Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nr 2 to I140 a nie H1b. I140 to sponsorowanie pracownicze aby otrzymać od razu zieloną kartę. 

Proces jest długi i wiele urzędów musi to zatwierdzić.

1 privilege wage determination

2 PERM 

3 I140

4 Consular processing 

5 Interview

W najlepszym przypadku około roku oczekiwania.

Ja właśnie zakończyłem cały ten proces pomyślnie i wczoraj miałem interview w Warszawie  :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

18 godzin temu, Krystek73 napisał:

Nie za nic nie płaciłem i za nic nie zamierzam.

Mam nadzieje, że jakoś uda się temat rozwiązać.

Czy jest może jakiś inny typ wizy, który mógłby działać w tym przypadku?

Zarobki powyżej 100k USD

Tutaj masz cos nie do konca jasne z Twoja wiza - tak jak napisalam: forma nie ta;  affidavit - po co komus do affidavit do H1B? Nastepna rubryka tez tyczy sie ludzi z Indii.. Ja bym sie temu przyjrzala - nie mowie, ze to jest nierealne, ale na pewno nie jest to to, o czym Ty piszesz, a piszesz to co Tobie ktos przekazal wiec to mi sie wydaje dziwne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

33 minutes ago, rynr said:

Sponsor poprosił mnie o transkrypt dyplomu - to ma być oryginał/ksero/tłumaczenie?

Zalezy do czego to chca. Jezeli do USCIS to wystarczy kopia +  tlumaczenie. Jezeli robia ewaluacje dyplomu, to firmy ktore to robia czesto chca oryginal (czasem z tlumaczeniem, czasem bez). Tak BTW, nie lepiej zapytac sponsora, zeby doprecyzowal, niz forum? ;)

Edytowane przez Xarthisius

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem.

Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 hour ago, rynr said:

Czy lepiej zapytać sponsora - firma pierwszy raz sponsoruje H1B. Zdarzyło mi się przelecieć do USA, stracić wizę i wrócić kolejnym lotem z powodu "profesjonalizmu" firm, z którymi współpracowałem.

Wydaje mi się, że potrzebują to do USCIS. Ewaluacja nie będzie potrzebna chyba do H1B?

W teorii: musisz wykazac, ze masz equivalent of US Bachelor albo wyzej. Przy samym tlumaczeniu polskiego dyplomu jakis surowy/glupi IO moze stwierdzic, ze nie jest to wystarczajacy dowod i dostaniesz RFE.

Z anegdotycznych faktow: moj wniosek poszedl bez ewaluacji i problemow nie bylo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz