Skocz do zawartości

Operator CNC a praca w USA


Kosa_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12/28/2017 o 20:45, Kosa_PL napisał:

Akurat nożoroby to są same samouki, a dobrych nie jest tak dużo. Obecnie praktycznie 95% swoich noży eksportuję do USA.

 

I chwala Ci za te, ze Twoje noze sa u nas w kuchni, ale ... prawo jest prawem, wymagania wymaganiami i niestety jesli mowimy o wize H1B to nie jest zaden argument. H1B jest dla osob, ktore maja zdolnosci - powiedzialabym w kierunku zarzadzanie ludzmi (Johnson sciagal na H1B managera z Hiszpanii, HS diploma ale 20 lat doswiadczenia, w tym 15 jako manager majacy 600 pod soba); informatyk - samouk, ale napisal kilka programow, ktore opublikowali w specjalistycznych gazetach, pracowal dla ogromnej firmy w Niemczech, zarabial ponad 250 tysiecy Euro, napisal program dla firmy farmaceutycznej, ktory to program czeka (chyba jeszcze badz juz ma) patent w USA - program usprawnil przepisywanie lekarstw przez wykazywanie od razu czy dany lek jest pokrywany przez dany insurance, ktory ma pacjent i od razu wskazywane bylo czy jest generic - > zaoszczedzalo to czasu lekarzom, ktorzy dostawali telefony od pacjentow, ze ten lek nie jest pokrywany wiec chca recepte na inny itp. 

Moze jakas inna wiza wchodzilaby w gre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 12/28/2017 o 20:31, Kosa_PL napisał:

A gdyby firma produkująca noże szukała doświadczonego nożownika, to jest szansa na jakis typ wizy czy GC ?

GC o niebo bardziej ma szanse niz H1B. 

Powiem to tak: ja mam wieksze szanse na wygrana w totolotka niz Ty na H1B. I jesli ktos Ci powie cos innego to znaczy, ze bedzie chcial wyciagnac od ciebie pieniadze. Ostatnio mialam Pana, ktoremu pewnien polski adwokat z NYC wzial $5,000 za H1B na ktore tenze Pan sie w ogole nie kwalifikowal - przyslali RFE z immigration - adwokat zadzwonil, ze chce nastepne $2,000 za odpowiedzenie na RFE, Pan grzecznie podziekowal po tym jak poszedl do 3 innych prawnikow i kazdy z nich (wlacznie ze mna) myslelismy, ze sobie ktos - brzydko mowiac - jaja robi... H1B dla czlowieka z wyksztalceniem wyzszym z Polski - mgr inz. ratownictwa medycznego, ktory 6 lat chodzi na ESL, mial dostac H1B w zawodzie SPECJALISTA DO SPRAW KADROWYCH w - uwaga!!! - trucking company, ktora ma 1 wlasciciela, 1 sekretarke (na 1/2 etatu) oraz 2 subcontractors. Pan mial doradzac zespolowi HR (!!!!) jak postepowac z ludzmi oraz Pan mial - uwaga! - przygotowywac umowy o prace dla pracownikow, robic szkolenia przeciwko mobbingowi w miejscu pracy itp.

Jeszcze nigdy nie czytalam takiego RFE: 4 kartki gdzie nie zostawili suchej nitki na niczym... (Jedno pytanie brzmialo: udowodnij w jaki sposob Aplikant moze przygotowywac umowy o zaczeniu prawnym skoro sam zaczal obecnie Level 3 jezyka angielskiego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karina napisał:

GC o niebo bardziej ma szanse niz H1B. 

Powiem to tak: ja mam wieksze szanse na wygrana w totolotka niz Ty na H1B. I jesli ktos Ci powie cos innego to znaczy, ze bedzie chcial wyciagnac od ciebie pieniadze. Ostatnio mialam Pana, ktoremu pewnien polski adwokat z NYC wzial $5,000 za H1B na ktore tenze Pan sie w ogole nie kwalifikowal - przyslali RFE z immigration - adwokat zadzwonil, ze chce nastepne $2,000 za odpowiedzenie na RFE, Pan grzecznie podziekowal po tym jak poszedl do 3 innych prawnikow i kazdy z nich (wlacznie ze mna) myslelismy, ze sobie ktos - brzydko mowiac - jaja robi... H1B dla czlowieka z wyksztalceniem wyzszym z Polski - mgr inz. ratownictwa medycznego, ktory 6 lat chodzi na ESL, mial dostac H1B w zawodzie SPECJALISTA DO SPRAW KADROWYCH w - uwaga!!! - trucking company, ktora ma 1 wlasciciela, 1 sekretarke (na 1/2 etatu) oraz 2 subcontractors. Pan mial doradzac zespolowi HR (!!!!) jak postepowac z ludzmi oraz Pan mial - uwaga! - przygotowywac umowy o prace dla pracownikow, robic szkolenia przeciwko mobbingowi w miejscu pracy itp.

Jeszcze nigdy nie czytalam takiego RFE: 4 kartki gdzie nie zostawili suchej nitki na niczym... (Jedno pytanie brzmialo: udowodnij w jaki sposob Aplikant moze przygotowywac umowy o zaczeniu prawnym skoro sam zaczal obecnie Level 3 jezyka angielskiego). 

tak tez robili ludzi w Kanadzie... podobny chwyt ,kiedys to przechodzilo a teraz ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, andyopole napisał:

Wymarzona sytuacja, w Polsce żyć a w USA sprzedawać. Nic tylko rozwijać biznes.

I ma łatwą drogę do E2. Wiem, że to wiza nieemigracyjna, ale może trochę posiedzieć i zobaczyć jak się mieszka. A jak mu się biznes rozwinie to może iść na EB5 :)

 

ps. to mój pierwszy post na forum - Dzień dobry Wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, andyopole napisał:

Zeby dostac E wizę trzeba zainwestowac pol bańki $$$. Nie wiem czy zalozyciel mial chociaz taka sprzedaż. 

EB5. 0,5 mln na terenach wiejskich lub 1 mln w miastach i koniecznie stworzyć 10 stałych miejsc pracy (dla pracowników z zewn. a nie swojej rodziny).

Dlatego pisałem o E2 na początek. Wystarczy kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Możesz siedzieć w USA dopóki pracujesz w swojej firmie, w branży IT (w której się orientuję) nie ma dużych problemów żeby ją dostać. Przy czym to wiza nieemigracyjna i starając się o nią nie wolno mieć chęci stałej emigracji do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dziurkaczk napisał:

EB5. 0,5 mln na terenach wiejskich lub 1 mln w miastach i koniecznie stworzyć 10 stałych miejsc pracy (dla pracowników z zewn. a nie swojej rodziny).

Dlatego pisałem o E2 na początek. Wystarczy kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Możesz siedzieć w USA dopóki pracujesz w swojej firmie, w branży IT (w której się orientuję) nie ma dużych problemów żeby ją dostać. Przy czym to wiza nieemigracyjna i starając się o nią nie wolno mieć chęci stałej emigracji do USA.

Wiza E2 jest bardzo ciezka do otrzymania. Po pierwsze prosze spojrzec na wymogi jakie obecnie ma konsulat ZANIM ktos pojawi sie nawet na rozmowie: biznes plan (kosztuje troche $$ zeby go napisac przez kogos w USA, oczywiscie z dodatkiem wytycznych przekazanych przez CPA najlepiej badz konsultanta, ktory moze przewidziec jak bedzie rozwijal sie biznes na przestrzeni czasu, zatrudnienie ludzi, rynek zbytu -  podac konkretne przyklady; dochod biznesu oraz danej osoby, inventory/assets, ryzyko itd.). 

Druga rzecz, ktora jest wymagana to kontakty z USA - czy ten czlowiek ma np. podpisany wynajem lokalu (koszty!), zalozona firme, firma posiada FEIN

Trzecia rzecz: ile dana osoba jest w stanie zainwestowac oraz jakie jest ryzyko inwestycji 

Czwarta rzecz: tak patrzac obiektywnie - jesli ktos nie byl w USA - ja juz nawet nie wspominam, ze ma odlozone extra kilkadziesiat tysiecy dolarow, ktore moze szybko stracic, a mimo wszystko aby takie pieniadze odlozyc i stracic to by bylo nieco bolesne - to skad ktos wie w jaki sposob, gdzie, na jakich zasadach funkcjonuje firma w Stanach? Ktos mu musi doradzic. Ktos czyli kto? Firma konsultingowa, ktora wezmie grube $$$ ? 

Piate przykazanie - ja bym nawet rzekla najwazniejsze:  taka liczba odmow E2 jaka jest teraz w Polsce to jest szok. Nigdy nikomu nie radze starac sie o E2 w Polsce. O niebo latwiej (co nie znaczy, ze latwo, ale latwiej w porownaniu z Polska) jest starac sie w USA na zmianie statusu. Znam min. 20 osob, ktore nie dostaly wizy E2 w Polsce, polecialy na turystycznej do Stanow, zmienily juz tutaj na miejscu. 

Branza IT, po zmianach jakie weszly ostatnio, niestety nie jest juz taka fajna do dostania E2. Znam ludzi, ktorzy teraz, w grudniu, przylecieli odnowic E2 do Polski - i wizy nie dostali; znam fachowca z Niemiec tez byl na E2 - polecial odnowic wize - dostal odmowe tuz przez Swietami.. Tak to co bylo jeszcze 2 lata temu to byl raj - teraz - totalne zmiany. Moim, i nie tylko moim, zdaniem, o niebo lepiej jest w Stanach. 

 

Takie moje 5 gorszy, moze sie komus przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...