Skocz do zawartości

Nielegalny pobyt rodziny a wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Z góry proszę o nie rzucanie we mnie pomidorami o to, że sobie nie wyszukałam tematu. Jest tego multum a nie znalazłam czegoś co by mi pomogło. 

Wracając do tematu. W tym roku chcę stawać o wizę turystyczną. Mam 21 lat, studiuję, nie pracuję ale uciekać stąd nie chcę.. Jednak pojawia się problem. Mój tata ponad 10 lat temu wrócił z USA przebywając tam nielegalnie przez 9 lat. Jego bracia i rodzice zostali tam i żyją sobie również nielegalnie. Osobiście nie mam z nimi kontaktu, więc może jakoś zalegalizowali swój pobyt ale mi nic o tym nie wiadomo. 

Pytanie brzmi. Mogę mieć problem ze zdobyciem wizy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minute ago, Roelka said:

Mozesz.

Tak? Nie wiedzialem ze USA stosuje odpowiedzialnosc zbiorowa. Jakies zrodlo tej informacji?

 

8 minutes ago, mychn said:

Pytanie brzmi. Mogę mieć problem ze zdobyciem wizy? 

Na rozmowie z konsulem jestes oceniana Ty, a nie Twoja rodzina. Miej na uwadze to, ze pod czas rozmowy pada pytanie o rodzine w USA. Jedyne co moge poradzic: nie klam. Sa tam legalnie, czy nie konsul moze miec dostep do tej informacji. W momencie kiedy zlapie Cie na klamstwie, dostaniesz od razu odmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Roelka napisał:

Mozesz.

Byłabym wdzięczna jakbyś mi wyjaśniła jak mam postępować w takiej sytuacji, jeśli wiesz oczywiście :)

Moja mama również kilkanaście lat temu się starała 3 razy i nie dostała. Ja myślę o wizie od 3 lat ale boję się, że nie dostanę również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xarthisius napisał:

Tak? Nie wiedzialem ze USA stosuje odpowiedzialnosc zbiorowa. Jakies zrodlo tej informacji?

 

Na rozmowie z konsulem jestes oceniana Ty, a nie Twoja rodzina. Miej na uwadze to, ze pod czas rozmowy pada pytanie o rodzine w USA. Jedyne co moge poradzic: nie klam. Sa tam legalnie, czy nie konsul moze miec dostep do tej informacji. W momencie kiedy zlapie Cie na klamstwie, dostaniesz od razu odmowe.

Chodzi o to, że ja nie chce im robić problemów. Żyją sobie całkiem na dobrym poziomie z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mychn said:

Chodzi o to, że ja nie chce im robić problemów. Żyją sobie całkiem na dobrym poziomie z tego co wiem.

Czy przyznanie sie do czlonkow rodziny przebywajacych nielegalnie powoduje dla nich jakies problemy? Nie mam zielonego pojecia.

Czy nie przyznanie sie do w.w. moze skutkowac odrzucenie wniosku o wize? Tak.

Sama musisz zdecydowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Czy przyznanie sie do czlonkow rodziny przebywajacych nielegalnie powoduje dla nich jakies problemy? Nie mam zielonego pojecia.

Czy nie przyznanie sie do w.w. moze skutkowac odrzucenie wniosku o wize? Tak.

Sama musisz zdecydowac.

Kolego, juz w kilku postach sugerujesz ludziom zeby klamali. Klamstwo ktore wyjdzie na jaw bedzie skutkowac dozywotnim banem na wyjazd do USA.

 

Tak. Nielegalny pobyt rodziny wplywa na decyzje konsula. Skoro twoja rodzina zyje w USA nielegalnie, to dlaczego ty nie mialabys tak zrobic?

We wniosku musisz wpisac czlonkow rodziny zyjacych w USA. Wierz mi, jak nie wpiszesz to i tak bardzo szybko wyjdzie to na jaw. I bedzie po wizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Roelka said:

Kolego, juz w kilku postach sugerujesz ludziom zeby klamali. Klamstwo ktore wyjdzie na jaw bedzie skutkowac dozywotnim banem na wyjazd do USA.

Droga Kolezanko, przeczytaj jeszcze raz to co napisalem, bo nie jestem w stanie ogarnac jak zinterpretowalas sobie moje slowa "Jedyne co moge poradzic: nie klam" jako sugestie zeby OP klamala, albo zeby nie przyznawala sie do rodziny :)

BTW, gdzie jeszcze wedlug Ciebie sugerowalem zeby ktos klamal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Roelka said:

Tak. Nielegalny pobyt rodziny wplywa na decyzje konsula. Skoro twoja rodzina zyje w USA nielegalnie, to dlaczego ty nie mialabys tak zrobic?

We wniosku musisz wpisac czlonkow rodziny zyjacych w USA. Wierz mi, jak nie wpiszesz to i tak bardzo szybko wyjdzie to na jaw. I bedzie po wizie.

Co do samego meritum, uwazam ze nie masz racji. Tak jak posiadanie legalnej rodziny w USA nie daje dodatkowych punktow i nie gwarantuje otrzymania wizy. Tak posiadanie nielegalnej, nie powoduje automatycznej odmowy. Warunek jest prosty: nie klamac o czlonkach rodziny w USA, miec zwiazki z krajem, nie miec ukrytego immigrant intent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka napisał:

Mozesz.

 

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

Tak? Nie wiedzialem ze USA stosuje odpowiedzialnosc zbiorowa. Jakies zrodlo tej informacji?

 

Na rozmowie z konsulem jestes oceniana Ty, a nie Twoja rodzina. Miej na uwadze to, ze pod czas rozmowy pada pytanie o rodzine w USA. Jedyne co moge poradzic: nie klam. Sa tam legalnie, czy nie konsul moze miec dostep do tej informacji. W momencie kiedy zlapie Cie na klamstwie, dostaniesz od razu odmowe.

 

Tez mnie to zastanawialo. Jesliczesc rodziny sobie przesiedzialo wize to czy za pare lat reszta rodziny moze miec problemy z tego powodu przy ubieganiu sie o promese ? Jak to jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...