Skocz do zawartości

Zakup w Walmarcie i przewóz do Polski aparatu fotograficznego.


Marcin Sternad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, Marcin Sternad napisał:

Ale dla kogoś, kto chce sobie trochę obniżyć koszty drogiego wyjazdu "do Hameryki"...

A czy "obniżenie kosztów drogiego wyjazdu" zostało uwzględnione w ostatecznym rachunku? Zwłaszcza, że oto przywożący ma wyłożyć na sprzęt z własnej kieszeni (serio????), a potem taszczyć ekstra torbiszcze z kosztownym, ciężkim i nieporęcznym sprzętem w podręcznym? 

Wiele sklepów wysyła do PL, a jak nawet nie wysyła to są firmy, które odbiorą przesyłkę w USA i pchną zgodnie z procedurami do Polski.

Tu sobie można poczytać na ten przykład o podatku od sprzedaży: https://taxfoundation.org/state-and-local-sales-tax-rates-in-2017/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio dobry kumpel mojego brata zapytal czy moglby zamowic sobie, zaplacic i podac moj adres jak kupowal sluchawki. Moja mama akurat u mnie byla, wiec zapytal czy by mu nie wziela. Mimo, ze to kolega, mimo ze sam sobie zamawial i placil to i tak przez chwile sie zastanawialam. Jakby nieznajomy mnie poprosil i jeszcze sama mialabym za to wylozyc to powiedzialabym 'no chyba cie..." ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Ja bym tylko chcial zauwazyc ze absolutnie zaden stan w US nie ma VATu. Podatek stanowy to nie VAT. Taki maly niuans ;-) Ale generalnie tak - jako ze jest rozny pomiedzy roznymi stanami (w niektorych zerowy) to sie go nie podaje.

Skrót myślowy, dość niefortunny ;) ale masz racje, oczywiście chodzi o podatek stanowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin Sternad napisał:

BH Photo wygląda bardzo ładnie, ale:

BH Photo: Body + 2 obiektywy, na których mi zależy - $1.745

Polska : ok. $1.820

Walmart: Body z obiektywem kitowym + 2 obiektywy j.w. + 2 karty (64GB, 128GB) + 2 baterie + torba + 2 konwertery (pewnie kiepskie, x2,5 i x0,45) + statyw + kilka innych dupereli - $1.675

Taka to właśnie różnica...

 

Za te same pieniadze mozesz kupić np refurbished d750 z 50 f1.8g, zamiast cropa z kilkoma kiepskimi obiektywami. I jeśli chcesz w stanach kupować  to poczekaj aż tu sam przyjedziesz. Polecam osobiste odwiedzenie B&H Photo jesli będziesz w Nowym Jorku. Tylko oczywiście nie w szabas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ilon napisał:

Mnie ostatnio dobry kumpel mojego brata zapytal czy moglby zamowic sobie, zaplacic i podac moj adres jak kupowal sluchawki. Moja mama akurat u mnie byla, wiec zapytal czy by mu nie wziela. Mimo, ze to kolega, mimo ze sam sobie zamawial i placil to i tak przez chwile sie zastanawialam. Jakby nieznajomy mnie poprosil i jeszcze sama mialabym za to wylozyc to powiedzialabym 'no chyba cie..." ;) 

No właśnie ja chyba będę musiała znaleźć kogoś takiego, jeśli nie dojdzie do mnie przesyłka, która - teoretycznie - od 1. grudnia jest w Warszawie, ale wszelki ślad po niej zaginął :P Była do Polski dostarczona DHL i ich usługą Global Mail, ale kto się w Polsce zajmuje dostarczaniem takich przesyłek, tego nikt nie wie :D Tracking się skończył na pojawieniu się przesyłki w Polsce, z informacją, że to koniec śledzenia, bo przesyłka dotarła do Polski, więc niedługo będzie dostarczona. I to niedługo trwa już ponad miesiąc :D

Oczywiście będę reklamować przesyłkę, ale czy to coś da, tego nie wiem... Więc może się skończyć tak, że będę musiała jeszcze raz dokonać zakupu. I wtedy wolałabym uniknąć takiej wysyłki, tylko żeby paczka poszła do kogoś w USA, a ten ktoś by mi ją wysłał. Kupiłam dwie koszulki na stronie Linkin Park. $35 każda. Jedna miała być prezentem świątecznym dla siostry :P Do tego $11 przesyłka. Mało i jednocześnie nie mało, więc szkoda by było jeszcze raz tyle wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Mail kradnie. Wiele o tym słyszałem od znajomych z UK. Notorycznie zdarza się to gdy paczka trafia w ich ręce, tam ślad się urywa. Dostaniesz standardowe ubezpieczenie o ile nie było zapłacone jakieś extra. Dla Ciebie przewoźnikiem jest DHL bo to on podjął zlecenie, tylko z nimi gadaj, potrwa ale i tak będzie szybciej. Nie przyjmuje tłumaczenia i psychologii że to robi już inna firma. To oni odpowiadają za dobór kontrahentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joanna30 napisał:

No właśnie ja chyba będę musiała znaleźć kogoś takiego, jeśli nie dojdzie do mnie przesyłka, która - teoretycznie - od 1. grudnia jest w Warszawie, ale wszelki ślad po niej zaginął :P Była do Polski dostarczona DHL i ich usługą Global Mail, ale kto się w Polsce zajmuje dostarczaniem takich przesyłek, tego nikt nie wie :D Tracking się skończył na pojawieniu się przesyłki w Polsce, z informacją, że to koniec śledzenia, bo przesyłka dotarła do Polski, więc niedługo będzie dostarczona. I to niedługo trwa już ponad miesiąc :D

Daj znac, lece do Polski pod koniec maja. Koszulki mi sie zmieszcza jak cos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joanna30 napisał:

No właśnie ja chyba będę musiała znaleźć kogoś takiego, jeśli nie dojdzie do mnie przesyłka, która - teoretycznie - od 1. grudnia jest w Warszawie, ale wszelki ślad po niej zaginął :P Była do Polski dostarczona DHL i ich usługą Global Mail, ale kto się w Polsce zajmuje dostarczaniem takich przesyłek, tego nikt nie wie :D Tracking się skończył na pojawieniu się przesyłki w Polsce, z informacją, że to koniec śledzenia, bo przesyłka dotarła do Polski, więc niedługo będzie dostarczona. I to niedługo trwa już ponad miesiąc :D

Oczywiście będę reklamować przesyłkę, ale czy to coś da, tego nie wiem... Więc może się skończyć tak, że będę musiała jeszcze raz dokonać zakupu. I wtedy wolałabym uniknąć takiej wysyłki, tylko żeby paczka poszła do kogoś w USA, a ten ktoś by mi ją wysłał. Kupiłam dwie koszulki na stronie Linkin Park. $35 każda. Jedna miała być prezentem świątecznym dla siostry :P Do tego $11 przesyłka. Mało i jednocześnie nie mało, więc szkoda by było jeszcze raz tyle wydawać.

Daj znać , będę w lutym najprawdopodobniej w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki wielkie za chęć pomocy :D

Co do DHL, to dwa razy wypełniałam już u nich kwestionariusz na stronie. Ani razu się do mnie nie odezwali. Zadzwoniłam na polską infolinię, to mi właśnie pani powiedziała, że u nas w Polsce nie mają usługi Global Mail i że ona nie wie, jaka firma w Polsce współpracuje z DHL w zakresie takich przesyłek. No i dupa blada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...