Skocz do zawartości

Przekraczanie granicy USA po raz pierwszy (po otrzymaniu GC)


Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, kyyyx said:

@MeganMarklepoki co to chcemy ruszyć do Chicago, bo tam mamy znajomych i na początku pewnie bedzie to dla nas duże wsparcie. Cały czas w to nie wierzę, że to się dzieje naprawdę :D czas kupić bilety na samolot, jakieś wskazówki? Wy lecicie LOTem? 23kg bagażu które linie LOTu oferuja w pełni wystarczą? Ile płaciliście za bilety?

My lecimy Norwegianem przez Oslo do Oakland (w Kaliforni będziemy sie osiedlać ). Nam akurat zależało na połączeniu z noclegiem po drodze bo nie chcemy dziecka męczyć, a w Norwegian była dobra promka :) 

Mi tez cieżko uwierzyć ze to sie dzieje :D ale to w sumie jest fajne uczucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, mcpear napisał:

Moja żona się na tym nacięła. Norwegian ma limit bagażu 20kg a nie 23 kg bagażu. Aczkolwiek stewardessa przy check-in okazała się wyrozumiała - ale jej powiedziała: "the last time" ;)

o ile dobrze pamietam Norwegian ma 2 szt bagazu. (ale glowy nie daje uciac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Co do tego konta w banku to nie tylko w USA ale w każdym banku trzeba zjawić się osobiście na otwarcie rachunku. Żaden bank nie otwiera rachunku bez spotkania face2face i okazania dowodu osobistego/karty stałego pobytu/paszportu. Online co najwyżej można jakiś wniosek spisać ale podpis odręczny i wzór podpisu być musi. :) 
Generalnie widziałem, że w USA Citibank fajną ofertę miał że wystarczyło zasilić rachunek po otwarciu odpowiednią kwotę i otrzymuje się 500$ nagrody. Sporo przepracowałem w Citi w PL i mogę spokojnie polecić go osobą zwłaszcza podróżującym, trochę żałuje że odszedłem z tego banku gdy jeszcze nie myślałem o wyjeździe do USA bo pewnie mógłbym spokojnie załapać się na wizę pracowniczą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Robson! napisał:

Ps. Co do tego konta w banku to nie tylko w USA ale w każdym banku trzeba zjawić się osobiście na otwarcie rachunku. Żaden bank nie otwiera rachunku bez spotkania face2face i okazania dowodu osobistego/karty stałego pobytu/paszportu. Online co najwyżej można jakiś wniosek spisać ale podpis odręczny i wzór podpisu być musi. :) 

A mbank ? O ile kojarze to nie wymagal spotkania face2face.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...