Skocz do zawartości

Pomoc i wasza opinia w szansach na spełnienie marzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Aktualnie mam 17 lat ( w chwili wyjazdu miałbym 18, wiec ta pełnoletnosc by byla) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony iloscia osob w moim wieku ktôrzy chca zwiedzic USA! Tak czy siak - przejdzmy do mojego pytania. Oczywiscie zalezy mi na waszym zdaniu w kilku kwestiach - po pierwsze moje szanse za wize. Jestem teraz w 2 klasie technikum, w trakcie wyjazdu bylbym pomiedzy 2, a 3 jako technik informatyk. Nie mialbym zdanej matury i jedna z 3 kwalifikacji, wymaganych do tytułu technika informatyka. Do tego pieniadze na wyjazd zarobie w skandynawii, gdzie moja rodzina posiada kilka firm i byc moze wiąze z nimi przyszłosc. Jesli to ma jakiekolwiek znaczenie gram w lokalnym klubie sportowym i od 9 lat jestem wielkim kibicem europejskiego zespolu (co mam jak udowodnic, oj mam). Nie wiem czy to tez ma jakiekolwiek znaczenie ale bylem na wystapieniu prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie. Pierwsze pytanie jest czy wedlug was mam szanse na wize turystyczna? (Znam odpowiedz nie dowiesz sie poki nie sprobujesz). Osobiscie wydaje mi sie ze mam mocne argumenty na to zeby udowodnic wiezi z europa i polska (nie mowiac o tym ze w szwecji czekaja mnie lepsze zarobki niz w US). To tyle na temat wizy. Teraz jeszcze budzet i potencjalne miejsca. Sam planowałem dla siebie Waszyngton i Nowy York. Co o tym sądzicie? Wydaje wam się to dobrym pomyslem na zwiedzenie tego kraju czy zaoferowalibyscie cos innego? Wiele osob mowi o LA ale z tego co wiem jest niebezpiecznie a bez auta ani rusz. I na koniec budzet. Myslalem nad 8 tysiącami zł na cała wyprawe. Bilety z Warszawy do D.C - 3,5/4 k i reszta pieniedzy do wydania na miejscu w gotowce i kartach platniczych. Wiem ze to nie jest wymarzona suma, jednoczesnie wiem ze realna. Myslicie ze uda mi sie z tymi pieniadzmi jakkolwiek zasmakowac US? Dziekuje za ponoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa.. domyslalem sie tego, po prostu na raz napisałem wszystko co przyszło mi na myśl. Jeszcze podpinajac sie do tego - co myślicie o Ukraine international i Aeroflot? Cena ma duze znaczenie a co jak co, ale 1000 zł Ukraine Inter lub 1600 Aeroflotu to cena jaka zaplace za lot w dwie strony do NY ktora zaplacilbym za przelot w jedna od LOT'u...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz duże szanse. Oprocz NY to i tak będziesz potrzebował auta. 8k powinno starczyć na max 2 tygodnie, lepiej byłoby mieć jakąś rezerwę.

Ja byłem tylko na zachodzie ale zobaczyłem tam prawie wszystko, co było do zobaczenia w wycinku chicago - seattle - san diego - oklahoma. Generalnie miasta są spoko, ale yellowstone i grand canyon przebija wiekszość rzeczy jakie można zobaczyć na świecie

Z mojej perspektywy - LA nie warto, choć znam osoby, którym bardzo się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na pewno 50/50.

Znam osobe, ktora byla w takiej samej sytuacji jak ty z tym, ze miala juz osiemnascie lat (konczyla dopiero 2 kl technikum, byly to okolice kwietnia). Padly dwa pytania, po trzecznim pan za okienkiem odrzucil mu wize. Rozmowa trwala moze 30 sekund. Trzecie pytanie bylo na temat rodziny w usa - znajomy mial dziadka ktory byl nielegalnie i wrocil w 2009 roku po 8 latach. A zwiazki z krajem mial takie jak ty, skoro to, ze jest dopiero na polmetku szkoly sredniej nie wystarczylo by udowodnic to, ze wroci to watpie ze Twoj klub, w ktorym grasz albo to ze kibicujesz europejskiej druzynie ma wieksze znaczenie. 

A dla porownania ja dostalem wize tydzien temu. Jestem w ostatniej klasie technikum, za cztery miesiace matura. Moj wujek byl nielegalnie w us przez 13 lat i nie mialem problemow z dostaniem wizy a podczas rozmowy wiedzieli, ze mialem wujka bo pani powiedziala "mysle ze ma pan wujka w usa" - jednak pozniej przeprosila za blad dodajac, ze mialem racje mowiac, ze wrocil do polski 5 lat temu. Wiec nikt ci tu nie napisze raczej co bedzie bo jak widzisz nie ma od tego reguly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2017 o 12:23, rynr napisał:

Moim zdaniem masz duże szanse. Oprocz NY to i tak będziesz potrzebował auta. 8k powinno starczyć na max 2 tygodnie, lepiej byłoby mieć jakąś rezerwę.

Ja byłem tylko na zachodzie ale zobaczyłem tam prawie wszystko, co było do zobaczenia w wycinku chicago - seattle - san diego - oklahoma. Generalnie miasta są spoko, ale yellowstone i grand canyon przebija wiekszość rzeczy jakie można zobaczyć na świecie

Z mojej perspektywy - LA nie warto, choć znam osoby, którym bardzo się podobało.

Rozumiem że według pana lepiej zainwestować by było w wycieczke na zachód? Czy na moim miejscu postawiłby pan jednak na wschód? Samo LA specjalnie mnie nie ciagnie ale np Yellowstone jest dla mnie bardzo interesujace. NY moge sobie odpuscic, zalezy mi na stolicy bo interesuje sie polityka stanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na wschodzie też znajdzie sie sporo rzeczy do zobaczenia - po prostu ja zdecydowałem żeby pojechać na zachód, bo z tamtym rejonie wiecej chciałem zobaczyc. Myśle, że kiedyś uda mi sie wybrać w podróż po wschodnim wybrzeżu.

Proponuję zrobić listę miejsc, które najbardziej chcesz odwiedzić, nanieść na mapę i ocenić czy uda się to wszystko zobaczyć. Jeżeli DC jest najważniejszym punktem to NY jest blisko, wiec nie bedzie chyba problemem zahaczyć na dzien lub dwa.

Sporo osób które podróżują po wschodzie stanów wybierają Florydę, Filadelfię, Niagarę, Chicago, Nowy Orlean, ale jeżeli chciałbyś to wszystko ogarnąć to wtedy trzeba się przygotować, że dużą cześć wakacji spędzisz w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...