Skocz do zawartości

Zwiedzanie Wschodniego Wybrzeża USA


mati1897

Rekomendowane odpowiedzi

Wybralem sie kiedys pociagiem z NY do Niagara Falls. Z Penn Station jest polaczenie z Toronto I zatrzymuje sie wlasnie w Niagara Falls. Przejazd trwa okolo 10 godzin, bardzo wygodne polaczenie. Z Bostonu tez powinno byc takie polaczenie z Toronto. Do tego jest blizej.

Boston jako miasto jest calkiem fajne, choc nie ma takich znanych miejsc jak w Waszyngtonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 godzin temu, mati1897 napisał:

co do FreeBee, to jest to jakaś alternatywa dla zwiedzania pieszo, nie słyszałem o nich wcześniej, więc serdecznie dziękuję :)

FreeBee - studenci jezdza elektrycznymi, przewaznie 6-cio osobowymi samochodami podobnymi do wozkow golfowych. Pracuja  za 'typy'. Mozna zamowic przejazdzke zatrzymujac 'FreeBee' na ulicy lub zamowic z aplikacji na phona.  Serwis jest dostepny w Miami i Miami Beach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/23/2018 o 11:11, mati1897 napisał:
  • zwiedzanie Nowego Jorku mamy w miarę obcykane, ale jeśli ktoś zna jakieś niepopularne miejsca, o których mało się słyszy, a które warto odwiedzić, to będę wdzięczny,
  • wyczytałem, że Filadelfia nie jest raczej łakomym kąskiem dla zwiedzających, a w Waszyngtonie wszystko znajduje się relatywnie w jednym miejscu, więc tutaj raczej też jest prosta sprawa,
  • Fort Lauderdale dlatego, że po prostu były najtańsze bilety w tamtej okolicy z DC (a ceny są wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będziemy mieli ze sobą dwie duże walizy). Pytanie: co na Florydzie jest takim koniecznym punktem podróży? Interesuje nas Cape Canaveral, Miami, Key West - to na pewno. Żona chce popluskać się w zatoce meksykańskiej, bo podobno warto. Co jeszcze jest godne uwagi w tamtym rejonie? Początkowo myśleliśmy o pętli zahaczającej o Pensacolę, ale odpuściliśmy, bo boimy się, że nie starczy czasu. Cała objazdówka powinna nam się zająć w okolicy 7-10 dni,
  • Pytanie za 100 punktów! Jak najsprytniej pokonać trasę z Bostonu do NYC przez Niaqarę? :D Myśleliśmy o jakiejś wycieczce z TakeTours itp. W ten sposób zminimalizowalibyśmy koszty, ale niestety - Tours4Fun oferuje taką wycieczkę, ale 6-dniową, a na tak długą nie możemy sobie pozwolić ze względu na czas. Samolot z Bostonu do Buffalo, a potem z Buffalo do NYC to będą horrendalne koszty, samochód z Bostonu do Niagary - długi dojazd, choć do przeżycia. Ale czytałem, że może tam być problem z parkingiem, co Wy na to? No i dojdzie wtedy dodatkowa opłata za odstawienie go w innym mieście, a nawet stanie - bo chcemy docelowo dotrzeć do NYC. No dosłownie każda opcja ma dużego minusa, a nie chcielibyśmy odpuszczać ani Bostonu (w którym chcielibyśmy spędzić ze dwa dni), ani Niagary. Ktoś ma może jakieś doświadczenia w tej materii?

Nowy Jork - mozecie sie wybrac do ktoregos ze sky barow - wypicie drinka z widokiem na miasto po calym dniu zwiedzania jest naprawde duza przyjemnoscia ;)  Poza "must see" mozecie pospacerowac po Brooklyn Bridge Parku ( w okolicach 2 i 3 Pier'u bardzo fajna panorama dolnego Manhattanu ) lub z drugiej strony Liberty State Park.

Phili odpusc jest wiele ciekawszych miejsc

Washington - super. Miasto idealne do zwiedzania. Tak jak napisales wszystko w jednym miejscu i najciekawsze atrakcje sa darmowe.  Nie wiem jak dlugo zostajecie ale te muzea sa bardzo czasochlonne wiec przeznacz na nie kilka dni jesli chcesz zobaczyc wszystkie. Gdy bedziesz musial wybierac, moim zdaniem najciekawsze to : Space, Natural History, American History. Art tez super ale nie wiem czy to cie interesuje.  Kilka dni wczesniej mozesz zabookowac darmowe bilety do Kapitolu na ich stronie. Wchodzi sie tylko do "kopuly" ale i tak zdecydowanie warto. Sprawdz czy juz otworzyli Monument Washingtona, jezeli tak, jest "must see!" widoki na bialy dom i mall sa rewelacyjne. 

Fort Lauderdale samo w sobie tez jest fajne, takze nie musisz go traktowac jako tylko baze wypadowa. Ja bym zatoke meksykanska odpuscila. Piasek w okolicach Naples czy Clearwater jest milszy ale to tyle - woda duzo fajniesza jest w okolicach Miami - nawet nie ma porownania. W tamtych rejonach nie ma za bardzo co do zwiedzania, wiec chyba szkoda czasu na to. W okolicach Miami ( wzdloz 41)jest mnostwo tzw farm aligartow gdzie mozecie poplywac na airboats po Evergladesi poczuc klimat policjantow w Miami ;)  Nie wiem czy to was interesuje ale ja bym polecila parki w Orlando ( oba Universale sa niesamowite - i nie, nie tylko dla dzieci :) ). 

Za zaoszczedzony czas i $ odpuszajac nudna, zachodnia czesc Florydy ( nie zrozum mnie zle, tam jest pieknie, ale poprostu nudno) mozecie sie wybrac na 1 czy 2 dni promem na Bimini, albo Tortuga z Key West.

Boston i Niagara - tutaj sie zgodze z poprzednikami - nie wiem czy warto ani jedno ani drugie. Mimo ze ja nie jestem "miastowa" Boston niesamowicie mi sie podoba. Jedno z ladniejszych tutejszych miast - no ale wlasnie - to tylko kolejne miasto. Co do Niagary - jak najbardziej rozumiem chec zobaczenia, ale jak dla mnie jest niesamowicie przereklamowana - jezeli juz chcesz cos odpuscic to byla by pierwsza na tej liscie. Niesamowite brzydkie i kiczowate miasteczko, i tak jak ktos napisal wodospad jak kazdy inny. Za kazdym razem gdy  ktos nas odwiedzi zabieramy tam znajomych czy rodzine i jeszcze nie uslyszalam slowa zachwytu - wrecz odwrotnie, wszyscy byli rozczarowani.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/23/2018 o 11:11, mati1897 napisał:
  • Fort Lauderdale dlatego, że po prostu były najtańsze bilety w tamtej okolicy z DC (a ceny są wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będziemy mieli ze sobą dwie duże walizy). 

Obserwuj wszystkie deale ( dzisiaj np. Frontier ma niby do 75%)  i na mniej więcej wasze daty (24/4-1/5) 

Philadelphia - Miami - $84 , Washington - Orlando - $78  RT więc nie są to wysokie ceny. Nawet bez promocji United ma bilety na tej trasie za ok $100. 

Mozecie posprawdzać rownież Southwest tam 2 walizki leca za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrysiaK napisał:

Frontier to jedna z gorszych linni. Warto sie zastanowic dlaczego sa tansze od innych.

Jeżeli ktoś szuka jak najtańszych biletów, lub chce się dostać gdzieś na weekendowy wypad - nie sądze żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. 

Ja leciałam z nimi 3 razy i zlego slowa powiedziec nie moge - tania linia jak kazda inna na swiecie. Nie oczekiwałam najnowszych filmów czy drinków z palemką ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...