Skocz do zawartości

Czym placic za hotele?


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiac lece na 14 dni do CA na objazdówkę i mam pytanie odnośnie płatnosci za hotele.
Mam kartę debetową Visa eMax USD z mBanku zasiloną $ oraz kartę kredytową Visa rozliczaną w PLN również w mBanku i chciałbym zarezerwować sobie hotel poprzez booking.com, ale z płatnością przy odbiorze pokoju, ale chcą numer karty kredytowej, a ja chciałbym płacić tą dolarową, bo szkoda mi kosztów przewalutowania.

I teraz tak - czym płacić w hotelach? Mogę normalnie dać tę dolarową (debetową) kartę? No i czy hotele zazwyczaj blokują jakieś kwoty? A jeśli tak to kiedy jest zwracana?

Czy np. jeśli dany hotel kosztuje 100$ za noc, to zapłacę za niego kartą dolarową, a ewentualna kaucja może byc zablokowana na kredytowej? Jak ten temat rozgryzc? :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak, bez problemu do rezerwacji i do incidental przy check-in mozesz im podac kredytowa, a przy check-out mozesz powiedziec ze chcesz, zeby Ci obciazyli debetowke. Co do holdow to zalezy od hotelu. Sama rezerwacja zazwyczaj nic nie obciaza (w tej chwili mam 2 rezerwacje na luty i nie widze nic na karcie), incidental czasem mi cos blokuje (~$50), a czasem nie.

Jeszcze dodam, ze ze wzgledu wlasnie na holdy i sporadyczne identity thefts, ogolnie poleca sie placenie w hotelach tylko i wylacznie kredytowkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pisalam wczesniej o tych rezerwacjach przez bookingi z mojego punktu widzenia recepcjonistki z pewnym stazem lol. Rozni sie od polityki hotelu, zawsze mozesz zadzwonic i zapytac jak to akurat dziala. Plus - maly tip - jak ktos dzwonil do mnie bezposrednio na recepcje, to moglam dac upust - 10% ceny z bookingu, wiec mozesz sprobowac. U nas bylo tak, ze w momencie rezerwacji jezeli rezerwacja byla bezzwrotna to obciazalismy juz za caly pobyt, jezeli zwrotna to na noc przed przyjazdem autoryzacja za pierwsza noc. Niektore hotele w ogole Cie nie obciaza, ale karte mimo wszystko musisz bardzo czesto podac, bo nawet jak sie pojawiasz i chcesz zaplacic gotowka, a potem znikasz i sie okazuje, ze narobiles zniszczen... ktos musi za to zaplacic ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wspomnial wyzej , zależy od hotelu. Także często przy rezerwacji przez różnego rodzaju strony, są opcje typu zapłać od razu lub przy check in (choc nie zawsze). Ja w zeszły tydzień miałam rezerwację i karta została obciążona w momencie pojawienia się mojej osoby w hotelu. Kredytowki są bezpieczniejsze, tzn łatwiej odzyskać skradzione kwoty w przypadku nieautoryzowanych obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten hotel, który chcę zarezerwować jest tylko na dwa dni, a wszystko kolejne będzie brane na bieżąco, gdyż ma to być wycieczka objazdowa. :)

Czyli co wg. Was byłoby najlepszym rozwiązaniem?

Karta kredytowa prowadzona w PLN ma limit 8000 zł, tej karty używać do płatności i blokad?
Jak bardzo źle wyjdę na przewalutowaniu?

A druga sprawa - jeśli już jakiś hotel zablokuje mi np. te $50 na karcie, to limit pomniejsza mi się o tego pięćdziesiątaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każda autoryzacja blokuje kwotę na twojej karcie.

wiem ze to jest bardzo problematyczne dla gości, którzy używają kart debetowych z obcych krajów, bo pomimo ze hotel zwalnia autoryzacje tuż po wymeldowaniu banki lubią trzymać autoryzacje na obcej karcie debetowej do 3 tygodni. Nikt ci noe obieca kiedy dokładnie autoryzacja będzie zwolniona.

Dlatego ja bym Ci radziła płac gotówka gdzie możesz przy check in. Płac depozyt gotówka gdzie możesz.

Bo tak naprawdę jeden błąd recepcjonisty jak np skasowanie cię na $2000 zamiast $200 i anulowanie transakcji nie odda ci pieniędzy od razu na kartę i będziesz miał schrzanione wakacje...

Nie raz nie dwa byłam świadkiem gdzie gość miał 5 kart i wszystkie zablokowane pod koniec podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestesmy po objazdówce,  płaciliśmy w hotelach debetową dolarową albo jak kurs był niższy niż z zakupu na debetową to placilismy "kredytówka"
Niektóre hotele trzeba było płacić odrazu, inne dopiero po przyjeździe, to bez różnicy, najtansze ceny łapaliśmy przed przyjadem do hotelu, 1-2h wczesniej booking.com i "jazda" :-P

Polecam sieciowki typu la quinta, days inn, 6, 8 itp., u "hindusów" przeważnie było nieciekawie :-P (Wart brac te z opiniami min. 7/10, przy takich z 5/10 pluskwy były normalnym widokiem choć to nie zasada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując - najlepiej będzie za pobyt płacić karta debetowa walutowa lub gotówka, a preautotyzacje zrobić na kredytowej lub jeśli się da to gotówka? Bo jak rozumiem przy wymeldowaniu ta gotówka będzie zwracana? :)

Oraz ile zazwyczaj hotele pobierają pieniędzy w w tym celu? $50? $100? [mention=74196]Shak[/mention] - za każdym razem hotele robiły te niechciana preautoryzacje? Czy tylko ściągały pieniądze za sam pobyt?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi odwiedzili mnie  ostatnio i robili objazdowke i doszli do nastepujacych wnioskow:
- karte kredytowa używali do rezerwacji i do blokowania preautoryzacji
- płacili gotówką przy wyjeździe

Preautoryzacja blokowała koszt pokoju + 20-100 extra w zależności od hotelu. Preautoryzacja "ginęła" 3-7 dni po wymledowaniu się z hotelu. Kartę kredytową mieli rozliczaną w dolarach. A propos mieli też kartę debetową podpiętą do konta w dolarach w Polsce z możliwością wypłaty dolarów z bankomatu bezprowizyjnie. Z tej karty wyciągali pieniądze i opłacali pobyt. Tak uznali, że jest najwygodniej / najtaniej / najbezpieczniej.
Kartą kredytową (a nie gotówką) opłacili wynajem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...