Skocz do zawartości

Slub z Amerykanininem w Europie, pozostawanie w Europie w oczekiwaniu na green card


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Jackie napisał:

Ze strony https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/frequently-asked-questions/about-basics.html

"If your name has legally changed through marriage, divorce, or a court ordered name change, you will need to obtain a new passport.  Once you have a new passport, the Department of State recommends that you apply for a new U.S. visa to make it easier for you to travel to and from the United States."

 

"Recommends" to taka szara strefa ;) 

Dokładnie tak mi odpowiedziała ambasada - proszę aplikować o nową wizę.

Dzięki Jackie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Żeby nie było ;) Cała masa osób lata z dwoma paszportami i aktem małżeństwa i jest ok. Problem zaczyna się gdy ktoś się przyczepi. Niewielki pożytek z tego że miało się rację gdy zapakują ci tyłek z powrotem do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/7/2018 at 4:59 PM, Jackie said:

Ze strony https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/frequently-asked-questions/about-basics.html

"If your name has legally changed through marriage, divorce, or a court ordered name change, you will need to obtain a new passport.  Once you have a new passport, the Department of State recommends that you apply for a new U.S. visa to make it easier for you to travel to and from the United States."

 

"Recommends" to taka szara strefa ;) 

To moze zmienic nazwisko po slubie i po tej calej akcji, jak juz bede miala GC i bede po drugiej stronie mocy? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/5/2018 at 2:36 PM, kzielu said:

Nie jest znaczaco krotszy niz proces konsularny. Od czapy bo jak napisalem wyslanie I-130 (bez I-485 i calej reszty wymaganych dokumentow - glownie I-864 i I-693) nic absolutnie Ci nie daje.

Jeszcze pytanko. Czy w przypadku scenariusza z AOS: I-130 , I-485, I-765, etc skladam w tym samym momencie? Czy najpierw tylko I-130 i czekam az to sie zakonczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Emisia said:

Jeszcze pytanko. Czy w przypadku scenariusza z AOS: I-130 , I-485, I-765, etc skladam w tym samym momencie? Czy najpierw tylko I-130 i czekam az to sie zakonczy?

A no dobra juz rozumiem:

Concurrent Filing of Form I-485

Concurrent filing of Form I-485 is when an immigrant petition and the adjustment application (application for a green card, Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status) are filed at the same time and mailed together with all the required filing fees and supporting documentation to the same filing location.

Who can file concurrently?

Concurrent filing is allowed in the following instances:

  • Immediate relatives of U.S. citizens living in the United States
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/7/2018 at 2:53 PM, everden said:

Jaka ładna tabelka - a dasz mi linka do niej (to też sobie zrobię taką wyliczankę :P ) ?

Turystyczną wizę miałam, ale wklejona jest w stary paszport, na stare nazwisko.

Teraz mam nazwisko męża, nowy czyściutki paszport i moja wiza automatycznie wygasła. 

Dzwoniłam do ambasady czy wpuszczą mnie z 2ma paszportami i aktem małżeńskim na lotnisku w US. Odpowiedź była niestety negatywna.

Everden, a jest jeszcze taka opcja aby ubiegac sie o K3:

If you are a U.S. citizen, your foreign spouse may be eligible for a K-3 visa if he or she:

  • Is married to you;
  • Is the beneficiary of a Form I-130, Petition for Alien Relative that you filed for him or her; and
  • Seeks to enter the United States to await USCIS’ decision on the Form I-130.

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/k-3k-4-nonimmigrant-visas

Orientowalas sie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emisia napisał:

Everden, a jest jeszcze taka opcja aby ubiegac sie o K3:

If you are a U.S. citizen, your foreign spouse may be eligible for a K-3 visa if he or she:

  • Is married to you;
  • Is the beneficiary of a Form I-130, Petition for Alien Relative that you filed for him or her; and
  • Seeks to enter the United States to await USCIS’ decision on the Form I-130.

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/k-3k-4-nonimmigrant-visas

Orientowalas sie w tym temacie?

Nie ma takiej opcji. Wizy K3 nie są już wydawane. Jest albo k1 albo cr1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...