Skocz do zawartości

Sila IRS.


Sniperek

Rekomendowane odpowiedzi

MIeszkam w USA od 14 lat nielegalnie, mam mala firme ktora dosc dobrze sie rozkrecila, nie robilem podatkow od 4 lat. Jestem winny okolo $50000 irsowi. Planuje opuscic ten kraj. Firma jest internetowa i moge ja prowadzic z kazdego miejsca na swiecie.

Czy IRS moze mi cos zrobic w Polsce lub innym kraju jezeli sie z nimi nie rozlicze? Planuje zalozyc nowke firme w innym kraju mozliwe ze w Polsce, gdzies gdzie podatki beda mniejsze.

Nie planuje powrotu do USA.

Dzieki za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
30 minut temu, Sniperek napisał:

MIeszkam w USA od 14 lat nielegalnie, mam mala firme ktora dosc dobrze sie rozkrecila, nie robilem podatkow od 4 lat. Jestem winny okolo $50000 irsowi. Planuje opuscic ten kraj. Firma jest internetowa i moge ja prowadzic z kazdego miejsca na swiecie.

Czy IRS moze mi cos zrobic w Polsce lub innym kraju jezeli sie z nimi nie rozlicze? Planuje zalozyc nowke firme w innym kraju mozliwe ze w Polsce, gdzies gdzie podatki beda mniejsze.

Nie planuje powrotu do USA.

Dzieki za wszystkie porady.

Jednym slowem jestes zlodziejem i przestepca (tax evasion to felony) i prosisz o porade. Zajebiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RobertNYc napisał:

Skoro jesteś nielegalnie-to w świetle obowiązującego prawa nie masz obowiązku podatkowego wobec IRS. 

A tym samym-nie widzę podstawy prawnej byś w przyszłości mógł być ścigany przez IRS za zaległości podatkowe tu w USA.

 

Wlasnie tez tak mysle, suma jak dla nich tez jest banalna. A dla mnie otwiera to wiele mozliwosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Jednym slowem jestes zlodziejem i przestepca (tax evasion to felony) i prosisz o porade. Zajebiscie.

Przykład idzie z góry-Cesarz D. Trump nie płacił podatków od ponad 20 lat. I co? Jemu to powiedz a nie tu na forum zgrywasz ostatniego cnotliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RobertNYc napisał:

Przykład idzie z góry-Cesarz D. Trump nie płacił podatków od ponad 20 lat. I co? Jemu to powiedz a nie tu na forum zgrywasz ostatniego cnotliwego.

Trump takze chwytał kobiety za krocze bez zgody i nic mu nie zrobili, to znaczy ze każdy moze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, andyopole napisał:

Tzn. że Ci, którzy są tu nielegalnie i płacą jednak podatki (są tacy) robią to niezgodnie z prawem? A może to idioci?

Do pewnego stopnia jest to niezgodne z prawem: ludzie ci pracują i rozliczają się na czyjeś SSN, lub wręcz na numery wzięte wprost z kapelusza. Co jest NIElegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...