Skocz do zawartości

A380 - DE-USA - szansa na puste miejsca?


Rekomendowane odpowiedzi

On 2/16/2018 at 7:10 PM, vlade said:

Od czasu jak pobili tego azjatyckiego lekarza linie lotnicze oferują 10 tysięcy za przymusowe wywalenie. Także nie ma sie co dziwić ze jak dają tysiaka za dobrowolne to każdy woli poczekać, bo mozna 10 razy tyle zarobić.

Takie rzeczy to chyba tylko w amerykańskich liniach, bo mnie kiedyś wywalili siłą z overbookowanego lotu w KLM i marne 250€ za to dostałam... wściekła byłam jak nigdy w życiu, bo to był ostatni lot tego dnia i nie zdążyłam na bardzo dla mnie ważne spotkanie na zajutrz :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 2/16/2018 at 6:44 PM, ilon said:

O wow, ja bym sie cieszyla jakby moj byl przebookowany. Pierwsza bym sie rzucila na tego tysiaka. 

Ilon, im wczesniej i taniej kupisz bilet (na promocji np) tym większa szansa że wywalą Cię z lotu jesli będzie overbooking - opłaca im się poprostu odsprzedać twój bilet dużo drożej innemu chętnemu zaraz przed lotem, a cennym klientem nie jesteś kupując w promocji... Taka moja teoria na podstawie doświadczeń z KLM w Europie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj leciałem Newark - Orange County (CA). Nie był overbookowany ale był za ciężki bo wiatry teraz wieją duże i musieli wziąć dużo więcej paliwa i szukali 2 ochotników do dobrowolnej rezygnacji. oferowali tego tysiaka. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Tysiak był w certyfikacie na bilety ważnym 12 miesięcy - nie w cash. Notabene i tak im tego paliwa zabrakło i lądowaliśmy w Vegas na uzupełnienie - a leciał chyba z 2 godziny dłużej niż zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobic sprostowanie, zle to pamietalem, po tej aferze Delta i United zwiekszyly limity do jakich agenci maja autoryzacje zeby oferowac kompensacje dla ochotnikow, do 10 tysiecy.  Przy przymusowym wywaleniu to nie zmienili nic w swoich warunkach przewozu i ciagle jest max 1350 wg zasad federalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...