Skocz do zawartości

Jaka uczelnia i pomoc !


Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich!

Mam ważne pytanie!

Mianowicie opisze na szybko Siebie. 

Mam sporo osiągnięć sportowych, nie lubię nic nie robić, mam kanał na YouTube (2000 sub), ćwiczę, gram, pływam itd

Lubię muzykę, integracje, rozmowy. 

Fajnie jakby było stypendium.

I ostatnio dowiedziałem się (na szczęście nie za późno - 2 kl liceum), że jest możliwość wyjechania na studia do USA. 

Mianowicie nie chcę startować ani na Yale ani na Harvard, tylko na w miarę spoko uczelnie z dobrym wydziałem sportowym mianowicie Futbolu.

Podoba mi się system kształcenia i ogólne podejście do ucznia. Oczekuje dobrej atmosfery.

Mianowicie:

Pomijając wszystkie aplikacje które pójdą dobrze, jest problem..

6; 1,2 gim czerwone paski -- lecz potem no oceny hmm słabe? Poprostu mi się nie chciało i wiadomo jaki tego jest efekt. 

Więc patrząc na oceny:

3 gim - więkoszść trój

1 lic - tutaj same 2 tak...

2 lic- połowa roku to 3 i 2 i z 2x 4

2 lic koniec roku- same 4 i 5 (moze jakas 3, max2)

i 3 lic - same 4,5 i max 2 trójki

JEST SZANSA? DAJCIE JAKIEŚ RADY PROSZĘ, MOŻE NAPISAĆ DO UCZELNI CZY COŚ..?

I MOŻECIE PRZY OKAZJI PODAĆ TAKĄ UCZELNIĘ JAK WYŻEJ.

pozderki i witam wszystkich ciepło! Mój pierwszy post:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na stypendium raczej bym nie liczyła. Chyba że masz naprawdę znaczące osiągnięcia sportowe. Na terenie kraju i za granicą. 

Koszt studiów to jakieś 20.000$ plus. I oczywiście wiza studencką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla cudzoziemcow ktorzy nie maja wyjatkowych osiagniec. Generalnie, zeby dostac stypendium, musisz miec bardzo dobre stopnie, porzadny wynik na egzaminie jezyka TOEFL, bardzo wysokie wyniki na egzaminach SAT I i SAT II, bardzo dobre letters of recommendation, i nieprzecietne osiagniecia poza szkola, tak zwane extracurriculars (ECs)

Poczytaj sobie tu jaka konkurencje mialbys na jakiekolwiek stypendium. Notabene, twoja konkurencja nie sa inni amerykanie a inni miedzynarodowi studenci. 
https://talk.collegeconfidential.com/international-students/ 

 

1 godzinę temu, januszdousa napisał:

I MOŻECIE PRZY OKAZJI PODAĆ TAKĄ UCZELNIĘ JAK WYŻEJ.

W USA jest powyzej 3,000 college'ow i uczelni, z tego przynajmniej 1,000 uwazanych za "w miare spoko." Zeby doradzic, musielibysmy znac twoj budzet, co chcesz studiowac, w jakim miejscu chcesz zyc itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Roelka said:

Koszt studiów to jakieś 20.000$ plus. I oczywiście wiza studencką. 

Roelka miała na myśli koszt roczny a nie koszt całkowity. BsC to przeważnie 4 lata tutaj - można próbować szybciej, ale zdarza się i dłużej. MsC jeśli chciałbyś potem robić to 2-5 lat i koszty zapewne nieco wyższe rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, januszdousa napisał:

Czytałem ,że są różne sposoby na stypendium prawda?

Sam wspomniałeś że wyniki w nauce masz średnie a za Youtube stypendium nie ma. Dlatego wspomniałam o osiągnięciach sportowych. Jak masz coś na wielka skalę to może pomóc. 

Inna sprawa gdybyś był obywatelem albo rezydentem USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcia mam tyle ze nie w latach licealnych. Wcześniej było:

3 msc w mistrzostwach Polski Karate 

3 miejsce lekkoatletka w moim mieście 

Osiągnięcia sportowe.. jakbym chciał.

Mowicie o wadze na województwo, na Polskę czy co macie dokładniej na myśli?

ps: Niewiecie jak mi pomagacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalę krajową lub Europejska. 

Generalnie z twoich postów wynika że osiągnąłbys wszystko ale w sumie ci się nie chciało..  

Poczytaj więcej o wizach studenckich i zasadach studiowania w USA dla obcokrajowców. Z takim nastawieniem jak twoje jesteś pewien że będzie ci się chciało studiować? Szczególnie że jest to bardzo droga impreza a i normalnie pracować w USA na wizie studenckiej nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...