Skocz do zawartości

Czym placic za hotele?


bloczek2

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo zależy ile jest tej gotówki. Wypłata z ATM nie musi być za darmo, bo nawet jak twój bank oferuje darmowe wypłaty za granicą i podpina ci kartę debetową do konta dolarowego to właściciel ATM przeważnie pobierze opłatę. Wyjątkiem jest sytuacja, że polski bank ma swój oddział w USA i wypłacasz pieniądze w bankomacie macierzystego banku. Tak jest w przypadku np Citibank. Znajomy był ostatnio na Florydzie i mimo, że ING go zapewniał, że ma wypłaty za darmo za granicą to każdy bankomat do którego podszedł uprzedzał go, że on go "skasuje" dodatkowo pomiędzy 2-5 dolarów od wypłaty. Tak więc nie wiem gdzie masz konto (jaki bank) i czy on potrafi ci wskazać sieć darmowych bankomatów. Z drugiej strony wiezienie jakiejś dużej gotówki może nie być do końca bezpieczne - jeśli będzie jej ponad 10k to pamiętaj musiałbyś ją zgłosić na wlocie do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To bardzo indywidualna sprawa - Jeśli chcesz zużyć te pieniądze i absolutnie zminimalizować koszty posługiwania się nimi to ja bym wziął całość w gotówce, ale są tacy co wolą brać mało i dobierać w trakcie drogi licząc się z tym, że muszą czasami coś za tę obsługę zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
7 minut temu, Michał Paczyński napisał:

Nie mam prawa narzekać, super obsługa, czyściutki pokój, miła okolica.

Natomiast blokady nie zrobili żadnej :) A płaciłem kartą debetową, co zresztą opisalem w poniższym poście.

 

No widzisz, pisałeś w trakcie jak ja zadawałam pytanie ;). Dzięki , uż idę czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...