Skocz do zawartości
stars & stripes

gc Przekraczanie granicy USA po raz pierwszy (po otrzymaniu GC)

Recommended Posts

Zostałem poproszony w prywatnej wiadomości aby podzielić się doświadczeniami z pierwszego przekraczania granicy po otrzymaniu GC. Postanowiłem opisać je w osobnym wątku, być może taka wiedza spowoduje, że Wasz "pierwszy raz" :D będzie mniej stresujący ;)

Zaplanowaliśmy bezpośredni lot z narodowym przewoźnikiem ze względu na 1) dzieciaki, które nigdy nie leciały więc nie znaliśmy ich reakcji na starty/lądowania (okazało się że obawy były niepotrzebne) 2) chcieliśmy oszczędzić sobie ewentualnych problemów na lotniskach przesiadkowych. Po stronie PL wszystko sprawnie, miło i z uśmiechem (koperty nikogo nie interesowały, jedynie paszporty). Po przylocie wszyscy udają się do puntów kontroli granicznej (wiele stanowisk, zero czekania). Zostaliśmy poproszeni o paszporty, skan palców, zdjęcia (tylko dorosłych) - koperty nikogo nie interesowały, choć mieliśmy je przygotowane i były swoistym oznaczeniem nowych posiadaczy GC (co przydało się później). Po przejściu kontroli przeszliśmy kilka kroków na odbiory bagażu rejestrowego. Po ich odebraniu przechodzi się przez kolejny punkt kontrolny gdzie turyści kierowani są na lewo, GC (widoczni z daleka, dzięki kopertom) na prawo do niewielkiej poczekalni gdzie urzędnik imigracyjny zabiera koperty i prosi o skorzystanie z poczekalni. Trwało to ok 30 min. Następnie zostaliśmy wywołani i otrzymaliśmy paszporty z wbitymi pieczątkami wjazdu na teren USA (po drugiej stronie, na "plechach" wizy) z życzeniami powodzenia. Zostaliśmy skierowani na ponowny skan bagażu (podręczny i rejestrowy), który był tuz obok poczekalni po czy opuściliśmy lotnisko.

Miłego i bezstresowego lotu Wam życzę ;)

Edytowane przez stars & stripes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisząc "zdjęcia" zakładam że masz na myśli zdjęcia rtg? Czy dostatkiem zdjęcia wizowe trzeba mieć przy sobie??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Meg, o zdjecia RTG nikt nawet nie pytał. Od momentu podejścia do stanowiska odprawy cały czas jesteś nagrywana przez kamerę, po wykonaniu skanowania palców oficer poprosił abym w nią spojrzał, podobnie moja żona. Najprawdopodobniej robią zdjęcie na własne potrzeby. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm ja może też się podzielę bo miałem kompletnie inne doświadczenie bez poczekalni :  lądowałem na JFK i leciałem LOTem i jak wyszedłem to po wyjściu z samolotu były 2 kolejki jedna dla obywateli i rezydentów i coś tam jeszcze a druga z Visa A,B oraz jeszcze jakieś inne pozycje (jakoś tak nie pamiętam dokładnie) i zgłupiałem bo rezydentem jeszcze nie byłem ale poszedłem do tej kolejki z visami gdy się ostałem z 15 min doszedłem do maszyn gdzie się odprawiało przed rozmową chyba ale coś mi nie pasowało więc się spytałem pani co tam chodziła przy tych maszynach czy do dobrej kolejki z papierami do zielonej karty stoję, okazało się że powinienem iść do 2 kolejki więc mnie przeprowadziła i kazała poczekać aż mnie pan urzędnik zawoła ( dzięki temu ominąłem resztę ludzi i byłem 1 w kolejce), poczekałem z 3 min, zawołał mnie, dałem mu kopertę, coś tam postukał, poczytał, kazał mi zeskanować odciski (+ robi to zdjęcie) i powiedział że to wszystko, wbił pieczątkę, oddał paszport i kazał iść (o badania się nie pytał), odebrałem bagaż i po 25 min było po wszystkim.

  • Upvote 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×