Skocz do zawartości

Pełnoletność w Polsce a w USA


wikuz

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, andyopole napisał:

Ale spokojnie. Majac 18 lat mozesz kupic dom, auto i nawet karabin. Nikt nie będzie Cię traktował jak smarkacza.

 

edit: ciekawe jak z gandzia, tam gdzie jest legalna?

Aż sprawdziłam. Też trzeba mieć 21. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 minut temu, andyopole napisał:

Ale spokojnie. Majac 18 lat mozesz kupic dom, auto i nawet karabin. Nikt nie będzie Cię traktował jak smarkacza.

Ożenić sie tez mozesz lub wyjsć za mąż, strzelić sobie pare maluchów ale na kieliszka trzeba poczekać do 21 roku życia.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, andyopole napisał:

Żeby kupić ciasteczko albo cukierka też? 

Byłam raz w takim sklepiku z rekreacyjna marihuana, podczas naszego pobytu w Seattle. ID sprawdzali przed wejściem do sklepu więc zakładam że jak masz poniżej 21 lat to w ogóle cię nie wpuszcza.  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośna była historia nauczycielki, bodaj z NY sprzed kilku lat. Pojechała że swoja klasą do Francji na wycieczkę. Uczniowie w wieku 18-21. Tam podają cienkie wino do każdego posiłku bez pytania, tak jak tu wodę. No i bidula  pozwoliła im się napić tego wina,  po powrocie straciła robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, andyopole said:

Głośna była historia nauczycielki, bodaj z NY sprzed kilku lat. Pojechała że swoja klasą do Francji na wycieczkę. Uczniowie w wieku 18-21. Tam podają cienkie wino do każdego posiłku bez pytania, tak jak tu wodę. No i bidula  pozwoliła im się napić tego wina,  po powrocie straciła robotę. 

Czyli jako obywatel USA musisz przestrzegać prawa USA nie tylko w USA? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mola napisał:

Co więcej  Pennsylvanii zdarzyło mi się tak, że w sklepie legitymowali nie tylko osobę kupującą, ale i kompanię towarzyszącą. Kolega płacił za zgrzewkę piwa, wylegitymowano naszą całą trójkę.

To samo w Kalifornii

16 godzin temu, Roelka napisał:

Do wynajęcia pokoju w hotelu też musisz mieć 21. :)

Moja dziewczyna wynajmowała na siebie pokój (dodatkowo przy kasynie) i nikt nic nie powiedział, a nie miała 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ToFFiK napisał:

To samo w Kalifornii

Moja dziewczyna wynajmowała na siebie pokój (dodatkowo przy kasynie) i nikt nic nie powiedział, a nie miała 21

Prawo jest takie że trzeba mieć 21 lat. To że jakiś tam hotel się do tego nie stosuje to już ich problem. :P Na pewno są też miejsca gdzie niepełnoletni kupi alkohol, wbrew prawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdamZ napisał:

Czyli jako obywatel USA musisz przestrzegać prawa USA nie tylko w USA? :D 

W sprawie nie chodziło o prawo, a raczej o regulamin prywatnej i drogiej szkoły. Rodzice wyrazili zgodę na wino do obiadu, dzieci (dzieci....) się napiły i się kolegom pochwaliły. I wyszło, że dyrekcji że oto jej szkoła organizuje alco-tripy dla swoich uczniów, co jej się nie klei z prestiżem i wysokim czesnym. Wywalona nauczycielka potem ich pozwała, ale do pracy w tej szkole już nie wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...