Skocz do zawartości

No i odwołali... (dzisiejszy lot na JFK)


Rekomendowane odpowiedzi

No i jednak odwołali lot... Pierwszy dostępny termin to 24/03. Na szczęście udało mi się przesunąć urlop w pracy i zmienić również powrotny na te kilka dni później. Pan w LOT sam zasugerował wypełnienie formularza zgłoszenia reklamacji. Ciekawe, czy w przypadku odwołania lotu z powodów pogodowych (i braku możliwości lotu dnia następnego) zostanie mi przyznane odszkodowanie, czy raczej nie mam na co liczyć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuza007 napisał:

No i jednak odwołali lot... Pierwszy dostępny termin to 24/03. Na szczęście udało mi się przesunąć urlop w pracy i zmienić również powrotny na te kilka dni później. Pan w LOT sam zasugerował wypełnienie formularza zgłoszenia reklamacji. Ciekawe, czy w przypadku odwołania lotu z powodów pogodowych (i braku możliwości lotu dnia następnego) zostanie mi przyznane odszkodowanie, czy raczej nie mam na co liczyć...?

@Rzecze jest forumowym specjalista od odszkodowac to moze sie odezwie (bo ja sie na przepisach EU znam kiepsko) ale z powodu pogody to chyba nic Ci nie przysluguje.

Moglabys rzadac biletu inna linia szybciej niz za 3 dni ale LOT moze argumentowac ze nie otworza do tego momentu lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEstem w miarę na świeżo po szarpaniu sie o ubezpieczenie z AF (co prawda za zgubienie bagażu a nie warunki pogodowe), ubezpieczenie dodatkowe było wykupione ale za bardzo to nie pomogło. Polega to na tym ze najpierw linia lotnicza wypłaca a dopiero po otrzymaniu decyzji od linii ubezpieczenie ewentualnie dopłaca roznice. Jesli chodzi o warunki pogodowe to najpewniej nic nie bedzie przysługiwać, tak jest wypisane w tej międzynarodowej konwencji. Ale, ja kiedyś sie starałam o odszkodowanie rowniez od AF za strajk pilotów który w konwencji jest rowniez wypisany jako powod nie kwalifikujący sie Do odszkodowania, natomiast udało sie 600€ wywalczyć (co prawda trwało to 2 lata ale udało sie). Takze nie szkodzi sprobowac, najwyżej dostaniesz decyzje odmowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21/03/2018 o 16:00, Zuza007 napisał:

Mam w AXA, ale z tego co czytałam ubezpieczenie lotu dotyczy tylko tego odcinka, kiedy nie jesteś "u siebie"...

Skoro zostalem wywolany do tablicy @kzielu to i sie wypowiem. 

Generalnie pogoda podpada pod "extraordinary circumstances" i nie nalezy sie tu odszkodowanie w ramach przewidzianych przez prawo europejskie  (EU216).

Trzeba pamietac, ze linie czesto uzywaly tego argumentu i odrzucaly roszczenia gdy pogoda w jednym rejonie powodowala opoznienia na innych trasach. Jednak od czasu wyroku angielskiego sadu w sprawie Easy Jet w 2013 liczy sie pogoda tylko na trasie na ktorej pasazer mial leciec. Czyli jesli na Twojej trasie wszystko jest ok to bez wzgledu czy polowa floty przewoznika utknela z powodu pogody w innym rejonie swiata i nie ma czym Cie przewiezc, i tak dostaniesz odszkodowanie.

Jak rozumiem w Twoim przypadku to nie ma znaczenia bo lot zostal odwolany z powodu sytuacji w Nowym Jorku, czyli na trasie, ale - jesli to nic nie kosztuje - wniosek warto zlozyc. Tak odlegla data wylotu wydaje sie nierozsadna i warto sie tu skonsulotowac z prawnikami, jednoczesnie majac swiadomosc, ze szanse sa male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...