Skocz do zawartości

Rodzina marząca o Florydzie. Prosimy o pomoc. Sponsoring pracowniczy, loteria, coś jeszcze?


kiciamore

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz piszesz, ze chcesz leciec na tydzien. Kilka postow wczesciej, ze chcesz leciec na 6 miesiecy. Ciezko jest cokolwiek radzic, gdy zmieniasz zdanie co minute. Forumowiczom ciezko stwierdzic co jest twoja fantazja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
41 minutes ago, kiciamore said:

Zapytałam się czy mój mąż może, jeżeli miał 3 letnie praktyki w zawodzie? ,bo kwalifikują się osoby ze średnim wykształceniem i pracujący 2 lata w zawodzie, więc spytałam się czy praktyki tez się liczą, nikt mi nie odpowiedział. 

Napisal to juz @stars & stripes w 5 poscie. Bez uzasadnienia, ale mial racje. Zeby kwalifikowac sie przez doswiadczenie w pracy trzeba miec: dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu Departament Stanu będzie korzystał z bazy danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

Kwalifikacja do uzyskania wizy na podstawie doświadczenia zawodowego będzie dokonana przy wykorzystaniu bazy danych O*Net OnLine Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych. Baza danych O*Net OnLine grupuje doświadczenie zawodowe według pięciu „stref zawodowych”. Z listy wielu zawodów wymienionych na stronie internetowej Departamentu Pracy tylko niektóre kwalifikują do uzyskania wizy w ramach programu DV. Aby kwalifikować się do uzyskania wizy DV na podstawie doświadczenia zawodowego, uczestnik loterii musi wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat zdobył dwuletnie doświadczenie w zawodzie, który ma wskaźnik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP).

To kursywa jest prosto z instrukcji do DV. Dla typowych zawodow zwiazanych z budowlanka/wykonczeniowka wskaznik SVP oscyluje w miedzy 2 a 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kiciamore said:

"Mysle ze latwiejszym i raczej pewniejszym sposobem byly by czasowe wyloty do usa, wiaze sie to z dosc dlugim czasem oraz kosztami. Za trzecim razem mozna by sie starac o wize na 10lat i wowczas juz na miejscu zlozyc dokumenty o umozliwienie pracy a nastepnie pozostania na stale."

Ktoś mi tak napisał na grupie prawniczej.

Mozesz podzielic sie linkiem gdzie mozna znalezc takie prawnicze perelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, jak to jest, że opiekunka bez doświadczenia dostała zieloną kartę u mojej koleżanki prawniczki. Są tam na prawdę dziwne akcję ale wolę jednak najprostszą drogą. Jak wylosują to będziemy, jak nie to może za 10 lat coś pomyśle przy większym bagażu możliwości D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...