żeby dzieciorobom dać, moje dzieci wyrosły tylko z mojej pracy.

Czy prawicowość to upanstwowianie czego się da i dopłacanie do kopalń, które generują ogromne straty a gdy zdarzy się koniunktura na węgiel to walą takie ceny że biedota pali w centralnym starymi oponami. A skąd rząd bierze pieniądze na do płacenia do górnictwa? Z kieszeni tych, którzy zap*******ją. Kopalnie nie płacą nawet ZUSu, a górnik9m emerytury płacić trzeba. Otwórz jakiś  interes i Co zrobisz gdy zacznie przynosić straty? Oczywiście go zamkniesz, a rzad zamiast otworzyc przedszkole dla dzieci tych, którzy zap*******ją sypie kasę do dziury z węglem. 

Nie chce mi się pisać już, ...

 

W Polsce wystepuje obecnie nacjonalistyczny-bolszewizm opierajacy sie na falszywym zalozeniu ze jednostka I jej potrzeby sa znacznie wazniejsze niz spolecznosc. Konserwatyzm z zalozenia jest oparty na egocentryzmie. Tak jak napisales wkurwia cie ze inni ludzie maja dzieci I ze twoje pieniadze ida na to zeby im pomoc. Mam dla ciebie zla wiadomosc. przyszlosc wyglada bardzo zle dla twoich dzieci I wnukow. Jest wiecej niz prawdopodobne ze zostana kiedys kientami pomocy spolecznej I to nie dlatego ze nie chca pacowac, ale dlatego ze ich zarobki nie beda wystarczaly na ich wlasne utrzymanie. Juz teraz prawie 50% spoleczenstwa na rynku pracy ma prace dorywcze, ktore placa najnizsze stawki. W efekcie te osoby sa zmuszone dp korystania z pomocy spolecznej. Do tego wlasnie prowadzi konserwatyzm.

Co do firm I ich dzialnosci to mam dobre pojecie, bo sobie taka zalozylem I ku mojemu zaskoczeniu kazdy wydatek mojej firmy mozna odpisac od podatku. Nie w calosci, ale pewien duzy procent jest zwracany. Straty tez mozna odpisac od podatku, co zrobil miedzy innymi D Trump. Wiekszosc duzyc firm I korporacji nie placi zadnych podatkow, lub robi to w niewielkim stopniu.

 

To co napisales nazywa sie prawicowym wkurweniem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tipitoe napisał:

W Polsce wystepuje obecnie nacjonalistyczny-bolszewizm opierajacy sie na falszywym zalozeniu ze jednostka I jej potrzeby sa znacznie wazniejsze niz spolecznosc. Konserwatyzm z zalozenia jest oparty na egocentryzmie. Tak jak napisales wkurwia cie ze inni ludzie maja dzieci I ze twoje pieniadze ida na to zeby im pomoc. Mam dla ciebie zla wiadomosc. przyszlosc wyglada bardzo zle dla twoich dzieci I wnukow. Jest wiecej niz prawdopodobne ze zostana kiedys kientami pomocy spolecznej I to nie dlatego ze nie chca pacowac, ale dlatego ze ich zarobki nie beda wystarczaly na ich wlasne utrzymanie. Juz teraz prawie 50% spoleczenstwa na rynku pracy ma prace dorywcze, ktore placa najnizsze stawki. W efekcie te osoby sa zmuszone dp korystania z pomocy spolecznej. Do tego wlasnie prowadzi konserwatyzm.

Co do firm I ich dzialnosci to mam dobre pojecie, bo sobie taka zalozylem I ku mojemu zaskoczeniu kazdy wydatek mojej firmy mozna odpisac od podatku. Nie w calosci, ale pewien duzy procent jest zwracany. Straty tez mozna odpisac od podatku, co zrobil miedzy innymi D Trump. Wiekszosc duzyc firm I korporacji nie placi zadnych podatkow, lub robi to w niewielkim stopniu.

 

To co napisales nazywa sie prawicowym wkurweniem   

Rzeczywiscie, mozna odniesc wrazenie ze jestem prawicowcem. Ja tylko pytalem "Czy...." to co dzieje sie w Polsce obecnie mozna nazywac ruchem prawicowym. Napewno nie, toz to czysta bolszewia. Gdy mieszkalem w UK znalem tam rodziny od trzech pokolen zyjace z zasilkow, taki sposob na zycie. Panstwo placi dosc dobre benefity z blahych powodow, troche sie dorobilo na czarno i taki wychodzi wygodny styl zycia, nie trzeba wstawac rano. Zamiast 500+ wystarczylo pozwolic te same kwoty odpisac od podatku dochodowego, ludzie mieliby bodziec do szukania pracy.

Kiedys moj tutejszy kolega obruszyl sie ze musi placic na tutejsze szkolnictwo (najwieksza kwota w podatku lokalnym), chociaz nie ma dzieci. Ale musialem mu przypomniec ze w Polsce ma dziecko (dzis juz dorosle), na ktorego wyksztalcenie tez ktos sie sklada ze swoich podatkow. Musial przyznac mi racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu ludzi prawicowosc/lewicowosc to linia prosta - na prawo jest prawica, na lewo lewica. Jest to blad i powoduje nieporozumienia jak wlasnie w postach powyzej.

Poglady polityczne to nie linia, to uklad wspolrzednych. Powiedzmy na osi X po lewej jest socjalizm gospodarczy, a im bardziej na prawo tym wieksza swoboda i mniejsze zainteresowanie panstwa czymkolwiek. Na osi Y na dole jest liberalizm spoleczny, "hulaj dusza piekla nie ma", a na gorze konserwatyzm, "cudzoziemskich ksiag nie czytaj, czego nie wiesz ksiedza pytaj". 

PiS spolecznie to jest niewatpliwie prawica, ale gospodarczo lewica, tak bym powiedzial lokalizacje na osi (x, y) maja (-4, +6). W USA Demokraci mainstreamowi to (-2, -8), Bernie (-7, -8), GOP (+7, +8), ale Trump juz blizej zera jesli chodzi o gospodarke, przynajmniej w teorii (cla, NAFTA i te sprawy).

W rzeczywistosci trzy grupy sa dominujace, i zmieniaja sie u wladzy w zaleznosci od nastrojow, najmniej liczna jest ta popierajaca totalna liberalizacje gospodarki i jednoczesnie totalna liberalizacje zycia spolecznego. Takie osoby maja przerabane u wszystkich, i u religinych wolnorynkowcow, i u socjalistycznie nastawionych gospodarczo "progresistow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...