Skocz do zawartości

J polski w urzedach i instytucjach Chicago


karusek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.04.2018 o 21:48, margherita_s napisał:

Może dlatego, że hiszpańskojęzyczna populacja to 17% całego społeczeństwa USA (52 mln), a polska to 3% (9,5 mln). 
Dane z Wikipedii.

Nie szukam informacji na ten temat w wikipedii szczegolnie, ale nie wydaje mi sie zeby Rosjan w USA bylo duzo wiecej niz Polakow. Wiele stron internetowych urzedow jest w J. rosyjskim a w J. polskim nie ma, a to dlatego, ze rosyjskie robione byly charytatywnie. Za daarmo! Wiem o takim przypadku z pewnych zrodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 godziny temu, karusek napisał:

Nie szukam informacji na ten temat w wikipedii szczegolnie, ale nie wydaje mi sie zeby Rosjan w USA bylo duzo wiecej niz Polakow. Wiele stron internetowych urzedow jest w J. rosyjskim a w J. polskim nie ma, a to dlatego, ze rosyjskie robione byly charytatywnie. Za daarmo! Wiem o takim przypadku z pewnych zrodel.

No ale co z tego? 

Ja jestem zadowolona że nie ma dookoła mnie wszystkiego po polsku.  Wg mnie to świadczy tylko o tym że się asymilujemy i nie jesteśmy angielskimi analfabetami.  Wybacz, ale nie mogę uwierzyć że nie da się przyswoić języka kraju w którym żyjesz na co dzień przynajmniej w stopniu podstawowym. 

A dla tych osób które się za wszelką cenę upierają że jednak się nie da, istnieją takie dzielnice "bańki" w których będą czuli się jak u siebie w domu... baa tam jest nawet bardziej polsko niż w Polsce! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2018 o 21:47, karusek napisał:

 Wiele stron internetowych urzedow jest w J. rosyjskim a w J. polskim nie ma, a to dlatego, ze rosyjskie robione byly charytatywnie. Za daarmo! Wiem o takim przypadku z pewnych zrodel.

Np. Panstwowy egzamin na cdl mozna zdawac w j.rosyjskim w californi i nowym  jorku, w j.polskim nigdzie.

 

Dnia 28.04.2018 o 21:19, agatenka napisał:

 

A dla tych osób które się za wszelką cenę upierają że jednak się nie da, istnieją takie dzielnice "bańki" w których będą czuli się jak u siebie w domu... baa tam jest nawet bardziej polsko niż w Polsce! ;)

Dokladnie!! 

Niektorzy nie maja stycznosci ze starą Polonią ale naprawdę są dzielnice gdzie czas się zatrzymał 20 lat temu. Niektórzy jeszcze twierdzą, ze w Polsce jeździ się polonezami, nie ma whisky w sklepach bo to produkt zachodni i nie dotarł do polski. O fanatykach religijnych nie będę pisał żeby nie dostać bana od Jackie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...