Skocz do zawartości

jak śledzić przesyłkę z Polski do USA


Natali Sh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 rok później...
16 minut temu, jola bednarska napisał:

CZY KTOŚ SIĘ ORIĘTUJE JAK DŁUGO IDZIE PACZKA STATKIEM DO USA>?

Tak, "oriętuje siem", idzie długo, cierpliwości. Dla przykładu podam że niedawno kontener do mojej firmy płynący z Europy przepłynął Atlantyk w 14 dni a z NYC do Oregonu podróżował miesiąc. Takie standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jola bednarska napisał:

CZY KTOŚ SIĘ ORIĘTUJE JAK DŁUGO IDZIE PACZKA STATKIEM DO USA>?

Może iść nawet 3 miesiące. Paczki które wysyła do nas rodzina z Polski idą nawet 3-4 miesiące. Ostatnio paczka, wysłana na początku stycznia, dotarła pod koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki mają frach i ile portów pośrednich muszą zaliczyć po drodze. Jak kontener nie zostanie po drodze utopiony do dotrze tak jak koledzy pisali powyżej.

Pani w okienku się na pewno pytała o to czy paczka ma być tania i dlatego pewnie poszło na drogę morską, za lotniczą płaci się chyba dwa razy więcej. Reklamacji nie uznają od razu uprzedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak muszę coś wysłać do Polski korzystam z DOMA. Paczki morskie idą do 12 tygodni, ale z reguły szybciej. Wiele zależy od tego jak szybko się danej firmy kontener napełnia, raz mi się zdarzyło że paczka nadana drogą morską doszła po trochę ponad miesiącu, miałam farta i nadałam paczkę tuż przed zapełnieniem kontenera. Nie wiem jak jest z Pocztą Polską i ile się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki mają frach i ile portów pośrednich muszą zaliczyć po drodze. Jak kontener nie zostanie po drodze utopiony do dotrze tak jak koledzy pisali powyżej.
Pani w okienku się na pewno pytała o to czy paczka ma być tania i dlatego pewnie poszło na drogę morską, za lotniczą płaci się chyba dwa razy więcej. Reklamacji nie uznają od razu uprzedzam.
Uznają. Raz mi paczka zaginęła gdzieś w porcie w usa i został mi zwrócony koszt transportu + moja zadeklarowana wartość (realna). Po prawie roku paczka wróciła do mnie do Polski i żeby ją odebrać z poczty musiałem zwrócić kwotę jaką otrzymałem z reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...