Skocz do zawartości
Sniperek

Sila IRS.

Recommended Posts

MIeszkam w USA od 14 lat nielegalnie, mam mala firme ktora dosc dobrze sie rozkrecila, nie robilem podatkow od 4 lat. Jestem winny okolo $50000 irsowi. Planuje opuscic ten kraj. Firma jest internetowa i moge ja prowadzic z kazdego miejsca na swiecie.

Czy IRS moze mi cos zrobic w Polsce lub innym kraju jezeli sie z nimi nie rozlicze? Planuje zalozyc nowke firme w innym kraju mozliwe ze w Polsce, gdzies gdzie podatki beda mniejsze.

Nie planuje powrotu do USA.

Dzieki za wszystkie porady.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

30 minut temu, Sniperek napisał:

MIeszkam w USA od 14 lat nielegalnie, mam mala firme ktora dosc dobrze sie rozkrecila, nie robilem podatkow od 4 lat. Jestem winny okolo $50000 irsowi. Planuje opuscic ten kraj. Firma jest internetowa i moge ja prowadzic z kazdego miejsca na swiecie.

Czy IRS moze mi cos zrobic w Polsce lub innym kraju jezeli sie z nimi nie rozlicze? Planuje zalozyc nowke firme w innym kraju mozliwe ze w Polsce, gdzies gdzie podatki beda mniejsze.

Nie planuje powrotu do USA.

Dzieki za wszystkie porady.

Jednym slowem jestes zlodziejem i przestepca (tax evasion to felony) i prosisz o porade. Zajebiscie.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro jesteś nielegalnie-to w świetle obowiązującego prawa nie masz obowiązku podatkowego wobec IRS. 

A tym samym-nie widzę podstawy prawnej byś w przyszłości mógł być ścigany przez IRS za zaległości podatkowe tu w USA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Jednym slowem jestes zlodziejem i przestepca (tax evasion to felony) i prosisz o porade. Zajebiscie.

No wlasnie nie koniecznie bo nie jestem obywatelem tego kraju... Tymbardziej bedac tu nie legalnie.

Edytowane przez Sniperek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, RobertNYc napisał:

Skoro jesteś nielegalnie-to w świetle obowiązującego prawa nie masz obowiązku podatkowego wobec IRS. 

A tym samym-nie widzę podstawy prawnej byś w przyszłości mógł być ścigany przez IRS za zaległości podatkowe tu w USA.

Wlasnie tez tak mysle, suma jak dla nich tez jest banalna. A dla mnie otwiera to wiele mozliwosci. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, kzielu napisał:

Przykład idzie z góry-Cesarz D. Trump nie płacił podatków od ponad 20 lat. I co? Jemu to powiedz a nie tu na forum zgrywasz ostatniego cnotliwego.

• Downvote 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. że Ci, którzy są tu nielegalnie i płacą jednak podatki (są tacy) robią to niezgodnie z prawem? A może to idioci?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, RobertNYc napisał:

Przykład idzie z góry-Cesarz D. Trump nie płacił podatków od ponad 20 lat. I co? Jemu to powiedz a nie tu na forum zgrywasz ostatniego cnotliwego.

Trump takze chwytał kobiety za krocze bez zgody i nic mu nie zrobili, to znaczy ze każdy moze?

Edytowane przez pelasia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt że nie jesteś obywatelem nie znaczy że nie możesz być złodziejem. Szczerze mnie by było wstyd się ludziom przyznawać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 minuty temu, andyopole napisał:

Tzn. że Ci, którzy są tu nielegalnie i płacą jednak podatki (są tacy) robią to niezgodnie z prawem? A może to idioci?

Do pewnego stopnia jest to niezgodne z prawem: ludzie ci pracują i rozliczają się na czyjeś SSN, lub wręcz na numery wzięte wprost z kapelusza. Co jest NIElegalne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do pewnego stopnia jest to niezgodne z prawem: ludzie ci pracują i rozliczają się na czyjeś SSN, lub wręcz na numery wzięte wprost z kapelusza. Co jest NIElegalne.

A słyszałeś o numerze ITIN? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, pelasia napisał:

A słyszałeś o numerze ITIN? 

A kto twoim zdaniem-(oczywiście pytam tu czysto hipotetycznie),by ciebie zatrudnił na numer ITIN? Byłoby to świadome łamanie prawa.

Co chcę powiedzieć: nielegalni pracują na wymyślone SSN. Tak

to działa w rzeczywistości.

Edytowane przez RobertNYc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie pracują nielegalnie, nie jest to tajemnica, ale oskarżać wszystkich, ze wymyślają numery lub pracują na kogoś SSN jest juz troche przegięciem. Kolega uzyskiwał pieniadze, zarobek w tym kraju, od pewnie amerykańskich obywateli, z tego tez tytułu powinien odprowadzać podatek. Sam zdecydował sie mieszkać w tym kraju nielegalnie, nikt go nie zmuszał, sam zdecydował sie zalozyc firmę akceptując zasady, to teraz niech nie płacze, ze go za dług ścigają. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, pelasia napisał:

Ludzie pracują nielegalnie, nie jest to tajemnica, ale oskarżać wszystkich, ze wymyślają numery lub pracują na kogoś SSN jest juz troche przegięciem. Kolega uzyskiwał pieniadze, zarobek w tym kraju, od pewnie amerykańskich obywateli, z tego tez tytułu powinien odprowadzać podatek. Sam zdecydował sie mieszkać w tym kraju nielegalnie, nikt go nie zmuszał, sam zdecydował sie zalozyc firmę akceptując zasady, to teraz niech nie płacze, ze go za dług ścigają. 

W tej kwestii (tj nielegalnego imigranta)-to są 2 szkoły jak należy postępować: łomżyńska i rzeszowska.

Jedni uważają ze jest to obowiązek ( co teoretycznie może się przydać w przypadku jakiejś amnestii);

Inni wskazują: że niby dlaczego mam płacić, skoro niczego $$$ od tegoż państwa nie dostaję w zamian.

Ja jestem zdania-że niech każdy decyduje sam za siebie. Nie mam tez zamiaru nikogo ani z tego powodu oceniać ani tez potępiać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak przy okazji, pamietam, ze 2012 bylo głośno o tym, zeby IRS miał prawo nie wypuścić nikogo z kraju jesli posiadal dlug i nie wykazywali chęci do jego uregulowania( przy skanowaniu paszportu na lotnisku). Cos w tym kierunku ruszyło czy pomysł umarł śmiercią naturalna? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 minuty temu, pelasia napisał:

A tak przy okazji, pamietam, ze 2012 bylo głośno o tym, zeby IRS miał prawo nie wypuścić nikogo z kraju jesli posiadal dlug i nie wykazywali chęci do jego uregulowania( przy skanowaniu paszportu na lotnisku). Cos w tym kierunku ruszyło czy pomysł umarł śmiercią naturalna? 

Niech zgadnę: dotyczyło to tylko obywateli lub posiadaczy GC którzy mieli zamiar wyjechać na stałe z USA?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, RobertNYc napisał:

Ja jestem zdania-że niech każdy decyduje sam za siebie. Nie mam tez zamiaru nikogo ani z tego powodu oceniać ani tez potępiać.

To sobie nie oceniaj, pozwól za to innym oceniać. Podatki płacić trzeba. Kto nie płaci podatków jest przestepcą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Ty myślisz, że ma pamięć tak daleko sięga szczegółów :lol: Pewnie im glownie o obywateli chodziło...

Niech zgadnę: dotyczyło to tylko obywateli lub posiadaczy GC którzy mieli zamiar wyjechać na stałe z USA?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
46 minut temu, RobertNYc napisał:

Są tacy nielegalni, którzy mają SSN. Mam takiego kolesia, których przyjechał legalnie na pół roku jeździć ciężarówką.  Zrobili mu prawko, dali SSN. No i został, założył firmę, kupił ciężarówkę, potem drugą. Gdy mu się kończyło prawko wymyślił że za ostatnie lata nie zapłaci podatku i czmyhnie z kasą z USA. Na szczęście poznał jakąś szantrapę i się zalegalizował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Jackie napisał:

To sobie nie oceniaj, pozwól za to innym oceniać. Podatki płacić trzeba. Kto nie płaci podatków jest przestepcą. 

Nie sądzę. Tylko w przypadku osoby która ma obowiązek podatkowy. Nielegalnego IRS po świecie ścigał nie będzie. Mają wystarczającą liczbę swoich obywateli którzy robią wszystko by zapłacić jak najmniej. Lub by nic nie zapłacić. Jak choćby Cesarz-Imperator DT.

• Downvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.