Skocz do zawartości

Ponowny wjazd z wizą turystyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim.

Mam pytanie. W zeszłym roku wybrałem się do Stanów na 3 tygodnie na wizie turystycznej wydanej na 10 lat. Wróciłem zgodnie z planem, bez żadnych przygód czy wykroczeń.

Lecę ponownie w kwietniu, na 2 tygodnie. W międzyczasie zmieniłem paszport, zachowałem w nim wizę. Czy wystarczy, że przylecę do Stanów z dwoma paszportami, czy też muszę coś wcześniej załatwić albo wypełnić?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wojciech Kębłowski napisał:

Czołem wszystkim.

Mam pytanie. W zeszłym roku wybrałem się do Stanów na 3 tygodnie na wizie turystycznej wydanej na 10 lat. Wróciłem zgodnie z planem, bez żadnych przygód czy wykroczeń.

Lecę ponownie w kwietniu, na 2 tygodnie. W międzyczasie zmieniłem paszport, zachowałem w nim wizę. Czy wystarczy, że przylecę do Stanów z dwoma paszportami, czy też muszę coś wcześniej załatwić albo wypełnić?

Dzięki za pomoc.

Tak, ja już od kilku lat podróżuję z dwoma paszportami. Sprawdź tylko, czy przy dziurkowaniu starego paszportu nie uszkodzili Ci wizy. Jeżeli nie, to nie będzie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam wizę turystyczną 4 lata temu w NYC spędziłam 3 miesiące, a w tym roku 6 miesięcy również w NYC a w tym jakiś tydzień na Florydzie - lot samolotem i moje pytanie jak długo muszę przebywać teraz w Polsce, żeby polecieć do Chicago ? Wystarczy miesiąc czy dwa? Czy muszę spędzić w Polsce więcej czasu ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka że powinnaś spędzać większą część roku w PL a nie w USA. 

Skoro dopiero wróciłaś po 6 miesięcznym pobycie możesz spodziewać się problemów i pytań w stylu- co robisz tyle czasu w USA? Jak cię stać na takie długie wakacje? Co zwiedzasz tyle czasu? Jaka masz pracę w PL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Magdalena Prucnal napisał:

Witam,

Posiadam wizę turystyczną 4 lata temu w NYC spędziłam 3 miesiące, a w tym roku 6 miesięcy również w NYC a w tym jakiś tydzień na Florydzie - lot samolotem i moje pytanie jak długo muszę przebywać teraz w Polsce, żeby polecieć do Chicago ? Wystarczy miesiąc czy dwa? Czy muszę spędzić w Polsce więcej czasu ?  

Regula kciuka - wiecej czasu poza US niz wewnatrz US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Regula kciuka - wiecej czasu poza US niz wewnatrz US.

okey, tylko w 2017 byłam tam od końca września, a teraz mamy 2018 czyli nie całe 3 miesiące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roelka napisał:

Generalnie zasada jest taka że powinnaś spędzać większą część roku w PL a nie w USA. 

Skoro dopiero wróciłaś po 6 miesięcznym pobycie możesz spodziewać się problemów i pytań w stylu- co robisz tyle czasu w USA? Jak cię stać na takie długie wakacje? Co zwiedzasz tyle czasu? Jaka masz pracę w PL? 

w 2018 będą to nie całe 3 miesiące gdzie przebywałam w NYC a teraz do Chicago chcę pojechać do końca września, byłam dwa razy i na granicy nie zadali mi ani jedno pytania tylko przybijali pieczątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Magdalena Prucnal napisał:

okey, tylko w 2017 byłam tam od końca września, a teraz mamy 2018 czyli nie całe 3 miesiące 

Nie patrz na rok kalendarzowy bo to jest bez znaczenia. Licz od momentu od ktorego wyjechalas z US - tylko tak jak pisalem - to jest regula kciuka. Wszystko to o czy napisala Roelka caly czas bedzie mialo znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kzielu napisał:

Nie patrz na rok kalendarzowy bo to jest bez znaczenia. Licz od momentu od ktorego wyjechalas z US - tylko tak jak pisalem - to jest regula kciuka. Wszystko to o czy napisala Roelka caly czas bedzie mialo znaczenie.

Mam znajomych z innych krajów i oni pobycie tygodniowym nawet wracają do NYC i też mają wizę turystyczną, a koleżanka z Polski po 2 miesiącach wróciła do NYC i bez żadnych pytań. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy ktoś również był w takiej sytuacji i może podzielić się po prostu swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...