Skocz do zawartości

Migracja miedzy stanami - statystyki


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ludzie widzą że ja wybrałem ten stan to dochodzą do przekonania że coś w tym musi być. :D

Chyba dwa lata temu Oregon osiągnął oszołamiającą liczbę ludnosci.  4mln. 70 tyś.

Nawet niejaka #Ilon jest już niemal gotowa zamawiać ciężarówkę i przenieść się na West Coast. Chociaz dotychczas nie wystawila nosa poza Delaware i przylegle stany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, andyopole said:

Tiaaa, a wysoki State Incom Tax  "wygania" ludzi za rzekę do WA. Z tego co wiem od przyjaciół w WA są niższe podatki katastralne oraz lepsze warunki do prowadzenia dzialalnosci.

To na północy stanu. Na południu stanu macie nadal porównywalne albo jednak niższe State Income tax niż sąsiedzi z CA a więc oni z kolei wolą przenieść się kilka mil na północ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcpear napisał:

To na północy stanu. Na południu stanu macie nadal porównywalne albo jednak niższe State Income tax niż sąsiedzi z CA a więc oni z kolei wolą przenieść się kilka mil na północ :)

 

Nie sądzę aby State Incom Tax był zroznicowany. Prędzej podatki od nieruchomości bo te kształtują County.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś, a może niejasno napisałem. State Income tax w Oregonie i Kalifornii jest porównywalny (chyba trochę niższy w Oregonie). Więc mieszkańców Pólnocnej Kalifornii ciągnie przenieść się kilka mil za granicę stanową do Oregonu aby nie płacić podatku od zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcpear napisał:

Nie zrozumiałeś, a może niejasno napisałem. State Income tax w Oregonie i Kalifornii jest porównywalny (chyba trochę niższy w Oregonie). Więc mieszkańców Pólnocnej Kalifornii ciągnie przenieść się kilka mil za granicę stanową do Oregonu aby nie płacić podatku od zakupów.

Podobna migracja jak z Portland Metro Area  za Columbię, do Waszyngtonu. Nie ma dochodowego podatku stanowego a pracuje się i zakupy robi się w Oregonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...