Skocz do zawartości

Jaka wiza na spotkanie z potencjalnym pracodawcą?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maciopa napisał:

 Oczywiście USA przoduje w tego typu wynalazkach

Nie wiem... z tego co slysze i czytam to Izraelczycy sa o dziesiatki lat bardziej zaawansowani w takich dziedzinach. No i nie zapomnijmy o Putinie... jego ludzie dosyc latwo dawaja sobie rade z amerykanskia "security"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, maciopa said:

No to jesteś w czarnej d... Służby graniczne co raz częściej korzystają ze wsparcia AI w zakresie wykrywania niestandardowych zachowań, a i algorytmy robią się co raz bardziej zaawansowane. Oczywiście USA przoduje w tego typu wynalazkach, ale też służby w UE sięgają po to rozwiązanie co raz częściej. Od ok 2020 w UE będą obowiązkowo kamery przed stanowiskami kontroli granicznej, które będą m.in. zapisywały obraz twarzy kontrolowanej osoby. Oczywiście w USA już dawno były kamery, które wykorzystywane były do robienia zdjęć.   

LOL to przodowanie USA to chyba tylko w filmach szpiegowskich.

Pare miesiecy temu, w ramach trzymania reki na pulsie roznych ustaw znoszacych DV albo mieszajacych przy h1b sledzilem namietnie posiedzenia senate judiciary committee. Trafilem tam raz na przesluchanie wysokiego ranga oficjela CBP,  ktorego senatorzy grillowali na tematy typu systemy kontroli na granicach itp. Warto obejrzec za nim tu zaczniemy o AI I facial recognition rozmawiac. :D

Jak znajde chwile I bede przed komputerem to poszukam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Nie wiem co robić:))

 

14 godzin temu, sly6 napisał:

przy b1 mogą zadać pytanie o pismo i co? To nie tak ze masz b2/b1 i mówisz na granicy ze chcesz b1. Tutaj są inne zasady wjazdu.

jakie pismo? jest jakies pismo, jakie miałabym przedstawic? Mogę o to poprosić i myślę, że nie będzie problemu, chyba, że to jakaś biurokrcja i opłaty to może być roznie. Wtedy mam aplikować o inną wizę?

15 godzin temu, tipitoe napisał:

Cala sytuacja jest troche nietypowa. Proponuje zadac to samo pytanie na tym forum:

http://britishexpats.com/forum/us-immigration-citizenship-visas-34/

Jest tam sporo ludzi ktorzy maja wiedze na ten temat I na pewno postaraja sie pomoc. To forum jest nie tylko dla brytyjczykow.

sprobuje tam napisac.

Ja w ogóle myślałam, że jadę, na granicy mówię, że na casting właśnie i tyle. Koleżanka mnie skierowała na forum, mowiąc, że niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xarthisius napisał:

LOL to przodowanie USA to chyba tylko w filmach szpiegowskich.

Pare miesiecy temu, w ramach trzymania reki na pulsie roznych ustaw znoszacych DV albo mieszajacych przy h1b sledzilem namietnie posiedzenia senate judiciary committee. Trafilem tam raz na przesluchanie wysokiego ranga oficjela CBP,  ktorego senatorzy grillowali na tematy typu systemy kontroli na granicach itp. Warto obejrzec za nim tu zaczniemy o AI I facial recognition rozmawiac. :D

Jak znajde chwile I bede przed komputerem to poszukam linka.

Nikt nie każe nikomu wierzyć w cokolwiek, szczególnie jeśli jest to napisane w internecie :) Zauważ tylko, że UE kopiuje rozwiązania USA w zakresie bezpieczeństwa pasażerów/granic i in (np. API, PNR, EES, ETIAS, system kiosków w przejściach granicznych do EES, OCR etc etc - systemy te były wprowadzone przez USA a następnie przeniesione/przenoszone są na grunt UE). No ale skoro Ty masz wiedzę z internetu no to ok :P 

@katia25 zrobi z tą wiedzą to co będzie chciała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, katia25 said:

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Nie wiem co robić:))

 

jakie pismo? jest jakies pismo, jakie miałabym przedstawic? Mogę o to poprosić i myślę, że nie będzie problemu, chyba, że to jakaś biurokrcja i opłaty to może być roznie. Wtedy mam aplikować o inną wizę?

sprobuje tam napisac.

Ja w ogóle myślałam, że jadę, na granicy mówię, że na casting właśnie i tyle. Koleżanka mnie skierowała na forum, mowiąc, że niekoniecznie.

Problem w tym ze ty jeszcze nie masz zielonej karty. Kiedy juz odbedziesz rozmowe I otrzymasz wszystkie papiery, to ta wiza turystyczna powinna byc anulowana. W przypadku wizy B1 powinna byc jakas adnotacja  w paszporcie. Wtedy urzednik na granicy bedzie wiedziec ze nie przyjezdzasz turystycznie. Moge sie mylic. Niestety neiwiele osob na tym forum bedzie mialo z tym dosiwadczenie.

Wydaje mi sie ze bedzie lepiej jezeli najpierw zalatwisz zielona karte w Polsce I dopiero potem umowisz sie na rozmowe kwalifikacyjna. Mysle ze ci pracodawcy nie beda mielii z tym problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze beda mieli z tym problem:( bo zamkniecie skłądu zespolu to akurat w tym wypadku kwiecien. ja GC dostane w optymistycznym wariancie (pozwolenie na wyjazd z amabasady) w czerwcu, wiec jak to mowia - po ptakach. Dyrektor zespolu mi napisal, ze jesli bedzie ok, poczekaja na dokumenty ale bezwzglednie do kwietnia mam byc na audycji i tu ten pies pogrzebany, bo bym zaryzykowała ale nie wiem czy nie lepiej oficjalnie tego zgłosić np przez konsulat czy cos, nie chce nabrudzic albo kłamać.

nie chce czekac kolejny rok bo juz jestem stara:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...