Skocz do zawartości

Zakup w Walmarcie i przewóz do Polski aparatu fotograficznego.


Marcin Sternad

Rekomendowane odpowiedzi

Co do bagażu - to raczej tylko podręczny w chodzi w grę. Ty naprawdę wozisz aparat fotograficzny w walizce?

Różnica w cenie nie jest duża (ok. 10%) ale w Walmarcie sprzęt sprzedawany jest w zestawach z dodatkowymi bateriami, kartami pamięci, torbą, statywem, zestawem filtrów i konwerterów i jeszcze kilkoma mniej lub bardziej przydatnymi akcesoriami. Po doliczeniu ceny dodatkowych (tylko tych przydatnych) akcesoriów, zaczyna się robić ciekawie (20-30%).

Ale to wszystko i tak nieistotne, ponieważ:

Co do opłat na granicy - zadzwoniłem sobie do informacji Służby Celnej i dowiedziałem się, że cło na aparaty fotograficzne cyfrowe cytuję: "... wynosi od 0% do 14% w zależności od tego, jakie funkcje ma aparat ...". Niestety VAT 23% obligatoryjny. Do 430 Euro (zgodnie z tym co pisał @mcpear) bez opłat (na potrzeby własne lub prezent).

Wychodzi na to, że żeby być uczciwym, to trzeba zgłosić na granicy, że się takie "cuda" przywozi, zatem to, co napisałem w pierwszym poście ("...całkowicie legalnie...") to jednak nieprawda. W związku z powyższym propozycja nieaktualna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

BH Photo wygląda bardzo ładnie, ale:

BH Photo: Body + 2 obiektywy, na których mi zależy - $1.745

Polska : ok. $1.820

Walmart: Body z obiektywem kitowym + 2 obiektywy j.w. + 2 karty (64GB, 128GB) + 2 baterie + torba + 2 konwertery (pewnie kiepskie, x2,5 i x0,45) + statyw + kilka innych dupereli - $1.675

Taka to właśnie różnica...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin Sternad napisał:

BH Photo wygląda bardzo ładnie, ale:

BH Photo: Body + 2 obiektywy, na których mi zależy - $1.745

Polska : ok. $1.820

Walmart: Body z obiektywem kitowym + 2 obiektywy j.w. + 2 karty (64GB, 128GB) + 2 baterie + torba + 2 konwertery (pewnie kiepskie, x2,5 i x0,45) + statyw + kilka innych dupereli - $1.675

Taka to właśnie różnica...

 

1.675 +7% podatku stanowego (zaleznie od stanu) = 1,792

Zamawiajac wysylkowo z BH spoza NY podatku nie zaplacisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co @kzielu pisze jest najczęściej popełnianym błędem przez Polaków, którzy pierwszy raz są w USA. Wyświetlane ceny (w sklepie) nie zawierają podatku od sprzedaży. Czyli widzisz coś za 9.99, bierzesz do koszyka, idziesz do kasy i pani woła 10.79 i ... konsternacja. To tak jakby w Polsce ceny wyświetlno bez podatku VAT. Nie wiem z czego to historycznie wynika, że ceny nie są podawane z podatkiem, ale w każdym razie wyrabia świadomość ile na każdej transakcji zarabia budżet. Fakt ten często umyka uwadze w Europie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mcpear napisał:

To co @kzielu pisze jest najczęściej popełnianym błędem przez Polaków, którzy pierwszy raz są w USA. Wyświetlane ceny (w sklepie) nie zawierają podatku od sprzedaży. Czyli widzisz coś za 9.99, bierzesz do koszyka, idziesz do kasy i pani woła 10.79 i ... konsternacja. To tak jakby w Polsce ceny wyświetlno bez podatku VAT. Nie wiem z czego to historycznie wynika, że ceny nie są podawane z podatkiem, ale w każdym razie wyrabia świadomość ile na każdej transakcji zarabia budżet. Fakt ten często umyka uwadze w Europie :)

PO to, ze kazdy stan ma inny podatek a np gazetka walmartu na stronie musi zawierać ceny, wiec zeby kazdy mógł mniej wiecej sie zorientować jest podane bez VAT a juz kazdy sobie mniej wiecej doda VAT ze swojego stanu ;) tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole, aby oczekiwać aby ktos wydał z własnej kieszeni ponad $1600 dla kogoś nieznajomego, robił sobie kłopot w podróży aby sie nie złamało, poobijało bez gwarancji, ze osoba po drugiej stronie, nie wymyśli sobie powodu aby tego aparatu nie przyjąć, jest to po prostu nienormalne. OP nie wyobraża sobie wysłania takiej kwoty nieznajomemu, ze wzgledu na ryzyko, a oczekuje ze ktoś sam z siebie wyda tyle kasy aby go uszczęśliwić. Troche śmiech na sali. Ah co ludzi to pomysłów. Dobrze, ze propozycja umarła śmiecia naturalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patipitts napisał:

PO to, ze kazdy stan ma inny podatek a np gazetka walmartu na stronie musi zawierać ceny, wiec zeby kazdy mógł mniej wiecej sie zorientować jest podane bez VAT a juz kazdy sobie mniej wiecej doda VAT ze swojego stanu ;) tak mi sie wydaje.

Ja bym tylko chcial zauwazyc ze absolutnie zaden stan w US nie ma VATu. Podatek stanowy to nie VAT. Taki maly niuans ;-) Ale generalnie tak - jako ze jest rozny pomiedzy roznymi stanami (w niektorych zerowy) to sie go nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...