Skocz do zawartości

cel podróży we wniosku ds160


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mcpear napisał:

Chcesz uczestniczyć w festiwalu jako uczestnik czy jako widz na trybunach? Jak jako widz to nic w tym nie tak. Jak jako uczestnik to do tego służy wiza "P"

 

5 minut temu, mcpear napisał:

Chcesz uczestniczyć w festiwalu jako uczestnik czy jako widz na trybunach? Jak jako widz to nic w tym nie tak. Jak jako uczestnik to do tego służy wiza "P"

Chciałabym wziąć udział w warsztatach tanecznych i ewentualnie w konkursie. Ale też moim celem są odwiedziny przyjaciółki. Zatem o jaką wizę mam się starać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minutes ago, sandra12 said:

 

Chciałabym wziąć udział w warsztatach tanecznych i ewentualnie w konkursie. Ale też moim celem są odwiedziny przyjaciółki. Zatem o jaką wizę mam się starać? 

Wiza P-1 jest udzielana (wg strony ambasady): "występującym artystom" - konkurs, w którym chcesz wziąć udział konsul może zakwalifikować jako "występ artystyczny" - to jest niedozwolone na wizie B1/B2. Wg mnie wiza P1 jest dla Ciebie odpowiednia, ale ... nie jestem prawnikiem, ani doradcą imigracyjnym itp. Może warto poszukać profesjonalnej porady. Moja opinia może być błędna i wynikać z mojego braku doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mcpear napisał:

Wiza P-1 jest udzielana (wg strony ambasady): "występującym artystom" - konkurs, w którym chcesz wziąć udział konsul może zakwalifikować jako "występ artystyczny" - to jest niedozwolone na wizie B1/B2. Wg mnie wiza P1 jest dla Ciebie odpowiednia, ale ... nie jestem prawnikiem, ani doradcą imigracyjnym itp. Może warto poszukać profesjonalnej porady. Moja opinia może być błędna i wynikać z mojego braku doświadczenia.

Występujący artysta zapewne dostaje za to pieniądze... A tu za udział w konkursie trzeba jeszcze zapłacić. A jeśli będą to tylko warsztaty taneczne i udział jako widz to już może być wiza turystyczna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lx13 napisał:

Wróżkami nie jesteśmy nie wiemy ile tych prac masz. Jeśli myślisz ze zabierając teczkę papierów udowodnisz związek z krajem to jesteś w błędzie.

Nie pytam się ciebie czy jesteś wróżka. Pytam bo może na forum jest ktoś kto wykonuje 2 różne pracę i miał podobna sytuację! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...