Skocz do zawartości

Ceny ubezpieczen


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, jason.black napisał:

Tak masz rację, taniej i prościej jest wynająć auto, jednak być może wchodziła by opcja żeby to auto sprowadzić do Polski, stąd właśnie moje pytanie.

Dzięki za odpowiedz, czytałem o tych rodzajach ubezpieczenia ale z żadną firmą nie udało mi się skontaktować .

 

piszesz do nich czy dzwonisz ze nie możesz się skontaktować? Pamiętaj ze firmy maja ustawione skrzynki spamów tak ze Twoje pytania tam lądują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Cytuj

piszesz do nich czy dzwonisz ze nie możesz się skontaktować? Pamiętaj ze firmy maja ustawione skrzynki spamów tak ze Twoje pytania tam lądują.

Piszę, nie znam aż tak płynie amerykańskiego ( trochę to inny język w wymowie niż angielski )

Chociaż mam kilka adresów do polskojęzycznych  agentów ubezpieczeniowych w USA .

To dziwne gdyby moje pytania lądowały w spamie, przecież te firmy same podają te adresy do kontaktu z nimi, a piszę ze skrzynki gmail.

Cytuj

To pewnie w takiej sytuacji należałoby rozważyć kupno zwykłej polisy w jakiejś najtańszej ubezpieczalni i po prostu wymówienie jej w dniu

Mam polskie/międzynarodowe prawko,  właśnie dlatego też pytam jaki jest system ubezpieczalni  oc  w usa, po jakim najkrótszym czasie można wypowiedzieć polisę ?

W Polsce chyba nie można wypowiedzieć polisy oc podpisanej na rok ( nigdy nie wypowiadałem ) , słyszałem że w usa można .

Czy przy ubezpieczaniu auta podaje się jakiś adres ? ( zatrzymam się w hotelu/motelu )

Rozumiem że ta ubezpieczalnia www.21st.com  uznała Ci zniżki z Europy ( ja mam pełne zniżki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jason.black napisał:

Piszę, nie znam aż tak płynie amerykańskiego ( trochę to inny język w wymowie niż angielski )

 

Tak się tylko doczepie że nie ma takiego języka jak amerykański... angielski to angielski. Zróżnicowane mogą być akcenty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Tak się tylko doczepie że nie ma takiego języka jak amerykański... angielski to angielski. Zróżnicowane mogą być akcenty. 

Rzeczywiście trochę się czepiasz

Wiem że nie ma... po prostu osoby w usa z którymi rozmawiałem  tak "bełkotały " że napisałem "po amerykańsku "

Przykład

Usłyszałem  : SO a facet powiedział  I's sold , i to po kilkukrotnym odsłuchaniu nagrania z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia - kiedy próbowaliśmy wynająć mieszkanie przed wyjazdem do USA pisaliśmy do różnych agencji maile co i jak. Nie odpowiedziała żadna. Napisałam do znajomego na miejscu, że próbujemy coś załatwić i odbijamy się od ściany. Poszedł do biura, na którym najbardziej nam zależało, zapytać co i jak. Że oto przyjeżdzamy, piszemy, chcemy wynająć itp, a nikt nam na maile nie odpowiada. Pani w agencji stwierdziła, że takie maile to ignorują, bo z ich punktu widzenia to abstrakcyjne, że ktoś kto nie jest w kraju, kto nie ma żadnej historii kredytowej, kogo nijak można sprawdzić coś od nich chce. Nawet jeśli to tylko informacja. Także sytuacja, że ktoś nie z USA, kto w  USA nie mieszka, nie ma amerykańskiego prawa jazdy ani samochodu chce kupić polisę, a następnie ją wypowiedzieć... jeśli nie trafiłeś automatycznie do spamu do osoba czytająca to zakwalifikowała to do spamu ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, jason.black said:

Mam polskie/międzynarodowe prawko,  właśnie dlatego też pytam jaki jest system ubezpieczalni  oc  w usa, po jakim najkrótszym czasie można wypowiedzieć polisę ?

W Polsce chyba nie można wypowiedzieć polisy oc podpisanej na rok ( nigdy nie wypowiadałem ) , słyszałem że w usa można .

Czy przy ubezpieczaniu auta podaje się jakiś adres ? ( zatrzymam się w hotelu/motelu )

Rozumiem że ta ubezpieczalnia www.21st.com  uznała Ci zniżki z Europy ( ja mam pełne zniżki )

Wypowiedzieć możesz po 1 dniu. To nie znaczy, że ci zwrócą bez potrącenia opłat manipulacyjnych / administracyjnych.

Tak przy ubezpieczaniu auta podaje się adres. I ten adres widnieje na polisie

Oni unzali mi, że jestem dobrym kierowcą - przez co wogołe chcieli mi wystawić polisę, jakbym nie przedstawił tej historii to chyba nie chcieliby w ogoóle ze mną rozmawiać. A zniżkę chyba też mi jakąś minimalną dali - nie jestem pewien to było jakiś czas temu, ale jeśli coś dali to nie było to więcej niż 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Także sytuacja, że ktoś nie z USA, kto w  USA nie mieszka, nie ma amerykańskiego prawa jazdy ani samochodu chce kupić polisę, a następnie ją wypowiedzieć... jeśli nie trafiłeś automatycznie do spamu do osoba czytająca to zakwalifikowała to do spamu ręcznie.

Tak głupich pytań to nie wysyłałem..."  Po jakim czasie mogę wypowiedzieć umowę itp... "  . Zapytałem się czy mają ubezpieczenia krótkoterminowe, odpowiedzi ... ZERO

Nie wiem po co mają te meile do kontaktu ...

Co ciekawe z DMV w Texasie dostałem super meila z odpowiedzią, powiedziałbym że to wzór odpowiedzi, aż mnie zatkało^_^

Cytuj

Wypowiedzieć możesz po 1 dniu. To nie znaczy, że ci zwrócą bez potrącenia opłat manipulacyjnych / administracyjnych.

Tak przy ubezpieczaniu auta podaje się adres. I ten adres widnieje na polisie

Ale mogę ubezpieczyć tymczasowo do 30 dni, to juz coś.

Jak się zatrzymam w hotelu/motelu to podaję adres tego miejsca ? W paszporcie będzie inny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jason.black napisał:

Rzeczywiście trochę się czepiasz

Wiem że nie ma... po prostu osoby w usa z którymi rozmawiałem  tak "bełkotały " że napisałem "po amerykańsku "

Przykład

Usłyszałem  : SO a facet powiedział  I's sold , i to po kilkukrotnym odsłuchaniu nagrania z tel.

To tak jak Polacy mowia, "chcem" itp.  W kazdym kraju sie znajdzie, ktoś kto język kaleczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, jason.black said:

Jak się zatrzymam w hotelu/motelu to podaję adres tego miejsca ? W paszporcie będzie inny...

W paszporcie nie ma adresu ...

Nie wiem jaki adres powinienes podac. Jeśli będziesz w tym hotelu zamieszkiwał przez cały cały czas to tak ten adres jest OK. Najlepiej dopytaj się w ubezpieczalni co za adres powinieneś podać i jakie to ma konsekwencje - ubezpieczyciel pyta np. czy samochód standardowo znajduje się pod tym adresem i czy jest tam garażowany na noc (przynajmniej mój ubezpieczyciel) i wiem, że ma to wpływ na wysokość składki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też jak sprawa wygląda odnośnie rejestracji tego auta w DMV .... bądź nie rejestracji i  jazdy autem na tablicach poprzedniego właściciela jeżeli będę mógł zachować jego tablice ... na powiedzmy tydzień nie opłaca mi się rejestrować auta na mnie ale nie wiem czy w usa taka opcja jest.

Podobno w niektórych stanach ma się 30 dni na rejestrację auta na siebie , to zostaje pytanie na jakich tablicach Oni jeżdżą przed ten czas....

Cytuj

W paszporcie nie ma adresu ...

Dawno do niego nie zaglądałem:lol: jeździłem głównie na dowód po Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...