Skocz do zawartości

Perfumy w walizce


konamb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Teraz, Xarthisius napisał:

To niech koniecznie sie wypowie, bo ja sie zaczynam martwic o te wszystkie biedne psiny, ktorym sie plucka na lewa strone w luku bagazowym wywracaja.

Tak jak napisalem, cisnienie jest obnizone ale w rozsadnych granicach. Piloci oddychaja tym samym powietrzem wiec dbaja o to zeby doleciec na kolacje do domu calo i zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, andyopole napisał:

Mamy na pokladzie naszego forum szpeca od samolotow. Niechze sie odezwie i powie jak jest. :D

Nie wiem o ktorego szpeca chodzi, ale samoloty komunikacyjne (bo GA np. nie) maja kadlub cisnieniowany - caly oczywiscie a nie jego polowe czy 2/3 z czysto konstrukcyjno / wytrzymalosciowych wzgledow wiec zalicza sie do tego bagaznik. Natomiast to nie znaczy ze cisnienie jest stale bo inaczej uszy by sie nie zatykaly przy starcie - uklad cisnieniowania staram sie zminimalizowac roznice ale utrzymywanie cisnienia takiego jak jest w miejscu startu czy ladowania generalnie jest malo praktyczne wiec sie tego nie robi.

Ale ja na platowcach to tak sie srednio znam jakby co ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w kabinie (i w luku bagazowym) jest ustawione maksymalnie na odpowiadajace wysokosci 2400m, najczesciej jednak ponizej tego, od 1600 do 2000 m. Takze jak chcecie zobaczyc czy wam perfumy nie zaczna przeciekac to wejdzcie sobie na Rysy. 

A ja mam takie natrectwo, ze lubie czytac raporty z katastrof lotniczych, przy czym samemu robie kolo 100 segmentow rocznie. Poczytajcie sobie o AA96, tam sie rozczelnila komora bagazowa i podloga kabiny pasazerskiej sie zapadla. Od tamtej pory montuja panele w podlodze, ktore w takim wypadku maja sie urwac i wyrownac cisnienie.

I o ile cisnienie jest takie samo, bo musi byc, to juz temperatura nie. Luki bagazowe sa nieogrzewane, tylko jedna mala czesc jest ogrzewana (i tam wsadzaja zwierzeta). Oczywiscie jest ogrzewana pod warunkiem, ze nikt nie zapomni powiedziec pilotowi ze ma tam cos zywego. Ale i tak, temperatura nie spada tam ponizej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...