Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd do USA i one way ticket


Rekomendowane odpowiedzi

biorąc pod uwagę, że praktycznie ten wyjazd mnie nic nie kosztuje to kusząca perspektywa :D dzięki za pomoc, na początku marca kupie bilet (opcja economy flex, taryfa M)  chyba jednak w Locie bo gdyby był problem ze zwrotem kasy nie będę miała jak walczyć z Norwegianem a z lotem już łatwiej. 

dzięki za odpowiedzi i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu przekalkulowała, czy nie opłaca Ci się bardziej kupić Norwegian w dwie strony (z powrotem - tak jak planujesz - za dwa miesiące - może Ci akurat koniec końców ta data i miejsce będą pasować ;)) i ewentualnie nie wykorzystać biletu powrotnego, tylko kupić (np znowu w jakichś tanich liniach) biletu w jedną stronę - z powrotem. Taka "kombinacja" może być tańsza niż kupowanie biletu w taryfie Flex. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/15/2018 at 1:52 PM, mcpear said:

 jak przylatywałem do USA to ze względów podatkowych musiałem kupić bilet jednostronny wyniósł mnie pamiętam 1100 USD do Kalifornii, gdzie dwustronny kosztował 800USD dokładnie na ten sam samolot z dowolnym powrotem po 2 tygodniach

Możesz rozwinąć temat "względów podatkowych"? Z jakiego dokładnie powodu bilet musiał być w jedna stronę. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, MeganMarkle said:

Możesz rozwinąć temat "względów podatkowych"? Z jakiego dokładnie powodu bilet musiał być w jedna stronę. ??

Bo był sponsorowany jako "relokacja" przez mojego pracodawca. Aby mój pracodawca mógł to wliczyć w koszty swoje to bilet musiał być one-way bo inaczej druga połowa to byłby inaczej opodatkowany mój przychód - który musiałbym zwrócić pracodawcy. Dość mnie to niestety dotknęło gdyż miałem ściśle ograniczony budżet relokacyjny do wydania, z którego $5.5k poszło na bilety (mam 3 dzieci). Czyli jakbym kupił ten za 800 to z budżetu relokacyjnego zeszłoby tylko 2k (połowa cen biletów), ale drugie 2k musiałbym zwrócić w gotówce więc leciałem pięknym one-wayem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Robię zakupy w Costco i przy okazji kupuje zestaw narzędzi dla firmy. Paragon za masło, cukier, narzędzia oddaje księgowej, ta zakresla markerem pozycję z narzędziami, wypisuje czek i jesteśmy kwita. To nie Polska że w Makro  brałem osobny paragon dla siebie i fakturę dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...