Skocz do zawartości

Wiza a aresztowanie


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, karina napisał:

to tak dla Twojej informacji - ten pan zadnym prawnikiem NIE jest. 

 

18 minut temu, karina napisał:

to tak dla Twojej informacji - ten pan zadnym prawnikiem NIE jest. 

Czyli te wszystkie pozytywne opinie na internecie od zadowolonych klientów są fałszywe.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Kasiak36 napisał:

A co oznacza deteined? Miałam brane odciski palców więc podejrzewam że to było aresztowanie. A co do mojego,, waivera'' to miał kosztować 15 tysięcy. Dobrze ze oszukał mnie tylko na 500 zł a nie 15 tysięcy :(

Czyli to co ja Ci napisalam wczesniej nie znajac zadnych szczegolow - 15 tysiecy chcial od ludzi za waiver, ktory nie dosc ze nie byl konieczny to jeszcze by mogl zaszkodzic. Pozniej do nich wydzwanial, pisal emaile itd zeby tylko zdecydowali sie na jego "pomoc". 

Powiedz mi skad od razu moglam wiedziec o kogo chodzi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detained to nie znaczy aresztowany - bardziej "zatrzymany" nawet jesli masz kajdanki zalozone... 

Dlatego sporo osob mysli, ze bylo "aresztowane" a bylo "zatrzymane". Kolosalna roznica dla papierkowych spraw, wszelkich aplikacji itd. 

Najlepiej spojrzec w Twoje dokumenty, tam powinno byc napisane co i jak. Ale jak Ci powiem, ze znam sprawe dziewczyny, ktora  =rzekomo= chciala wyniesc lakier do paznokci ze sklepu i ona tez nie byla arrested tylko byla detained chociaz wzieli od niej odciski. Sama bylam zdziwiona, ale okazalo sie, ze nie mieli dowodow, sprawa byla co najmniej dwuznaczna, bo bramka zaczela piszczec, ale dziewczyna stala z lakierem przed wieszakami i ogladala ubrania wiec raczej manager sklepu byl nadgorliwy, bo to on zauwazyl rzekoma kradziez. Dziewczyna od poczatku twierdzila, ze przeciez ona zakupy robila, chciala tylko przymierzyc cos tam do ubranie a ze juz wybrala lakier to go miala w rece... Nie mnie osadzac co, kto i gdzie - ale w dokumentach bylo, ze zatrzymana, prokurator sprawy nie wniosl na wokande.. 

U Ciebie jesli byl robiony expunge to pytanie od czego - kazdy stan ma tutaj swoje wytyczne. 

Jakkolwiek by nie bylo, nie masz wyroku, a to jest najwazniejsze. Powodzenia i glowa do gory. Teraz trzeba to poukladac i miec nadzieje, ze sie uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karina napisał:

 

Z porady jestem delikatnie mówiąc bardzo nie zadowolona. Szkoda że wcześniej się nikogo na forum nie podpytam o tego gościa. Ale mam nadzieję że może nasza rozmowa uchroni innych... Jeśli chodzi o moje papiery to doczytałam że expunge był zrobiony na arrest transaction. Zatem aresztowanie było :( myślisz że jadąc do ambasady powinnam mówić wogole o tym expunge i mieć na to papiery czy tylko wziąć ten court disposition? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kasiak36 napisał:

Z porady jestem delikatnie mówiąc bardzo nie zadowolona. Szkoda że wcześniej się nikogo na forum nie podpytam o tego gościa. Ale mam nadzieję że może nasza rozmowa uchroni innych... Jeśli chodzi o moje papiery to doczytałam że expunge był zrobiony na arrest transaction. Zatem aresztowanie było :( myślisz że jadąc do ambasady powinnam mówić wogole o tym expunge i mieć na to papiery czy tylko wziąć ten court disposition? 

Ok, jest niezle. Jesli expunge byl zrobiony na aresztowanie tzn. ze nic innego nie bylo czyli, ze jest dobrze :) 

Jada do ambasady wez wszystko, przygotuj sobie historie taka ktora ma sens oraz ktora chce uslyszec urzednik. 

Posluchaj: ludzie mieli naprawde spore problemy i wizy dostawali i granice przekraczali. To co Ty masz  moglo sie przytrafic mnie, Kowalskiemu albo pani Nowakowej - bo kazdego moga o cos podejrzewac, aresztowac, i zamknac rekord danej osoby, bo nie bylo podstaw do wszczecia sprawy. Gdybys byla skazana - nawet probation albo community work itd. wtedy bylby problem. 

Zrob tak - niech ktos rzuci okiem na Twoje dokumenty i pomoze Ci poukladac odpowiedzi na pytania, ktore moze zadac konsul. Waiverem sie nie martw, bo aresztowanie aresztowaniu nie jest rowne - co innego byc aresztowanym i miec zarzuty i miec wyrok, a co innego byc aresztowanym i pozniej wszystko umorzone z braku dowodow. 

Jezeli wpisali Ci, ze Cie aresztowali - well, teraz trzeba sie z tego wytlumaczyc. Ale to nie jest koniec swiata. Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...