Skocz do zawartości

Czym placic za hotele?


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

Preautoryzacja wynosi 1$ (tak nam pobierało z karty zeby sprawdzić czy jest aktywna) pobieranej i zwracanej na karte
My zawsze podawalismy na bookingu ta karte ktora chcielismy zaplacic, w tych lepszych hotelach podanie karty jest tylko w celach potwierdzenia rezerwacji lub ewentualnego kosztu jej anulowania. Zaplacic też można gotówka to jest obojętne (w słabszych/gorszych hotelach chca depozyt na poczet zniszczen ok 50-100$ przyjmuja w gotowce albo "przytrzymuja" na karcie)
Płaci się przed pobytem.
Jednym słowem, smiało podawaj karte do rezerwacji a w hotelu płać czym chcesz :)  (Polecam zwracać uwage na oceny na bookingu, w jednym nie dało się dosłownie spac a zwrotów nie daja)

@up Wynajem auta idzie tylko na karte kredytową (Bez kredytówki w stanach sie nie istnieje) chociaż jak bralismy auto na pare dni jednym razem to przeszła nam Viza debetowa o dziwo.
@up Nie ma polskiej karty kredytowej dolarowej, jest jedynie taka która przelicza złotówki na dolary po ich kursie.
Debetowa może być tylko dolarowa - Pytalismy wszystkie banki w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Samochód wypożyczyłem poprzez Rentalcars w Alamo, opłaciłem kartą kredytowa w złotówkach całość, z wkładem własnym $0, co również sprawdziłem kontaktując się z Rentalcars i bezpośrednio z wypożyczalnia - karta zostanie tylko "zaczytana" ale nie pobiorą już z niej ani jednego dolara, zatem tu jestem spokojny.

Bardziej własnie martwią mnie te blokady hotelowe, bo limit na karcie jest jaki jest, a jak zaczną mi codziennie blokować po $100 to po tygodniu zostanę z wywalonym limitem do zera :D

Złożyłem wniosek w banku już o zwiększenie limitu, mam nadzieję, że to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy limit na karcie, auto bralismy na 20 dni i akurat tu limit nie stanowił problemu bo przekroczył go 3krotnie i nas karta "pusciła".. (Widocznie limit jest na "pobieżne" zakupy)
Nic nie blokują, nie wiem skąd te pomysły, blokować mogą depozyt ale możesz go dac w gotówce (W tych gorszych, w lepszych nawet nie kserowali dowodu) - nocowalismy co noc w 18 różnych hotelach wiec wiem co mowie a podróży jeszcze nie skonczylismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci, jak my miałyśmy w hotelach. Trzy sytuacje:

1) w pensjonacie w Bluff (rezerwowanym przez booking) od razu pobrali mi 50%. Wiedziałam, że pobiorą, więc nie robiłam awantury :P Drugie 50% dopłaciłam już karta dolarową na miejscu.

2) w innych hotelach (rezerwowanych przez booking), niczego mi nie pre-autoryzowywali. Może dlatego, że pisałam do nich maile, że np. będziemy dopiero po 16, czy coś w ten deseń.

3) w jeszcze innych hotelach (rezerwowanych bezpośrednio na stronach hoteli i to przez pracownika tej sieci ;) ) też nie miałyśmy problemów, poza jednym. Przyjechałyśmy dość późno, a koleżanka nie informowała o tym hotelu, wobec czego zablokowali jej kwotę rezerwacji, czy pierwszego noclegu i była odcięta od kaski przez kilka dni.

Nie wiem, czy 3) miał miejsce dlatego, że nie uprzedziła, że przyjedziemy później i hotel bał się, że w ogóle nie przyjedziemy, czy to po prostu zbieg okoliczności. Moje hotele były informowane o naszym późniejszym przyjeździe i nic mi na karcie użytej do rezerwacji nie blokowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie gubie i zamiast pracowac czytam o kaucjach i preautoryzacjach :D

Rozroznijmy dwie kwestie: 

Jest godzina 18:00 jadę sobię samochodem z punktu A do punktu B, moja dziewczyna na bookingu znalazla fajny hotel po drodze, rezerwuje podając dane karty debetowej walutowej, rezerwacja zaakceptowana, pieniadze moga zniknac juz, albo po przyjezdzie - bez znaczenia.

I teraz poprawcie mnie, jesli działa to inaczej:

Przyjezdzam, witam się, pokazuje, ze mam rezerwacje, recepcjoniscie przekazuje moja karte, ktora wpisalismy na booking, on ewentualnie sciaga oplate za pokoj (jesli nie zrobili tego wczesniej) i teraz wazne: hotel chce pobrać kaucję/depozyt - to mogę mu dać wtedy kartę kredytową do tej operacji? Zeby nie stracic pieniędzy z karty "primary"? 
Lub ewentualnie gotówka?

Czy moze hotele rzadko pobierają tę kaucje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booking informuje ze plantosc bedzie po przyjezdzie lub oplacony bedzie z gory.

Hotele rezerwowalismy z wyprzedzeniem 1-3h i przyjezdzalismy w godzinach 19-22, nikogo nie informowalismy o godzinach przyjazdu i nic nam nie pobierali (mamy biezace powiadomienie sms o dzialaniach na karcie)

Informacje aktualne.

 

kaucje pobieraja gorsze hotele, mozesz dac w gotowce (pisemne potwierdzenie daja) albo trzymaja na karcie, polecam dac gotowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne teraz!

Czyli te sieci hoteli większe, które są w co drugim mieście raczej tych kaucji nie pobierają?
A ile tej kaucji zazwyczaj pobierali? 100$? 200$? Chciałbym mieć własnie taką gotówę przygotowaną na poczet tych kaucji, czyli wjezdzam do hotelu, place debetówką za pobyt i daje w łapę 100$, przy wyjezdzie zabieram 100$ i nastepnego wieczoru to samo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, wieksze sieciowki typu la quinta, super 8 itd, "prywaciarze" pobierają, przeważnie jest to 100$, potwierdzenie dają i problemu nie mielismy ze zwrotem, oddaja zazwyczaj odrazu nawet bez sprawdzenia pokoju (Jak widzą ze normalni ludzie)

To naprawde bardzo łatwe, powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...