Skocz do zawartości

Żona stałego rezydenta, green card holder


Annana

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MeganMarkle napisał:

To prawda. Mój kolega był ze mną na W&T, ja wróciłam o czasie, on został zmieniając status na studencki. Wszystko legalnie! Po roku wrócił. Za jakiś czas chciał sie znów ubiegać o wizę J-1  do USA i dostał odmowę :/ uznali go za kombinatora i podejrzany element ;)

moj  znajomy byl na b2, zmienil na status studencki i po jakims roku odwiedzil PL na pare dni. Pracujac na cash na remontach, wzial urlop i wylecial do PL. W szkole co jakis czas sie pokazywal aby go nie wyrzucili. [robi tak 99 procent ludzi co ma status studencki bo niby za co maja kupic chleb i mielonke ?] Byl mocno przekonany, ze wszystko jest ok. 

Nie wpuscili go do USA. Zawrocili go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilya Oczywiście, że go nie wpuścili. Złamał zasady! Status studencki to nie visa. Status dostajesz będąc w USA a vise w konsulacie USA poza granicą Stanów. Status studenta jest ważny tak długo jak jesteś w USA i chodzisz do szkoły, w momencie wyjazdu tracisz status. Nie masz żadnego statusu, ani visy. Jak wyjedziesz musisz iść po nową vise do konsulatu. Taka jest różnica pomiędzy statusem studenta a visa na wielokrotne przekroczenie granicy. Twój znajomy wyjechał, w momencie wyjazdu stracił status, nie załatwił sobie visy przed ponownym przylotem, więc na jakiej podstawie mieli go wpuścić? Nie wpuszczają tutaj ludzi bez podstawy prawnej/visy. Takie są ograniczenia statusu studenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...