Skocz do zawartości

Emigracja do USA mając obywatelstwo


Alekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość jako że jestem nowym użytkownikiem, mogę paru rzeczy nie wiedzieć. Jako że jeden z moich rodziców jest obywatelem, to obywatelstwo mam i ja, i myślę że duża część męczarni z tego faktu za mną, ponieważ wystarczy wyrobić paszport, i droga wolna. Teraz do rzeczy, planuję wyjazd na stałe do USA po skończeniu szkoły, co do kosztów jestem w miarę obeznany, i tutaj rodzi się pytanie, czy mogę większość rzeczy, łącznie z pracą i zamieszkaniem, załatwić z Polski ? i rozumiem bez historii kredytowej mieszkanie tylko u osoby prywatnej. Ocena u siebie umiejętności angielskiego jest niezbyt wiarygodna, więc powiem jedynie że zdecydowanie wystarczy. Wspomniałem o tym że jeden z rodziców jest obywatelem, no i jest, ale niestety konsultacja z nim nie jest możliwa z przyczyn osobistych. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alekz napisał:

Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość jako że jestem nowym użytkownikiem, mogę paru rzeczy nie wiedzieć. Jako że jeden z moich rodziców jest obywatelem, to obywatelstwo mam i ja, i myślę że duża część męczarni z tego faktu za mną, ponieważ wystarczy wyrobić paszport, i droga wolna. Teraz do rzeczy, planuję wyjazd na stałe do USA po skończeniu szkoły, co do kosztów jestem w miarę obeznany, i tutaj rodzi się pytanie, czy mogę większość rzeczy, łącznie z pracą i zamieszkaniem, załatwić z Polski ? i rozumiem bez historii kredytowej mieszkanie tylko u osoby prywatnej. Ocena u siebie umiejętności angielskiego jest niezbyt wiarygodna, więc powiem jedynie że zdecydowanie wystarczy. Wspomniałem o tym że jeden z rodziców jest obywatelem, no i jest, ale niestety konsultacja z nim nie jest możliwa z przyczyn osobistych. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Co rozumiesz przez wiekszosc rzeczy ? 

Prace da sie zalatwic z PL co nie znaczy ze jest to latwe. Pracowales kiedykolwiek gdziekolwiek (w sensie - wiesz jak wyglada proces aplikacji ?)

Jezeli chodzi o prace nizszego poziomu, to nikt z Toba z Polski nie bedzie rozmawial. Co do wyrobienia paszportu - masz odpowiednia dokumentacje zeby go otrzymac ? Rodzic ktory jest obywatelem spelnia wymagania zeby to obywatelstwo Ci przekazac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "teoretycznie" nie masz zadnego dosiwadczenia zawodowego? Cudow bym sie na twoim miejscu nie spodziewala jesli chodzi o prace w USA. :P Chyba, ze masz moze jakies fajnie wyksztalcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...