Skocz do zawartości

Tax na różne stany ?


pavka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedyś znajomy kupował iphone w sklepie w US i do ceny w markecie z elektroniką (sieciówka) doliczono parę dolarów tax. Jest to jakoś to ominięcia? Każdy to płaci? Czy w sklepie apple też do cen ze strony dolicza się tax? Internetowe zakupy może są zwolnione? Chodzi mi konkretnie o produkty Apple na florydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pavka napisał:

Witam, kiedyś znajomy kupował iphone w sklepie w US i do ceny w markecie z elektroniką (sieciówka) doliczono parę dolarów tax. Jest to jakoś to ominięcia? Każdy to płaci? Czy w sklepie apple też do cen ze strony dolicza się tax? Internetowe zakupy może są zwolnione? Chodzi mi konkretnie o produkty Apple na florydzie.

Florida Sales Tax to jest 6% wiec nie do konca pare dolarow - troche wiecej. Nie -  nie jest do unikniecia, zadne zakupy nie sa zwolnione - teoretycznie niektorzy sprzedawcy wysylajac do innego stanu go nie pobieraja, ale kupujacy jest (teoretycznie) zobowiazany do odprowadzenia tego podatku w swoim stanie - z tym ze zdarza sie to znacznie rzadziej ostatnio - wieksi sprzedacy (m.in. Amazon) pobieraja sales tax zawsze.

Co do iphone'a - pomijajac juz ze to dziadostwo - to ten amerykanski w PL (bylem w zeszlym tygodniu) regularnie logowal sie do polskich siedzi z predkosciami 3G - czasami lapal LTE - w Warszawie wiec argument ze nie ma zasiegu bedzie dosc slaby ;-)  (jakby ktos sie pytal dlaczego go mam - firmowy oczywiscie - ma unlimited international data roaming wiec nie narzekam przy podrozach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavka, jedziesz na dwa tygodnie, nie przejmuj sie tak wszystkim, weź sie chłopie napij lokalnych trunków (jak masz powyżej 21 lat), posiedź na plazy, zrób fotkę z  aligatorem. Jak tak bedziez chcial wszystko w szczegolach wiedziec to nic nie zostanie co by cię zaskoczyło na miejscu, a to dla mnie stanowi podstawę dobrego urlopu w egzotycznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kzielu napisał:

Florida Sales Tax to jest 6% wiec nie do konca pare dolarow - troche wiecej. Nie -  nie jest do unikniecia, zadne zakupy nie sa zwolnione - teoretycznie niektorzy sprzedawcy wysylajac do innego stanu go nie pobieraja, ale kupujacy jest (teoretycznie) zobowiazany do odprowadzenia tego podatku w swoim stanie - z tym ze zdarza sie to znacznie rzadziej ostatnio - wieksi sprzedacy (m.in. Amazon) pobieraja sales tax zawsze.

Co do iphone'a - pomijajac juz ze to dziadostwo - to ten amerykanski w PL (bylem w zeszlym tygodniu) regularnie logowal sie do polskich siedzi z predkosciami 3G - czasami lapal LTE - w Warszawie wiec argument ze nie ma zasiegu bedzie dosc slaby ;-)  (jakby ktos sie pytal dlaczego go mam - firmowy oczywiscie - ma unlimited international data roaming wiec nie narzekam przy podrozach :)

A moj kupiony w NY iphone dziala bez zarzutu, z polska karta SIM zazwyczaj w LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/19/2018 o 10:31, pavka napisał:

Witam, kiedyś znajomy kupował iphone w sklepie w US i do ceny w markecie z elektroniką (sieciówka) doliczono parę dolarów tax. Jest to jakoś to ominięcia? Każdy to płaci? Czy w sklepie apple też do cen ze strony dolicza się tax? Internetowe zakupy może są zwolnione? Chodzi mi konkretnie o produkty Apple na florydzie.

Jest kilka stanów bez Sales Tax. A mianowicie:

  • Alaska.
  • Delaware.
  • Montana.
  • New Hampshire.
  • Oregon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RobertNYc napisał:

Jest kilka stanów bez Sales Tax. A mianowicie:

  • Alaska.
  • Delaware.
  • Montana.
  • New Hampshire.
  • Oregon

Za to mamy State Incom Tax I to wcale niemaly...

Czort wie co lepsze? Sales tax placa wszyscy, wlacznie z nielegalnymi. Incom tax tylko pracujacy.  Jest u nas kupa ludzi, mieszkajacych "za rzeka" czyli juz w WA, tam sa tansze domy. Tu pracuja I kupuja a jako rezydenci WA nie maja potracanego Oregon State Incom Tax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/20/2018 at 3:27 PM, karusek said:

A moj kupiony w NY iphone dziala bez zarzutu, z polska karta SIM zazwyczaj w LTE.

Dokładnie, ja swój obecny iPhone kupiłam tez w US ( w SF dokładnie)  2 lata temu i działa do tej pory bez zarzutu zarówno w US jak i w PL, z amerykańska karta sim i z polską tez.... także sobie chwale. Zwlasza ze kosztował mnie 700$ wtedy, a kurs $ był dużo lepszy niż dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...