Skocz do zawartości

Wiza a aresztowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.02.2018 o 02:42, karina napisał:

Ok, jest niezle. Jesli expunge byl zrobiony na aresztowanie tzn. ze nic innego nie bylo czyli, ze jest dobrze :) 

Jada do ambasady wez wszystko, przygotuj sobie historie taka ktora ma sens oraz ktora chce uslyszec urzednik. 

Posluchaj: ludzie mieli naprawde spore problemy i wizy dostawali i granice przekraczali. To co Ty masz  moglo sie przytrafic mnie, Kowalskiemu albo pani Nowakowej - bo kazdego moga o cos podejrzewac, aresztowac, i zamknac rekord danej osoby, bo nie bylo podstaw do wszczecia sprawy. Gdybys byla skazana - nawet probation albo community work itd. wtedy bylby problem. 

Zrob tak - niech ktos rzuci okiem na Twoje dokumenty i pomoze Ci poukladac odpowiedzi na pytania, ktore moze zadac konsul. Waiverem sie nie martw, bo aresztowanie aresztowaniu nie jest rowne - co innego byc aresztowanym i miec zarzuty i miec wyrok, a co innego byc aresztowanym i pozniej wszystko umorzone z braku dowodow. 

Jezeli wpisali Ci, ze Cie aresztowali - well, teraz trzeba sie z tego wytlumaczyc. Ale to nie jest koniec swiata. Powodzenia :) 

 Na stronie amerykańskiego prawnika znalazłam coś takiego. Czyli wychodzi z tego że taki wniosek można samemu napisać dla wiz nieimigracyjnych.  Napisałam jeszcze do jednej kancelarii prawnej w Polsce i odpisali mi że jeśli aresztowanie było i były postawione zarzuty to nawet jeśli prokurator odstapil od oskarżenia potrzebny jest waiver...          ,,  Nie ma specjalnego formularza wniosku o zwolnienie i nie ma opłaty za wniosek. Zdecydowanie zaleca się jednak, aby wnioskodawca przedstawił na przesłuchaniu zwięzłe (1-2 stronicowe) pismo przewodnie z wnioskiem o zrzeczenie się i podkreślające fakty, które sprzyjają korzystnemu korzystaniu z dyskrecji, wraz z oryginałami i kserokopiami wszystkich istotnych dokumentów uzupełniających. Wnioskodawcy powinni również wnosić listy popierające od członków społeczności, które potwierdzają więzy skarżącego z krajem zamieszkania, a także, w przypadku osób, które wcześniej otrzymały wyroki karne, z rehabilitacją i dobrym charakterem tej osoby.

Jak wspomniano powyżej, urzędnicy konsularni mogą lub nie mogą liczyć na dokumenty uzupełniające. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wnioskodawca był przygotowany do wyjaśnienia okoliczności, które doprowadziły do wcześniejszego usunięcia lub do jakichkolwiek innych powodów niedopuszczalności oraz do omówienia zmian życia (takich jak przezwyciężenie narkomanii, ustalenie nowej kariery, założenie rodziny ), który przekona urzędnika konsularnego, że takie okoliczności nie powtórzą się.'' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wbij to sobie do głowy. Informacje których poszukujesz maja swoją cenę. Nikt za darmo ci nie napisze co i jak, a na takich sprawach jak ty robi sie najlepsza fortunę. Info na stronach prawników maja jedynie nakłonić cie do kontaktu i za opłata „cos ci powiedzą” ale tez nie do końca. Złóż wniosek o wizę, idź do konsulatu i tam dowiesz sie wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lx13 napisał:

Wbij to sobie do głowy. Informacje których poszukujesz maja swoją cenę. Nikt za darmo ci nie napisze co i jak, a na takich sprawach jak ty robi sie najlepsza fortunę. Info na stronach prawników maja jedynie nakłonić cie do kontaktu i za opłata „cos ci powiedzą” ale tez nie do końca. Złóż wniosek o wizę, idź do konsulatu i tam dowiesz sie wszystkiego. 

Wiem że żaden prawnik za darmo mi nie udzieli informacji. Myślałam że może na tym forum jest ktoś kto miał podobna sytuacje albo zna kogoś kto miał coś podobnego... I będzie mi mógł powiedzieć że swojego doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lx13 napisał:

Wbij to sobie do głowy. Informacje których poszukujesz maja swoją cenę. Nikt za darmo ci nie napisze co i jak, 

14 minut temu, Kasiak36 napisał:

Wiem że żaden prawnik za darmo mi nie udzieli informacji.

Wlasnie ze napisze i udzieli. No przecież usłyszałaś od Kariny wszystko co potrzeba. Karina jest prawnikiem, imigracyjnym, i za darmo udziela porad tu na forum. Nie wiem co do czego jeszcze masz wątpliwości.

Jak wolisz, możesz sie jej posłuchać i zrobic tak jak powiedziała, albo nadal dzwonić po szemranych prawnikach. Ten tekst co zacytowałaś powyżej, od amerykańskiego prawnika, to puściłeś przez Google Translate ? Nie trzeba, możesz wklejać cytaty po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlade napisał:

Wlasnie ze napisze i udzieli. No przecież usłyszałaś od Kariny wszystko co potrzeba. Karina jest prawnikiem, imigracyjnym, i za darmo udziela porad tu na forum. Nie wiem co do czego jeszcze masz wątpliwości.

Jak wolisz, możesz sie jej posłuchać i zrobic tak jak powiedziała, albo nadal dzwonić po szemranych prawnikach. Ten tekst co zacytowałaś powyżej, od amerykańskiego prawnika, to puściłeś przez Google Translate ? Nie trzeba, możesz wklejać cytaty po angielsku.

Nie wiedziałam że Karina jest prawnikiem imigracyjnym. W takim razie to zmienia postać rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina udziela porady na podstawie tego co przeczytała na forum. Z doświadczenia wiem ze jak by usiadła przy stole do rozmowy to sytuacja tej pani była by byc moze troche inna. Nie podważam tego i zgadzam sie ze Karina poradę podała pro Bono.

Polecam: albo spotkać sie z Karina i omówić temat albo iść do ambasady i tam dostać szczegółowych informacji. Nie korzystać z tego co jakiś hochsztapler powie i skasuje za to opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kasiak36 napisał:

 Na stronie amerykańskiego prawnika znalazłam coś takiego. Czyli wychodzi z tego że taki wniosek można samemu napisać dla wiz nieimigracyjnych.  Napisałam jeszcze do jednej kancelarii prawnej w Polsce i odpisali mi że jeśli aresztowanie było i były postawione zarzuty to nawet jeśli prokurator odstapil od oskarżenia potrzebny jest waiver...          ,,  Nie ma specjalnego formularza wniosku o zwolnienie i nie ma opłaty za wniosek. Zdecydowanie zaleca się jednak, aby wnioskodawca przedstawił na przesłuchaniu zwięzłe (1-2 stronicowe) pismo przewodnie z wnioskiem o zrzeczenie się i podkreślające fakty, które sprzyjają korzystnemu korzystaniu z dyskrecji, wraz z oryginałami i kserokopiami wszystkich istotnych dokumentów uzupełniających. Wnioskodawcy powinni również wnosić listy popierające od członków społeczności, które potwierdzają więzy skarżącego z krajem zamieszkania, a także, w przypadku osób, które wcześniej otrzymały wyroki karne, z rehabilitacją i dobrym charakterem tej osoby.

 

Nie bardzo to rozumiem... Ale tak na logike: powiedz mi - albo inni Formulowicze nich powiedza - czy idac po wize turystyczna, konsul oczekuje od kogokolwiek "przesluchania" ?? Czy naprawde ktos mysli, ze konsul bedzie stal i czekal az Pani Kowalska da mu pismo przewodnie oraz listy od spolecznosci ??? Konsul - chocbys przyniosla sterte dokumentow - nie ma obowiazku wcale ich nawet ogladac! Ludzie ida z folderami dokumentow, ze maja firmy, ze po swiecie podrozowali itd.itp. i sa pozniej w szoku, ze konsul nawet na nic nie spojrzal! Tak - jesli bys leciala w sprawie emergency - smierc w rodzinie, ktos ma raka, ktos mial wypadek i jest w stanie ciezkim - wtedy i owszem, konsul patrzy na dokumenty. Ale w kazdej innej sytuacji, jesli mowimy o wizie turystycznej, konsul nie ma obowiazku niczego robic! 

 

20 godzin temu, Kasiak36 napisał:

Jak wspomniano powyżej, urzędnicy konsularni mogą lub nie mogą liczyć na dokumenty uzupełniające. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wnioskodawca był przygotowany do wyjaśnienia okoliczności, które doprowadziły do wcześniejszego usunięcia lub do jakichkolwiek innych powodów niedopuszczalności oraz do omówienia zmian życia (takich jak przezwyciężenie narkomanii, ustalenie nowej kariery, założenie rodziny ), który przekona urzędnika konsularnego, że takie okoliczności nie powtórzą się.'' 

Do tego zebys byla przygotowana na wyjasnienie sprawy to jest normalne, to zebys wziela wszystkie dokumenty - napisalam Ci juz wczesniej, bo to co Ty powiesz, konsul moze wysluchac, ale on bedzie bazowal na tym co jest w dokumentach z USA. To sa Twoje slowa przeciwko temu co w dokumentach - komu konsul uwierzy? Jesli Twoje slowa potwierdzaja wersje dokumentow - super. Jesli Twoje slowa nie do konca sie zgadzaja z tym co tam napisali - well... zwykle konsul (przy wizach turystycznych) wierzy jakby bardziej slowu pisanemu... 

PS> Nie za bardzo rozumiem jakie to zmiany zyciowe zaszly w Twoim zyciu po tym co sie stalo w USA, ale jesli: a) przezwyciezylas narkomanie b)ustalilas nowa kariere (cholera, o co tutaj chodzi?) albo c) zalozylas rodzine - to ja Ci gratuluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lx13 napisał:

Karina udziela porady na podstawie tego co przeczytała na forum. Z doświadczenia wiem ze jak by usiadła przy stole do rozmowy to sytuacja tej pani była by byc moze troche inna. Nie podważam tego i zgadzam sie ze Karina poradę podała pro Bono.

Dlatego wlasnie napisalam, ze ktos musi spojrzec w jej dokumenty, ja napisalam to co wywnioskowalam z jej wypowiedzi. Moze sie to kiedys komus przyda ot tak na przyszlosc.

Cytuj

Polecam: albo spotkać sie z Karina i omówić temat albo iść do ambasady i tam dostać szczegółowych informacji. Nie korzystać z tego co jakiś hochsztapler powie i skasuje za to opłatę.

Zgadzam sie z Toba w 100%. 

Primo: napisalam wczesniej, ze kazdy prawnik musi z czegos zyc, ale kazda sprawa jest inna. I porada generalna nie oznacza, ze tak samo bedzie w przypadku Kowalskiego, Nowaka, czy Patela. O waiverze nie decyduje osoba, ktora ubiega sie o wize - o tym decyduje konsul (tzn. urzednik w innym office, ale idzie to przez konsula). I analogicznie - tak juz tlumacze jak 'chlopu na miedzy' - idac po wize imigracyjna i majac cos na sumieniu, tez starasz sie o waiver PO WIZYCIE w ambasadzie a nie idziesz na pierwsze spotkanie z teczka papierow... co wiecej - czasem nawet jesli prawnie takowy waiver by byl wymagany, well... konsul czasem przymknie oko... 

Secundo: Konsul powie co ony by chcial widziec w staraniu sie o waiver (jesli takowy bedzie wymagany). I Kasiu droga - znam dziesiatki taki spraw, gdzie ludzie mieli gorsze rzeczy i bez waivera przeszlo ... I byly sprawy gdzie waiver byl potrzebny  - ale W KAZDYM PRZYPADKU taki waiver niejako proponowal konsul podczas rozmowy tzn. mowil, ze mozna sie starac, ze nalezy przyniesc/dostarczyc takie badz takie dokumenty. 

Rozumowanie prawnikow jest takie jak napisal Lx13 - przyjdz, zaplac, a pozniej i tak wrocisz, bo konsul bedzie chcial cos innego, a Ty bedziesz zdesperowana zeby wize dostac wiec zaplacisz nastepne pieniadze, bo jak juz tyle wylozylas to trzeba jakos te sprawe zakonczyc... 

PS> Mialam sytuacje gdzie konsul sam zaproponowal chlopakowi waiver, kazal doniesc list od pracodawcy, ze ma stala prace oraz na pismie uzasadnic dlaczego chlopak chce leciec (slub siostry). Chlopak mial wczesniej DUI w Stanach oraz zarzucili mu jazde bez prawa jazdy i cos jeszcze. Anyway, waiver dostal na rok (wize, na ktorej bylo napisane, ze chlopak ma waiver). 

PS2. Nigdy w zyciu nie slyszalam, zeby ktos przyniosl zaswidczenia od ludzi, ktore mowia, ze masz dobry charakter i w ogole juz z Toba jest lepiej.. Takie dokumenty dostarczamy do I-601/I-601A aby pokazac, ze ktos zasluguje na wize imigracyjna. Byc moze ludzie takie cos przynosza, ale nawet na logike: myslicie, ze konsul wzialby to az tak pod uwage? Jesli konsul wyraznie zazyczy sobie takowe pismo/oswiadcznie - przyniesiesz je wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst co Kasia zamieściła wyglada jak dosłowne tłumaczenie z angielskiego jakiegoś wyrwanego z kontekstu fragmentu, i nie za bardzo ma sens. Dlatego pisałem zeby nie puszczała tego przez Google translate bo sie czytać nie da. Chyba ze to jest oryginał ze strony jakiejś kancelarii czy biura, co w sumie by mnie aż tak bardzo nie zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kasiak36 napisał:

Wiem że żaden prawnik za darmo mi nie udzieli informacji. Myślałam że może na tym forum jest ktoś kto miał podobna sytuacje albo zna kogoś kto miał coś podobnego... I będzie mi mógł powiedzieć że swojego doświadczenia

Znam ponad 30 takich sytuacji. Z roznych konsulatow w roznych krajach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...