Skocz do zawartości

Lot WRO-WAW-ORD , a przesiadka w WAW


Toma

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeglądając oferty LOT'u, coś mnie zaciekawiło, a mianowicie.

Lot (LOT'em) z WRO do ORD z przesiadką w WAW , no właśnie , czas na przesiadkę to 50 minut.

Hmm to raczej mało, ale z drugiej strony to jest lot tymi samymi liniami, czy nie zaczekają na pasażerów z WRO ?

 

Aby czytający miał wgląd w czasy, podaję:

WRO - wylot o godz 14:55 , przylot do WAW 15:55

WAW - wylot do ORD o godz. 16:45

A więc jak pisałem wcześniej, jest tylko 50 minut na przesiadkę.

Jak myślicie , jest to do zrealizowania, czy pasażerowie zobaczą kołujący samolot :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dudus86 napisał:

Hahahah pewnie że zdąrzysz, mój znajomy leciał z RZE do ORD z przesiadką w WAW. Samolot z RZE był tak opóźniony, że wystartował o tej, o której miał już lecieć z WAW do ORD. I samolot na niego czekał.

Dzięki, choć ja nie lecę, tak tylko zapytałem ... dla potomnych :)

Ja nigdy nie planowałem podróży z takim krótkim czasem przesiadek, tzn nigdy mi sie nie zdarzyło.

A tu jest na naszym podwórku, ale ... fakt, WAW nie jest dużym portem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo jesli ta sama linia lub alliance sprzedaje na jednym bilecie rezerwacje z tak krotkim odstepem to ich, ze tak powiem brocha by to sprawnie zrobic i zapewnic Ci lot ( ew. poczekac). Ale tam nie pracuja polmozgi i zdaja sobie sprawe co i jak sie dzieje, na biezaco reagujac. 

dla tych co maja watpliwosci i czesto lataja na krotkich przesiadkach pomocny jest google :  MCT (minimum connecting time) "xxx" - gdzie xxx to nazwa lotniska.

Okecie wg tego wyszukiwania ma 30 min MCT. Ale wiadomo minimum to minimum, choc zdarza sie, bardzo czesto, ze przebiega to sprawniej i szybciej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, andyopole napisał:

Jusci. Po trzydziestoletniej przerwie poleciałem znów LOTem. Z Newark z przesiadką do WRO. I w WAWie zamknęli mi gate przed nosem. Kilka osób z tego lotu czekało 3 godziny na następny samolot.

Zamkneli Ci na lot do WRO ? To normalne, na tych ktorzy nie zdazaja na loty do US czekaja - bo pozniej musza ich wrzucic na lot nastepnego dnia - ktory to jezeli jest pelny - robi sie kompletny syf. Problem trzeciorzednego przewoznika z mikroskopijna flota/siatka.  200 osob ktore sa na czas czeka (sprawdzcie on-time departures z WAW do ORD/JFK/EWR/LAX) bo 3 czy 5-ciu nie zdazylo na czas (czesto nie ze swojej winy). 

Mnie Delta kiedys zamknela drzwi przed nosem na CDG mimo ze spoznilem sie moze z 5 minut (mialem 45 minut na przesiadke - WAW-CDG-CVG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałam kiedyś 30min na przesiadkę w Toronto (jeszcze za czasów wiz do Kanady) w ramach połączenia Waw-Toronto-Calgary i wystarczyło! Mimo że wymagalo to przejścia przez immigration oraz trzeba było odebrać i nadać powtórnie bagaż.... wyjątkowo dobrze zorganizowane lotnisko! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...