Skocz do zawartości

Jeśli jestem osoba bezrobotna i ucząca się w liceum dla dorosłych mam jakie kolwiek szans na wizę ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 minut temu, andyopole napisał:

Gdyby nowy "tatus" zechciał Cię zasponsorowac razem z mamą to dostalibyscie GC razem.

Nieprawda. Matka musiała by wziąć ślub przed 18 rokiem życia syna żeby stepdad mógł sponsorować syna w kategorii immediate relative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kzielu napisał:

Nieprawda. Matka musiała by wziąć ślub przed 18 rokiem życia syna żeby stepdad mógł sponsorować syna w kategorii immediate relative.

Och, myslalem ze graniczne jest 21 lat. No to ino żeniaczka.

Nie wiem czy w Ciupagowie jest jakas nizsza taryfa dla mlodocianych...:P  Jakas oblubienica, taka 55+, moze by i dala rabat, bo mlody to i trawnikiem sie zajmie, garbeć kany wystawi, moze i ogródek uprawi...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Och, myslalem ze graniczne jest 21 lat. No to ino żeniaczka.

Nie wiem czy w Ciupagowie jest jakas nizsza taryfa dla mlodocianych...:P  Jakas oblubienica, taka 55+, moze by i dala rabat, bo mlody to i trawnikiem sie zajmie, garbeć kany wystawi, moze i ogródek uprawi...;)

Troche jest - 21 lat jest graniczne zeby byl traktowany jako dziecko - ale na to generalnie nie ma szans bo zanim matka dostanie GC i zacznie go sponsorowac to bedzie juz mial 21 lat i przeskoczy do innej kategorii. 

Stepdad moglby go sponsorowac (i wtedy by to trwalo ~rok) gdyby wzial slub z matka przed jego 18-ym rokiem zycia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jedno - czekać aż mama zacznie cię sponsorowac. Tak kilka dobrych lat to potrwa. 

Nawet jakbyś dostał jakimś cudem wizę turystyczną i przesiedziec pobyt. Co jak widzę na pewno by się stało, to wtedy mama nie będzie mogła cię sponsorowac. W twoim przypadku nie możesz być nawet jednego dnia nielegalnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością zawiadamiam ze matki to nie zobaczysz od 3 do 5 lat minimum. Nie wyjedzie z USA póki nie bedzie miała papierów ok. Nawet do Kanady nie wyjedzie, wiec spotkanie tam tez odpada.

Mam jeszcze jedna smutna wiadomość. Wcale nie jest powiedziane ze ślub z obywatelem jej pomoże. Bedzie musiała udowodnić ze to wlasnie miłość jej życia na która tak czekała. Dopiero wtedy moze uzyska obywatelstwo.

I na koniec. W obecnych czasach taki numer odbije sie na tobie. Moim zdaniem prawdopodobnie nigdy nie dostaniesz jakiejkolwiek wizy do USA. Zwłaszcza ze sam nie ukrywasz ze chcesz sie tam osiedlić. 

Przykre ale mozesz „podziękować” mamie. Naprawdę ci pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...