Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nr 2 to I140 a nie H1b. I140 to sponsorowanie pracownicze aby otrzymać od razu zieloną kartę. 

Proces jest długi i wiele urzędów musi to zatwierdzić.

1 privilege wage determination

2 PERM 

3 I140

4 Consular processing 

5 Interview

W najlepszym przypadku około roku oczekiwania.

Ja właśnie zakończyłem cały ten proces pomyślnie i wczoraj miałem interview w Warszawie  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
18 godzin temu, Krystek73 napisał:

Nie za nic nie płaciłem i za nic nie zamierzam.

Mam nadzieje, że jakoś uda się temat rozwiązać.

Czy jest może jakiś inny typ wizy, który mógłby działać w tym przypadku?

 

Zarobki powyżej 100k USD

Tutaj masz cos nie do konca jasne z Twoja wiza - tak jak napisalam: forma nie ta;  affidavit - po co komus do affidavit do H1B? Nastepna rubryka tez tyczy sie ludzi z Indii.. Ja bym sie temu przyjrzala - nie mowie, ze to jest nierealne, ale na pewno nie jest to to, o czym Ty piszesz, a piszesz to co Tobie ktos przekazal wiec to mi sie wydaje dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, rynr said:

Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?

Zalezy do czego to chca. Jezeli do USCIS to wystarczy kopia +  tlumaczenie. Jezeli robia ewaluacje dyplomu, to firmy ktore to robia czesto chca oryginal (czasem z tlumaczeniem, czasem bez). Tak BTW, nie lepiej zapytac sponsora, zeby doprecyzowal, niz forum? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem.

Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rynr said:

Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem.

Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?

W teorii: musisz wykazac, ze masz equivalent of US Bachelor albo wyzej. Przy samym tlumaczeniu polskiego dyplomu jakis surowy/glupi IO moze stwierdzic, ze nie jest to wystarczajacy dowod i dostaniesz RFE.

Z anegdotycznych faktow: moj wniosek poszedl bez ewaluacji i problemow nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...