Skocz do zawartości

Child Tax Credit


Sebastor

Rekomendowane odpowiedzi

Wypelnilem wszystko i w tej chwili wychodzi mi w TurboTax ze kwalifikuje sie do Child Tax Credit, ale czy w moim przypadku kwalifikuje sie tez do Additional Child Tax Credit ? Wedlug TurboTax nie, w refund w mam do zwrotu jedynie kwote podatku ktora mi odciagneli z wyplaty w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na additional child tax credit sie nie kwalifikujesz bo miales dochody z zagranicy. Do tego jeszcze child tax credit musi byc wyzszy niz nalezne podatki (zle napisalem wczesniej przy tej formie co Jackie zlinkowala, to nie chodzi wprost o niski zarobek,  tylko o nalezny podatek wyzszy niz 1000 x ilosc dzieci), czyli jakby zwracaja niewykorzystana czesc Child Tax Credit ze wzgledu na niskie dochody (i przez to niskie podatki). A jak do zwrotu masz to co odciagneli to dobrze, pewnie myslales ze ze wzgledu na podatki zaplacone w Polsce bedziesz mial mniej do zaplacenia w stanach, ale w przypadku zagranicznych dochodow w najlepszym przypadku nie bedziesz musial doplacic podatku. Zagraniczne podatki nie moga obnizyc opodatkowania dochodow z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki w Polsce też musisz wykazać dochody z USA. Jesteś obywatelem Polskim i przebywałeś w Polsce ponad pół roku tak więc musisz w Polsce wykazać wszystkie dochody z całego świata. Obowiązuje Ciebie nieograniczony obowiązek podatkowy w myśl ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie musi. Jest rezydentem Polski i USA jednoczesnie, w takiej sytuacji wchodza reguly kolizyjne z umowy o unikaniu podwojnego opodatkowania, i z tego co pamietam to bylo tam cos o centrum interesow zyciowych, zamiar stalego zamieszkania itd Jak maja zielone karty to pewnie zostaja w stanach i ja bym sie w Polsce rozliczyl tylko z dochodow z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie podatkow w Polsce, to w przypadku wyjazdu na stale rok podatkowy dzieli sie na dwie czesci, przed wyjazdem wszystkie dochody rozliczam podatkowo przezd polski urzędem, a po wyjezdzie rozliczam jedynie ewentualne dochody w Polsce (gdym takie mial).

Co do Child Tax Credit, rozumiem ze  dochody i podatki zaplacone w Polsce nie liczą w USA w tym sensie że nie nie mogę nic od nich odliczyć, to jest jasne.

Nie rozumiem jednak dlaczego uwazasz ze nie kwalifikuje sie do ACTC ? Wymaganie są przecież takie same jak do CTC.

The Additional Child Tax Credit

The Additional Child Tax Credit (ACTC), however, can make at least a portion of your unused regular Child Tax Credit refundable if you’re eligible. Qualifications for the ACTC are the same as the requirements for the Child Tax Credit, except you also need to have at least $3,000 in earned income. TurboTax will automatically give you this credit if you're eligible.

The Additional Child Tax Credit is up to 15% of your taxable earned income over $3,000. For example, if you have three children:

  • If your earned income was $30,000, the additional credit would apply to $27,000 (the amount over the $3,000 threshold).
  • 15% x $27,000 = $4,050
  • You would not receive the entire $4,050 because the CTC limit is $3,000, but you could still receive the full $3,000 refund—in other words, $1,000 for each of your children.

On the other hand, if your earned income was $13,000, 15% of your taxable income over $3,000 would be $1,500 ($10,000 x .15). You could receive a refund of $1,500 as opposed to the full $3,000 credit because the refundable portion of your credit cannot exceed 15% of your taxable earned income that is above the $3,000 threshold.

Rozumiem że wystarczy więc że zarobiłem więcej niż $3000 i ponad tą kwotę już powinien dostać 15% refundację pomimo tego że nie mam do zapłacenia żadnego podatku ze względu na niskie zarobki (do wysokości ilość dzieci x $1000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sebastor napisał:

Nie rozumiem jednak dlaczego uwazasz ze nie kwalifikuje sie do ACTC ? Wymaganie są przecież takie same jak do CTC.

Z instrukcji do schedule 8812:

If you file Form 2555 or Form 2555-EZ, do not complete Parts II. You cannot claim the additional child tax credit.

A z kwotami chodzilo mi o to, ze abstrahujac od tego czy sie kwalifikujesz czy nie, additional tax credit wchodzi w gre dopiero gdy nalezne podatki sa nizsze niz calkowita kwota naleznego child tax credit.  Wez napisz ile na 1040 wyszlo w liniach 47 i 63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...