Skocz do zawartości

Numery telefonów w USA


Stranek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czy możecie mi pomóc i podać mi przykładowe numery telefonów komórkowych dla USA.
Może ktoś byłby w stanie się podzielić numerami dla poszczególnych sieci ?
Robię referat na temat telekomunikacji w USA i potrzebuje przykładowych numerów telefonów komórkowych bardzo proszę Was o pomoc !
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odrabiasz lekcje to zapewne przydadzą Ci się inne informacje. Sieci komórkowe nie mają odrębnej numeracji tak jak w Europie. W Polsce na początku było tak: Plus miał 601, 603, 605 a Era: 602, 604, 606. Do dziś mam jeden z pierwszych numerów w Plusie  601 4400xx, ponad 21 lat!

Tu komórki mają takie same numery kierunkowe jak telefony domowe, tradycyjne. Np. Oregon ma kierunkowe 503 i 971. Moja komórka i domowy mają trzy pierwsze cyfry, 503, takie same. Więc nie wiesz czy ktoś do Ciebie dzwoni z tzw. Land Line czy z komórki. To samo w odwrotnym kierunku. Taryfa jest ta sama, dzwoniąc z Polski do mnie płacisz tyle samo, bez znaczenia czy na telefon domowy czy komorkę. Z komórek dzwoni się tak samo bezpłatnie na linie 0 800. Pewnie w Polsce teraz już też tak można, nie wiem. W komórkach jest taki "zwanzig" że płaci dzwoniąc i odbierający. Jeśli masz w taryfie jakąś ilosc bezpłatnych minut, odejmuje się je obydwu rozmowcom. To samo z SMSami, płacą obie strony. Na początku, w USA miałem telefon na kartę a numer "odziedziczylem" po jakimś "meksyku". Gdy miał w maju urodziny dostałem kilkadziesiąt Smsów, nie dość że po hiszpańsku to po $0.10/sztuka!

Poza tym, w terenach słabo zaludnionych sygnalu czesto nie ma. Np na autostradze I5 biegnacej wzdluz Pacyfiku, od Kanady do Meksyku jest wiele dziur bez sygnału. O bocznych drogach już nawet nie mówię, strach pójść na grzyby, no bo jak tak, kilka godzin bez FB?:D

Gdy byłem nad Grand Canyon też nie było tam sygnału, brak możliwości przyszpanowania MMSem z tak znanego na całym świecie miejsca.:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

A tak swoja droga to po co trzymacie te numery ? 

Ja też mam numer z lat '90. Po co? Na przykład po to, żeby nawet starzy znajomi mogli do mnie po latach zadzwonić. Są ludzie, którzy co jakiś czas "czyszczą" listę ludzi, z którymi utrzymują kontakt - między innymi zmieniając numer po to, żeby dzwonić mogli do nich tylko Ci z "nowego życia". Ja nie odczuwam takiej potrzeby ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zuza007 napisał:

Ja też mam numer z lat '90. Po co? Na przykład po to, żeby nawet starzy znajomi mogli do mnie po latach zadzwonić. Są ludzie, którzy co jakiś czas "czyszczą" listę ludzi, z którymi utrzymują kontakt - między innymi zmieniając numer po to, żeby dzwonić mogli do nich tylko Ci z "nowego życia". Ja nie odczuwam takiej potrzeby ;).

No dobra - ale trzymacie te numery bedac w US ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kzielu napisał:

No dobra - ale trzymacie te numery bedac w US ?

Tak, ja trzymam bo wrócę do Polski na emeryturę,  jeśli dożyję rzecz jasna. Ten numer miałem na firmę w abonamencie, później używałem go gdy z Anglii jeździłem do Polski, często, raz w miesiacu. Nastepnie siostra przerobila go na prepaid i używali go moi rodzice. Teraz niestety rodzicom już komórka niepotrzebna więc  leży sobie u mnie w biurku i używam jej gdy latam do Europy. Tak w ogóle szef ostatnio wymyślił że ześle mnie do Polski żebym rozkrecil sprzedaż w Europie. Ale ja się na komiwojazera nie nadaję. Nie dam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...