Skocz do zawartości

Brak drugiego imienia na bilecie PL - USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kupiłem bilety z PL do USA przez pośrednika. Na pierwszej stronie było Nazwisko i Imię (nie było pola na drugie imię ani napisu - imię / imiona) - dałem dalej... dalej i kupiłem bilety. W wizie i paszporcie mam dwa imiona.... - na stronie pośrednika i telefonicznie - nic sie nie da zrobić... - na stronie lufthansy - lot do USA mam opcje wypełnienia Visa and immigration data (APIS) i tam jest normalnie możliwość wypełnienia dodatkowo MIDDLE NAME. 

Pośrednik proponuje zwrot części kasy i kupno drugiego biletu.... ale po cichu zastanawiam się czy ktoś tutaj miał podobny przypadek i jednak poleciał na imie i nazwisko ? bez drugiego imienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Pierwsze imię i twoje nazwisko się zgada (a tych używasz w większej części przypadków). Jeśli na wszystkich dokumentach występuje zbieżność tych a danych to czepianie się braku drugiego imienia byłoby śmieszne. rozumiem w paszporcie, dowodzie itp. ale na bilecie... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pelasia napisał:

Nie dam sobie reki uciąć, poniewaz nie mam drugiego imienie, ale pamietam, ze często przy zakupie biletu, widniało pole na drugie imię i przy nim -optional. Moim zdaniem nie bedzie problemu ale mogę sie mylić. 

No popatrz, mnie też nie dali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, pavka said:

Witam, 

Kupiłem bilety z PL do USA przez pośrednika. Na pierwszej stronie było Nazwisko i Imię (nie było pola na drugie imię ani napisu - imię / imiona) - dałem dalej... dalej i kupiłem bilety. W wizie i paszporcie mam dwa imiona.... - na stronie pośrednika i telefonicznie - nic sie nie da zrobić... - na stronie lufthansy - lot do USA mam opcje wypełnienia Visa and immigration data (APIS) i tam jest normalnie możliwość wypełnienia dodatkowo MIDDLE NAME. 

Pośrednik proponuje zwrot części kasy i kupno drugiego biletu.... ale po cichu zastanawiam się czy ktoś tutaj miał podobny przypadek i jednak poleciał na imie i nazwisko ? bez drugiego imienia?

Ja mam drugie imie w paszporcie i kupuję bilety tylko na jedno - Nie przeszkadza. Można latać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim :) Może się udać :-))

Dodatkowo przyszedł mail od pośrednika:

""Szanowny Kliencie!
Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od linii lotniczej, drugie imie nie jest konieczne w bilecie lotniczym według reguł IATA. Wystarczy podania imienia i nazwiska.
W wyniku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...