Skocz do zawartości

Child Tax Credit


Sebastor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W sierpniu zeszłego roku przeprowadziliśmy się z Polski do US. Staram się wypełnić zeznanie podatkowe z pomocą TurboTax i oczywiście chciałbym uzyskać maksymalny zwrot na dzieci. W sekcji o dzieciach są dwa pytania:

1. Imie dziecka lived with me for - The whole year.

2. How many of those months were in the U.S.?

Nie wiem skąd wzieło się drugie pytanie ponieważ w instrukcji IRS do formy 1040 jako warunek kwalifikujący dziecko do odliczenia jest: (child) Who lived with you for more than half of 2017.

Praktycznie dziecko było ze mną cały rok ale w US tylko 4 miesiące, no i wynik jest taki że w TurboTax dziecko nie kwalifikuje się do odliczenia.

Na stronie IRS jest też formularz który pomaga określić czy dziecko kwalifikuje się do odliczenia i według niego moje dziecko kwalifikuje się, Nie ma tam żadnego pytania odnośnie wspólnego przebywania z dzieckiem na terenie US.

Miał ktoś podobny przypadek ?

Pozdrawiam

Sebastor

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, jeśli sie rozliczacie razem to dziecko jest i dependent i należy sie child tax credit. Zobacz w tym turbotax czy we wcześniejszych pytaniach nie było czegoś co by powodowało ze ty nie możesz być kwalifikowanym opiekunem dziecka. Jak zmienisz na 7 miesięcy to przechodzi i prawidłowo nalicza odliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po prostu wpisał 7 miesięcy, pozwolił mu przeliczyć i tyle. To pewnie jest wstawione jako test rezydencji, ale są inne warunki które go spełniają, nie tylko fizyczny pobyt.

Tylko dla pewności, mimo ze dostaliście zielone karty w styczniu to jesteście dual status w 2017, i nie należy wam sie masa odliczeń, standard deduction, ten child tax credit pewnie tez nie. Prawdopodobnie by przeszło jakbyś złożył po prostu 1040, ale lepiej jest jak to co wypluje turbotax wydrukujesz (nie wysyłaj elektronicznie) i wyslesz zwykła poczta z oświadczeniem ze wspólnie z małżonka dokonujecie wyboru zeby być traktowani jako rezydenci podatkowi przez cały rok 2017. Poczytaj publikacje 519, choosing resident status:

https://www.irs.gov/publications/p519#en_US_2017_publink1000222177

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vlade napisał:

To jego nie dotyczy, dziecko ma GC (a zatem i SSN) a zarobił pewnie więcej w ciagu roku niż 1000 dolarów x ilość dzieci które posiada :)

Masz rację, wkleiłam zły link, a teraz nie mogę znaleźć poprawnego z którego wynikało że OP jak najbardziej może uzyskać CTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki. Jak rozumiem to moje oświadczenie że chcę być traktowany jako rezydent podatkowy w US w 2017 decyduje o sprawie i nie muszę się już martwić i liczyć dni kto i ile przebywał na terenie US. Czy to oznacza również że automatycznie przysługują mi te wszystkie odliczenia (standard, child tax credit) ? W 2017 część zarobków była w Polsce, za listopad i grudzien zarobki mam już z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...