Skocz do zawartości

F4 sponsorowanie przez siostre


Rekomendowane odpowiedzi

"Preventing people from sponsoring parents, adult children, or siblings for US citizenship. The White House, led by Trump, has demanded limits on family-based immigration — which accounts for the majority of legal immigration to the US — as part of a DACA deal. The Trump framework would limit family sponsorship to “spouses and minor children” — thus presumably changing the F3 and F4 visas, used for US citizens to bring adult children and siblings, respectively, to the US, as well as an unlimited visa for citizens to sponsor their parents. (Reports indicate that people currently in line for those visas — a backlog that extends for years — will be able to remain in line.)"

Źródło: https://www.vox.com/policy-and-politics/2018/1/25/16929600/trump-immigration-bill

 

Mam jeszcze jedno pytanie gdyby jednak wszystko pozostalo bez zmian - co w wypadku gdy powiększy mi się rodzina przez te kilkanaście lat? 

 

I abstrachujac - taka polityka nie zmierza do zwiększenia ilości nielegalnych imigrantow? Przecież lwia cześć z tych kilkudziesięciu tysięcy osób czekających na F4 itp gdy straci taka możliwość to wybierze sie tam na "czarno". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to zależy od zaostrzenia polityki,jak kto ma miejsce np w Kanadzie,sa nielegalni lecz siedzą cicho i kazda kontrola przez Policję może skończyć się deportacja bez wyjścia i sprzedania dobra materialnego które się posiada to taka mala wypowiedz o wyjazdach nielegalnych. Jesli powiększy Ci się liczba osób to opłaty będą większe plus Twoja siostra będzie musiała więcej zarabiać by to wykazać przed urzędem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Hej. Jakimi dochodami musi wykazać się siostra (obywatelka USA) aby móc mnie sponsorować (ja, mój mąż, mój syn)? Czy tymi zarobkami musi wykazać się w momencie składania petycji czy dopiero gdy nadejdzie moja kolejka. Co będzie z synem, bo za kilka lat będzie już pełnoletni? Jak długo się czeka w całym tym procesie? Z góry dzięki z odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miza napisał:

Hej. Jakimi dochodami musi wykazać się siostra (obywatelka USA) aby móc mnie sponsorować (ja, mój mąż, mój syn)? Czy tymi zarobkami musi wykazać się w momencie składania petycji czy dopiero gdy nadejdzie moja kolejka. Co będzie z synem, bo za kilka lat będzie już pełnoletni? Jak długo się czeka w całym tym procesie? Z góry dzięki z odp.w

Wymagane dochody silnie zależy od rozmiaru jej "household" I sa opisane w I-864p (125% poverty level dla ilości osób w jej household + Ci co imigruja)

Jeżeli petycja została wysłana niedawno to syn nie ma szans się załapać - jedyne co może pomóc to CSPA ale jako że czekanie na F-4 to 14 lat to praktycznie nie ma szans.

 

Dochody są potrzebne jak nadejdzie Twoja kolejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cee napisał:

Z 13 lat oczekiwania w kat F4 jeszcze 2 lata temu, zrobiło się 8 lat na dzień dzisiejszy dla AZ.
Nie wiem czym to jest spowodowane.

Co rozumiesz przez AZ ? Arizone ?  To nie ma zadnego sensu, PD w nachodzacy VB is 22SEP2005 i ze stanem nie ma nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Wymagane dochody silnie zależy od rozmiaru jej "household" I sa opisane w I-864p (125% poverty level dla ilości osób w jej household + Ci co imigruja)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam i dla 2019 r. dla 5 osób to 36775 $. Mam pytanie, co oznacza ta kwota? Czy tyle musi mieć siostra na koncie w momencie gdy nadejdzie nasza kolejka? Rozumiem, że ta kwota będzie się zmieniać w innych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cee napisał:

No ma bo AZ podlega pod CA. Porównaj sobie za to np Nebraske

https://egov.uscis.gov/processing-times/
Chyba że jestem w błędzie

Processing times nie maja absolutnie nic wspolnego z okresem oczekiwania na dostepny "visa number". To jest czas zatwierdzenia petycji (zgaduje) ktory ma niewielkie znaczenie bo sprawa nie ruszy do przodu dopoki priority date nie jest current w Visa Bulletinie - podsumowajac - daty z VB oznaczaja faktyczny okres czekania na sponsorowanie w kategorii F4. Zatwierdzona petycja czeka az PD jest current - ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...