Skocz do zawartości

Pełnoletność w Polsce a w USA


wikuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, wikuz napisał:

Witam forumowiczów. Mam pewne pytanie, konkretnie: czy jeśli wg polskiego prawa jestem pełnoletni (mam 18-20 lat), to czy mogę kupić w USA alkohol, itp. ?

Musisz miec skończone 21 lat. I nie ma zmiłuj sie, sprawdzają bardzo dokładnie. Do klubów tez cię nie wpuszcza poniżej tego wieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zasada jest taka, że obowiązuje Cię przestrzeganie prawa w kraju, w którym przebywasz. W USA dotyczą Cię amerykańskie przepisy i nikogo nie interesuje jak jest w Twoim kraju. Innymi słowy, musisz mieć skończone 21 lat by kupić alkohol. Co więcej  Pennsylvanii zdarzyło mi się tak, że w sklepie legitymowali nie tylko osobę kupującą, ale i kompanię towarzyszącą. Kolega płacił za zgrzewkę piwa, wylegitymowano naszą całą trójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mola napisał:

Ogólnie zasada jest taka, że obowiązuje Cię przestrzeganie prawa w kraju, w którym przebywasz. W USA dotyczą Cię amerykańskie przepisy i nikogo nie interesuje jak jest w Twoim kraju. Innymi słowy, musisz mieć skończone 21 lat by kupić alkohol. Co więcej  Pennsylvanii zdarzyło mi się tak, że w sklepie legitymowali nie tylko osobę kupującą, ale i kompanię towarzyszącą. Kolega płacił za zgrzewkę piwa, wylegitymowano naszą całą trójkę.

Normalny amerykanin nie przypuszcza ze nabywca da rade wypic sam zgrzewke piwa. Co oni wiedzą o swiecie?:D "nasi" wzieli by po zgrzewce na łeb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

Normalny amerykanin nie przypuszcza ze nabywca da rade wypic sam zgrzewke piwa. Co oni wiedzą o swiecie?:D

W USA? gdzie na studenckiej imprezie gwoździem programu jest chlanie z kega przez rurę? Najlepiej do góry nogami? I jak tu się upić takim budlightem inaczej niż wypijając ze dwie zgrzewki na łebka? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...