Skocz do zawartości

Rodzina marząca o Florydzie. Prosimy o pomoc. Sponsoring pracowniczy, loteria, coś jeszcze?


kiciamore

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, andyopole napisał:

Poproś przeciętnego Polaka o wyliczenie wszystkich stanów USA. Jednym tchem wyliczy California, Florydę, może Texas i Nowy York. O  jakimś Wisconsin czy New Hampshire mało kto słyszał. Oregonu nie wspomnę. 

Co z tego że na Florydzie ciepło gdy duchota, komary wielkości aligatorow a aligator w każdym rowie.:D

Miami Vice nie widziales...? Przeciez, tam wiekszosc ludzi spedza czas pijac drinki siedzac na jachtach za kilka milionow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja się "nauczyłem" wszystkich stanów podczas transmisji wyborów prezydenckich w listopadzie 2016, którą oglądałem bardzo uważnie. Sprawdziłem się jakiś czas później i okazało się że w jakimś quizie wyborczej wymieniłem i wskazałem wszystkie 50 - sam się zdziwiłem. Aczkolwiek ja w pracy dużo podróżuje i w sumie nie odwiedziłem jeszcze ND, OK, AR, IA, WA oraz Alaski - ale te jakoś wiem gdzie leżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podrozuje z pracy, ale tylko rodzinnie w wakacje. Na naszej liscie brakuje nam jeszcze CA, NV, OK, AK, HI. Reszte zrobilismy od 2013 roku, gdy wyznaczylismy sobie cel zobaczyc wszystkie stany i wszystkie parki narodowe. Jako, ze zona w ciazy do lipca, to przyszly rok nie doda nic do naszych zdobyczy.

Sent from my m8 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK ja jechałam pierwszy raz do USA to  byłam zdziwiona co to za stan Maine :P nawet z nazwy wydawał mi sie najmniej atrakcyjny, nigdy nie słyszałam, ani nie wiedziałam gdzie to to leży :P Luizjane bym wskazała, bo teraz dosc niedaleko mieszkam (jeden stan nas rozdziela). Ale jakies Dakoty, iowy, Indiany i inne utah to juz niekoniecznie :P natomiast co do Florydy- byłam, mi sie osobiście nie podoba. Duszno, leje piętnaście razy dziennie, jesienią huragany. Znajomi z małym dzieckiem mieszkają w naples, mówią ze na spacer da sie wyjsć o 6 rano albo o 22 bo za gorąco w ciagu dnia. W tym roku po irmie mieli całe zalane osiedle. Mogę pojechać na wakacje ale nie odważyłabym sie tam mieszkać, chyba ze na emeryturze na zimę tylko. A ta nieturystyczna czesc Florydy jest dosc biedna, głownie farmy, podobnie jak u nas na południu GA. Generalnie wiocha, No ale co kto lubi, ja na przykład lubię wiochę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maine jest przeslicznym stanem... wspaniale, dzikie i bezludne wybrzeze, rzeki, gory, male historyczne miasteczka. Mam tam przyjaciol ktorzy mieszkaja jakies 250 metrow od morza...  widoki na ocean i wyspy z kazdego okna ich domu... fantastyczny sea food, homary najlepsze na swiecie. Ostre (nawet brutalne) zimy znacza ze mieszkancy sa tough, wytrwali, nieprzecietni. Chlodniejsze lato znaczy ze uciekaja tam od upalow i wilgoci bogaci mieszkancy z Bostonu, NY i Washingtonu, wiec istnieja tam fantastyczne posiadlosci z 19go i wczesnego 20go roku, posiadlosci Rockofeller'ow, Morgan'ow i oczywiscie Bush'ow. (Kiedy Bush Sr byl przeydentem, widzialam cala rodzine, wlacznie z W, na lotnisku w Kennybunkport gdzie maja posiadlosc. Musze przyznac, ze byli bardzo mili i towarzyscy...) Do pewnego stopnia Maine jest nieodkryta przez przecietnych Amerykanow z poza wschodniego wybrzeza... co mnie raczej cieszy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...