Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Mam pytanie, gdyż chciałbym się ubiegać o  wizę turystyczną, aby odwiedzić brata i nie jestem pewien co do wniosku. 
Sprawa wygląda następująco : jako dzieciak/nastolatek posiadałem zieloną kartę, jak cała moja rodzina, ojciec był w stanach kilka lat, natomiast status rezydenta wygasł ok 11 lat temu, gdyż ostatni raz byłem w stanach właśnie w 2011 roku i od tamtego momentu nie przekraczałem granicy USA ani nie ubiegałem się o status powracającego rezydenta- aczkolwiek widnieje w ich systemach. 
Wypełniam teraz wniosek wizowy i jest tam pytanie: 
Q: Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a
pardon, amnesty, or other similar action?
 No i tu jest problem: ponad 4 lata temu jako gówniarz będący na studiach zostałem skazany na prace społeczne za małą kradzież (głupota gówniarza ), prace społeczne zostały oczywiście odrobione, nigdy więcej nic takiego nie wydarzyło się (i nie wydarzy), i teraz, gdy pobrałem zaświadczenie o niekaralności, w  rejestrze karnym widnieje już jako "Niekarany". I teraz nie wiem czy na wniosku zaznaczać TAK i tłumaczyć wszystko, czy NIE, bo w rejestrze już zostało to skasowane ( byłem informowany, że po pewnym czasie papiery będą czyste)?
Będe wdzięczny za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaznaczysz TAK a potem wyjaśniasz co i jak. 

Takich pytań było mnóstwo na forum. 

Swoją drogą jak się jest na studiach to jest się już świadomym człowiekiem a nie "gowniarzem". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat że strony ambasady 

 

Każda osoba w przeszłości karana powinna przedstawić oryginał lub odpis wyroku sądowego, niezależnie od tego, czy była następnie objęta amnestią lub ułaskawiona.

Akta sądowe (wyrok) powinny zawierać dokładny opis okoliczności przestępstwa, a także sposobu egzekwowania kary, z ewentualną karą pieniężną włącznie. Należy je przedłożyć wraz z tłumaczeniem na język angielski sporządzonym przez tłumacza przysięgłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Radek83 napisał:

Roelka -  mhm czego ty nie rozumiesz i wprowadzasz osoby w błąd a co więcej komplikujesz sytuacje jakże prostą i klarowną. To co napisałem powyżej nie podważy nawet najlepszy prawnik, ponieważ jest zgodne z prawdą i jasne jak słońce. A wy nadal możecie z gołymi jajami chodzić do ambasady i pokazywać życiorysy 3-8-14 pokoleń wstecz.

Napisze jeszcze raz ponieważ może komuś zabraknąć IQ...

Co ma okazywać Pan Zakewsky11 jeżeli według prawa Rzeczypospolitej jest osobą nie karaną ? Co ma okazywać jeżeli w USA nie popełnił żadnego przestępstwa i jest czysty.

I na koniec przekraczając drzwi ambasady USA podlega się prawu USA a nie PL.

cyt. " Każda osoba w przeszłości karana powinna przedstawić oryginał lub odpis wyroku sądowego, niezależnie od tego, czy była następnie objęta amnestią lub ułaskawiona. " - to Pan Zalewsky11 pójdzie do KRK i otrzyma świadectwo niekaralności które przedstawi konsulowi.

Tyle - NIE WPROWADZAJCIE ludzi w błąd. Chociaż może jest to celowe bo nie wiadomo ile  " pociotek " z ambasady tutaj pisze.

Pozdrawiam.

W blad to Ty ludzi wprowadzasz wypisujac bzdury o podleganiu prawu USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Radek83 napisał:

kzielu a jakiemu ? Jeżeli zaatakuje urzędnika w ambasadzie to będę sądzony według prawa Rzeczypospolitej czy USA ? Następny widzę znawca...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Terytorium_państwowe

i koncze dyskusje bo widze szkoda czasu a Pan Zalewsky11 zrobi jak uważa.

Pozdrawiam.

Tyle ze to nie absolutnie nic wspolnego z odpowiadaniem na pytanie w DS-160 i innych dokumentach, szczegolnie ze jak na nie odpowiadasz to nie jestes na terenie ambasady. Pisanie o stosowaniu prawa USA z powodu kilkunastominutowego przebywania na terenie ambasady to jednak z wiekszych glupot jaka zostala napisana w historii tego forum (a ludzie sie starali wiec nie jest to trywialne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie ma nic prostego jak napisanie do Ambasady a później to zacytujesz co Ci odpowiedzieli a później przeprosisz lub też nie.   Lub też My Ciebie przeprosimy

Szkoda że nie mam linka z tego forum co powiedział Konsul na podobne pytanie i wtedy byś się zdziwił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co tutaj podwazasz.  Zacytowalam tekst ze strony ambasady USA. Nie ważne czy ktoś był ulaskawiony czy coś, dokumenty na temat karalność trzeba przedstawić i odpowiednio wypełnić wniosek. 

W ogóle nie rozumiem dlaczego nagle znikąd wpadasz na forum i obrażasz ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma znaczenie kto siedzi w USA czy w Polsce czy jeszcze gdzie indziej..?

Weszłam na twój profil i widzę że już w 2013 wypowiadales się w kwestii karalność... 

 

Proszę. Kolejny cytat. 

The United States of America is generally very strict with criminal records, no matter how minor or how long ago it has been. They do not have any concept of "spent" or "pardoned" convictions, meaning you must truthfully answer any questions about criminal convictions even if your convictions have been spent or pardoned in your country

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jkb zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...