Skocz do zawartości

Sila IRS.


Sniperek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 minut temu, pelasia napisał:

A słyszałeś o numerze ITIN? 

A kto twoim zdaniem-(oczywiście pytam tu czysto hipotetycznie),by ciebie zatrudnił na numer ITIN? Byłoby to świadome łamanie prawa.

Co chcę powiedzieć: nielegalni pracują na wymyślone SSN. Tak

to działa w rzeczywistości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pracują nielegalnie, nie jest to tajemnica, ale oskarżać wszystkich, ze wymyślają numery lub pracują na kogoś SSN jest juz troche przegięciem. Kolega uzyskiwał pieniadze, zarobek w tym kraju, od pewnie amerykańskich obywateli, z tego tez tytułu powinien odprowadzać podatek. Sam zdecydował sie mieszkać w tym kraju nielegalnie, nikt go nie zmuszał, sam zdecydował sie zalozyc firmę akceptując zasady, to teraz niech nie płacze, ze go za dług ścigają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pelasia napisał:

Ludzie pracują nielegalnie, nie jest to tajemnica, ale oskarżać wszystkich, ze wymyślają numery lub pracują na kogoś SSN jest juz troche przegięciem. Kolega uzyskiwał pieniadze, zarobek w tym kraju, od pewnie amerykańskich obywateli, z tego tez tytułu powinien odprowadzać podatek. Sam zdecydował sie mieszkać w tym kraju nielegalnie, nikt go nie zmuszał, sam zdecydował sie zalozyc firmę akceptując zasady, to teraz niech nie płacze, ze go za dług ścigają. 

W tej kwestii (tj nielegalnego imigranta)-to są 2 szkoły jak należy postępować: łomżyńska i rzeszowska.

Jedni uważają ze jest to obowiązek ( co teoretycznie może się przydać w przypadku jakiejś amnestii);

Inni wskazują: że niby dlaczego mam płacić, skoro niczego $$$ od tegoż państwa nie dostaję w zamian.

Ja jestem zdania-że niech każdy decyduje sam za siebie. Nie mam tez zamiaru nikogo ani z tego powodu oceniać ani tez potępiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, pamietam, ze 2012 bylo głośno o tym, zeby IRS miał prawo nie wypuścić nikogo z kraju jesli posiadal dlug i nie wykazywali chęci do jego uregulowania( przy skanowaniu paszportu na lotnisku). Cos w tym kierunku ruszyło czy pomysł umarł śmiercią naturalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pelasia napisał:

A tak przy okazji, pamietam, ze 2012 bylo głośno o tym, zeby IRS miał prawo nie wypuścić nikogo z kraju jesli posiadal dlug i nie wykazywali chęci do jego uregulowania( przy skanowaniu paszportu na lotnisku). Cos w tym kierunku ruszyło czy pomysł umarł śmiercią naturalna? 

Niech zgadnę: dotyczyło to tylko obywateli lub posiadaczy GC którzy mieli zamiar wyjechać na stałe z USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RobertNYc napisał:

Ja jestem zdania-że niech każdy decyduje sam za siebie. Nie mam tez zamiaru nikogo ani z tego powodu oceniać ani tez potępiać.

 

To sobie nie oceniaj, pozwól za to innym oceniać. Podatki płacić trzeba. Kto nie płaci podatków jest przestepcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RobertNYc napisał:

Do pewnego stopnia jest to niezgodne z prawem: ludzie ci pracują i rozliczają się na czyjeś SSN, lub wręcz na numery wzięte wprost z kapelusza. Co jest NIElegalne.

Są tacy nielegalni, którzy mają SSN. Mam takiego kolesia, których przyjechał legalnie na pół roku jeździć ciężarówką.  Zrobili mu prawko, dali SSN. No i został, założył firmę, kupił ciężarówkę, potem drugą. Gdy mu się kończyło prawko wymyślił że za ostatnie lata nie zapłaci podatku i czmyhnie z kasą z USA. Na szczęście poznał jakąś szantrapę i się zalegalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jackie napisał:

 

To sobie nie oceniaj, pozwól za to innym oceniać. Podatki płacić trzeba. Kto nie płaci podatków jest przestepcą. 

Nie sądzę. Tylko w przypadku osoby która ma obowiązek podatkowy. Nielegalnego IRS po świecie ścigał nie będzie. Mają wystarczającą liczbę swoich obywateli którzy robią wszystko by zapłacić jak najmniej. Lub by nic nie zapłacić. Jak choćby Cesarz-Imperator DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...