Skocz do zawartości

wjazd do USA a przedłużony pobyt


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w związku z wizą i pobytem, może ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji. Moja sytuacja z grubsza wygląda tak: jakiś czas temu w Polsce poznałam mojego faceta, Polaka, który po 15 latach spędzonych w USA zdecydował się wrócić do ojczyzny. Jednak miał niedokończone sprawy w USA więc musiał tam pojechać na kilka miesięcy i zaproponował żebym tam poleciała, aby pozwiedzać i pouczyć się języka. Uznałam, że to świetny pomysł dostałam wizę B2 i poleciałam w czerwcu 2017 roku. Pozwolenie na pobyt dostałam do 13 grudnia. Wróciłam, tak jak planowałam w lipcu (miałam wtedy ślub mojej przyjaciółki), jednak mój luby został w USA i namówił mnie żebym przyleciała jeszcze raz, a we wrześniu mieliśmy wrócić już razem. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że on musi tam zostać przynajmniej do maja 2018 roku, a i tak planowaliśmy powrócić na stałe do Polski (dlatego nie zaczynaliśmy całego procesu z ślubem, pozwoleniem na pracę i zieloną kartą). Mimo posiadanego biletu powrotnego we wrześniu, zostałam dłużej, do 11 grudnia. I teraz chciałabym polecieć raz jeszcze i zostać do tego maja. Ale boję się co będzie na lotnisku. Wcześniej powiedziałam że zamierzam po prostu podróżować i zwiedzać i tak zresztą było naprawdę. Mój chłopak uważa że nie mam o co się martwić bo nie przebywałam i nie pracowałam tam nielegalnie, dalej mam zamiar tylko zwiedzać i uczyć się języka. Jednak słyszałam od wielu osób że to nie ma znaczenia, i tak nie wpuszczą mnie na teren USA. Co o tym myślicie? Czy warto na przykład wziąć ze sobą oświadczenie mojego faceta że on zamierza mnie utrzymywać czy coś w tym rodzaju czy całe przedsięwzięcie jest z góry skazane na porażkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem dostalas pobyt do 13 grudnia. A za drugim jak polecialas? Bo wiesz, za kazdym gdy wlatujesz do USA dostajesz nowy okres pobytu.

Jesli nie przekroczylas tego drugiego pobytu, to raczej nie masz sie na serio o co martwic. Moga co prawda pytac co robilas tak dlugo, czy nie pracowalas, dlaczego przedluzalas pobyt, itc. Jak znajdzie sie dociekliwy urzednik to mozesz miec problemy ale nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 1/13/2018 o 22:50, mcpear napisał:

Miałaś pozwolenie.
Jak wyleciałaś automatycznie pozwolenie wygasa i musisz starać się o nowe jak pojawisz się na granicy.

Jedynym wyjatkiem jest przekraczanie granicy ladowej USA/Kanada  USA/Meksyk. Tutaj w zaleznosci od tego co kliknie urzednik w komputerze, jesli wjezdzajac ponownie nasza I-94 jest nadal wazna to moze sie okazac, ze nie dostaniemy nowej I-94 a tym samym nowej daty do kiedy mozemy przebywac w USA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...