Skocz do zawartości
thaliaa

odwolanie od cofnięcia wizy matki z dzieckiem obywatela

Recommended Posts

Witam

Polecialam do USA na wizie turystycznej. Przesiedziałam swój pobyt Ok 2 lata. Zaszłam w ciaze, ale postanowiłam wrocic do Polski i urodzic dziecko. Ojciec dziecka nie jest wpisany w birth certificate. Moje pytanie brzmi: 

1. Jeżeli ojciec obywatel urodzony w stanach uzna dziecko (z tego co wiem mała prawie od ręki dostanie papiery) to jaka jest szansa żebym mogła poleciec z mała do stanow? 

2. Odwołanie od decyzji- jaki jest czas oczekiwania? Koszty? 

3. Jeśli dostanę pozwolenie na staranie się o wizę - mam jakieś większe szanse na wlot do kraju z dzieckiem obywatelem? Chce żeby dziecko miało kontakt z rodzina, ale ze względu na to ze jest mała - nie puszczę jej samej. 

4.  Jeśli polecę z mała do stanow i wpuszcza nas na granicy- jeżeli wezmę ślub z obywatelem to czy możemy już zostać w kraju?

bardzo dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ą nie lepiej zrobić wszystko legalnie i rozpocząć procedurę sponsorowania? Jak twój ban się skończy to facet może sponsorowac cię na wizę narzeczenska lub małżeńską. 

To że masz dziecko nic nie znaczy w sensie Twojego przesiedzenia wizy. Dziecko jako obywatel może lecieć, ty nie. To znaczy jeśli rozwiazesz kwestie birth certyfikat i uznanie ojcostwa. Ambasada może prosić o testy dna zanim uzna obywatelstwo dziecka. 

Żadne odwołania nie pomogą. To tak jakbys chciala konsula wziac na litosc bo masz dziecko.  :) To jest tylko twoja wina że zawalilas sprawę z nielegalnym pobytem. 

Na kolejną wizę turystyczną nie masz szans. Policz sobie kiedy kończy ci się 3 letni Ban i wtedy niech cię facet sponsoruje. On może przelecieć do Polski odwiedzić dziecko. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym, że jeśli wiza została przesiedziana o dłużej niż rok (a tak chyba jest w przypadku OP), to ban jest na 10 lat, a nie na 3.

Co do pozostałych informacji, to zgadzam się z Roelką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Joanna. Rzeczywiście, 10 letni Ban. Po tym czasie możesz starać się o wizę imigracyjna wraz z partnerem. Nie znam się bardzo ale wątpię żeby dziecko "od ręki dostalo papiery". Szczególnie że ojciec nie jest wpisany do jej aktu urodzenia. Chociaż to ma znaczenie tylko jeśli chcesz żeby dziecko samo podrozowalo do Stanów. Jeszcze raz powtórzę. Wizy turystycznej raczej nigdy nie dostaniesz. Odwołań nie ma.  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nic nie zmienia. Musi ją sponsorować a później wystąpić o inadmissibility waiver. Turystycznej nie dostanie.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20 minut temu, stars & stripes napisał:

Dziewczyny a gdyby ojciec, obywatel USA przyleciał do PL i tutaj wzięli by ślub i w międzyczasie przeprowadzili procedurę uznania dziecka..?

Nie zmieni fakt że ma 10 letniego bana.  Na waiverach się nie znam ale to chyba też trochę trwa. 

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyna szansa to wziąć ślub, uznać dziecko aby ono dostało obywatelstwo i wystąpić o waiver. Pewnie troche potrwa i nigdy nie wiadomo jaki bedzie rezultat, ale szybsze niz czekanie 10 lat. Tak czy inaczej powodzenia.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wzorowałam się na tym artykule. A jeżeli chodzi o waiver to nie byłam karana ani nic z tych rzeczy a słyszałam ze decyzja konsula nie jest nieodwracalna.

IMG_3135.PNG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsza część odpada, bo - z tego co napisałaś - Twoje dziecko nie urodziło się w USA.

Drugą część będziesz musiała udowodnić. Czyli pewnie poprzez badania DNA. Bo na akcie urodzenia nie podałaś nazwiska amerykańskiego ojca.

Tak że nie będzie to takie błyskawiczne ;)

A waiver, o którym mówią forumowicze, dotyczy zniesienia bana za Twój nielegalny pobyt. A nie innych wykroczeń, czy przestępstw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

waiver przy wizie małżeńskiej wyjdzie,przy turystycznej male szansę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waiver nie odnosi się tylko do karalność.

Twoim "przestepstem" jest przesiedzenia wizy.  Kara jest 10 letni zakaz wjazdu do USA. 

Twój waiver, jeśli zostałby zaakceptowany,  pozwoliłaby ci znieść ten Ban i wjechać do USA na wizie k1 albo cr1. Potrwa to parę lat. 

No i nawet jak dziecko dostanie obywatelstwo to tobie z tej racji nic nie przysługuje. Także ja bym zajęła się najpierw twoja sytuacja. O wizie turystycznej zapomnij. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest wiele artykułów a tutaj na forum masz to rozwinięte bardziej co do dna.wauver

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, thaliaa napisał:

Wzorowałam się na tym artykule. A jeżeli chodzi o waiver to nie byłam karana ani nic z tych rzeczy a słyszałam ze decyzja konsula nie jest nieodwracalna.

Ten artykul nie ma zupelnie nic do Twojej sytuacji poza tym ze dziecko moze nabyc obywatelstwo co jest generalnie bez znaczenia dla Ciebie dopoki dziecko nie ma 21 lat.

Waiver odnosi sie do wszystkich _inadmissibilities_ a nie do przestepstw - nie wiem czy rozumiesz slowo inadmissibility... To jest cokolwiek co powoduje ze jestes "niewpuszczalna" do US.

W tym przypadku masz 10 letni ban i konsul nie podejmuje zadnej decyzji na podstawie swojego widzimisie tylko w przypadku wystapienia o wize - jezeli widzi ze masz bana to ma obowiazek ten wniosek o wize odrzucic. Dokladnie tak samo bedzie w przypadku wystapienia o wize imigracyjna - tyle ze po jej odrzuceniu bedziesz mogla starac o waiver (I-601).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisała Tobie pelasia:

5 godzin temu, pelasia napisał:

Jedyna szansa to wziąć ślub, uznać dziecko aby ono dostało obywatelstwo i wystąpić o waiver. Pewnie troche potrwa i nigdy nie wiadomo jaki bedzie rezultat, ale szybsze niz czekanie 10 lat. Tak czy inaczej powodzenia.

Moim zdaniem to będzie najszybsze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, thaliaa napisał:

Czyli jakie jest najlepsze wyjście z sytuacji? Wziąć ślub w Polsce? 

Slub w PL, CRBA w ambasadzie dla dziecka, petycja I-130 - po ~roku, interview w ambasadzie konczace sie denialem i waiver I-601. Poszukaj od razu sobie prawnika do waivera...

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest forum Visa Journey gdzie ludzie z calego swiata pisza o ich drodze o wizy do USA... jest tam mase informacji co i jak, i jak sie rozne proby zakonczyly. Znam Polakow ktorzy dostali waiver bez prawnika, ale najpierw sie dlugo przygotowywali, czytali fora, pytali, dowiadywali od roznych ludzi. Jezeli nie znasz angielskiego na tyle zeby korzystac z takich miejsc jak Visa Journey, lub po prostu obawiasz sie ze nie ogarniesz sytuacji, wymagan i papierow to faktycznie dobrze jest zatrudnic prawnika. Przygotuj sie ze to wszystko bedzie trwalo... nie ma nic prostego lub "z dnia na dzien" ani nawet z miesiaca na miesiac w twojej sytuacji. 

Edytowane przez katlia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, katlia napisał:

Jest forum Visa Journey gdzie ludzie z calego swiata pisza o ich drodze o wizy do USA... jest tam mase informacji co i jak, i jak sie rozne proby zakonczyly. Znam Polakow ktorzy dostali waiver bez prawnika, ale najpierw sie dlugo przygotowywali, czytali fora, pytali, dowiadywali od roznych ludzi. Jezeli nie znasz angielskiego na tyle zeby korzystac z takich miejsc jak Visa Journey, lub po prostu obawiasz sie ze nie ogarniesz sytuacji, wymagan i papierow to faktycznie dobrze jest zatrudnic prawnika. Przygotuj sie ze to wszystko bedzie trwalo... nie ma nic prostego lub "z dnia na dzien" ani nawet z miesiaca na miesiac w twojej sytuacji. 

Moje kilka groszy: 

Trzeba wziac pod uwage, ze jeszcze w 2016 roku waiver bylo ciezko dostac - o niebo ciezej niz w latach poprzedzajacych 2016, ale w 2017 roku, starajac sie o waiver poza USA - tragedia. Ona musialaby udowodnic, ze jej maz NIE ma szans na funkcjonowanie bez niej w USA a nie jest w stanie przeprowadzic sie do Polski (badz innego kraju). Minusem sytuacji jest fakt, ze dziewczyna wyjechala z USA oraz, ze dziecko nie mialo wpisanego taty w akcie urodzenia - stawia to sprawe w kontekscie, ze ta naprawde ani tata nie wykazal intencji zainteresowania sie dzieckiem (nawet poprzez przylot do Polski kiedy dziecko mialo sie urodzic) badz tez mama dziecka uznala, ze lepszym wyjsciem bedzie wychowywanie dziecka poza USA z dala od ojca. Nie ma tutaj patrzenia na dobro dziecka. To wszystko bedzie analizowal ktos, kto rozpatruje waiver. Jesli np. tata dziecka, Twoj maz bylby chory na raka - to co innego, masz dobre karty w rece (nie zycze Ci tego, tylko pokazuje przyklad); jesli jednak mamy sytuacje, gdzie dziecko jest w stanie przystosowac sie do zycia w innym kraju - nie musi zmieniac szkoly; jest w kraju gdzie nie ma wojny; jest w kraju gdzie jest jego mama;  w kraju gdzie mama mowi w jezyku kraju w ktorym przebywaja; w kraju gdzie ludzie mowia po angielsku gdyby tata chcial przyleciec; w kraju gdzie dziecko ma gwarantowana opieke medyczna za darmo (podobnie jak szkole w przyszlosci) itd. => to sa rzeczy, ktore porusza sie w waiverach. 

Ciezko bedzie udowodnic bona fide marriage. 

Ciezko bedzie znalezc argumenty ("extreme hardship") do waivera, ktory w przypadku tej dziewczyny bedzie rozpatrywal nie konsul, ale zupelnie inny office, gdzie ludzie sa swietnie wyspecjalizowani w tego typu sprawach. 

Trzeba by znac wiecej szczegolow, ale sprawa latwa nie jest. 

Na wize turystyczna nie ma co liczyc, bo nawet gdyby jakims cudem ja dostala - cofna ja z granicy. Lepiej znalezc pewne wyjscie. Aha, i zapomnij o odwolaniach/wyjasnieniach do Waszyngtonu (za okolo 12-18 tysiecy zlotych), ktore proponuje pewna osoba - strata czasu, pieniedzy, nadziei i moze Ci to zaszkodzic na przyszlosc. 

Tak jak napisalam wczesniej - trzeba by przyjrzec sie Twojej sytuacji, ale generalnie waiver opiera sie na tym, ze Twoj maz bedzie cierpial "nadzwyczajna krzywde" jesli Ciebie przy nim nie bedzie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz