Skocz do zawartości

Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "


Radek83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciekawi mnie jak wygląda trening takiego policjanta w akademii.. Trzeba chyba dużo "pracy" żeby stworzyć taki instynkt samozachowawczy, że bez żadnego oporu jest się w stanie zastrzelić drugą osobę bez 100% pewności, że ten ktoś stwarza zagrożenie. Do tego ktoś wie jak wygląda prawo w tym wypadku? Widziałem kiedyś akcję, że gość przy kontroli sięgnął do kurtki po portfel i dostał kilka kulek.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robson! napisał:

Ciekawi mnie jak wygląda trening takiego policjanta w akademii.. Trzeba chyba dużo "pracy" żeby stworzyć taki instynkt samozachowawczy, że bez żadnego oporu jest się w stanie zastrzelić drugą osobę bez 100% pewności, że ten ktoś stwarza zagrożenie. Do tego ktoś wie jak wygląda prawo w tym wypadku? Widziałem kiedyś akcję, że gość przy kontroli sięgnął do kurtki po portfel i dostał kilka kulek.. 

Prawo dotyczace policji ? Jezeli wykonujesz polecenia i ktos Cie zastrzeli to jest problem natomiast praktycznie w kazdym przypadku podobnych strzelanin ofiary polecen nie wykonywaly i wszystko sprowadzalo sie do udowodnienia ze policjant mogl sie obawiac uszkodzenia dziala - w absolutnej wiekszosci przypadkow zostali uniewinnieni.

W przypadku cywili wyglada to ciut inaczej ale nie rozni sie az tak drastycznie...

Natomiast co do prawa (jako ze mam dosc bezposredni kontakt z jego przedstawicielami - bardzo bliska znajoma jest prokuratorem a dodatkowo regularnie trenuje z (bylymi) policjantami i USMC - w sadzie Twoj los jest w rekach 12-tu dosc przypadkowo wybranych ludzi a dokladnie nie do konca przypadkowo bo zarowno oskarzenie jak i obrona staraja sie ich dobrac tak zeby wyszlo na ich korzysc. Z czystej statystyki wynika ze mniej wiecej polowa tych ludzi to zwykli idioci i oni to decyduja o Twojej winie lub jej braku. Dodatkowo sedziowie to sa elected officials wiec politycy a nie przedstawiciele prawa. W takim postmozgowym (sorry - mialem napisac republikanskim ale mi sie wymsknelo) stanie jak Ohio, szczegolnie w mniejszych miejscowosciach - jest to widoczne jak na dloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robson! napisał:

Ciekawi mnie jak wygląda trening takiego policjanta w akademii.. Trzeba chyba dużo "pracy" żeby stworzyć taki instynkt samozachowawczy, że bez żadnego oporu jest się w stanie zastrzelić drugą osobę bez 100% pewności, że ten ktoś stwarza zagrożenie. Do tego ktoś wie jak wygląda prawo w tym wypadku? Widziałem kiedyś akcję, że gość przy kontroli sięgnął do kurtki po portfel i dostał kilka kulek.. 

Dokładanie, mózgi maja mielone już od akademii wyselekcjonowana osobowość... w głowie sie nie mieści co sie tam dzieje... można by trylogie pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Radek83 napisał:

Dokładanie, mózgi maja mielone już od akademii wyselekcjonowana osobowość... w głowie sie nie mieści co sie tam dzieje... można by trylogie pisać...

Jakby do mnie ktos "celowal" z czegos co wyglada jak bron - i gdybym tez miala relacje innych, ze jakis wariat biega z "bronia" - to sorry, ale tez bym sie bronila. Nie zal mi idiotow ktorzy dla zabawy celuja czymkolwiek w policje.

Radek - prawie w kazdym poscie prezentujesz jakies swoje dziwne teorie spiskowe. Moze je zachowaj dla siebie, ale przenies sie na forum gdzie ludzie maja podobne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz był temat o tym. Nie wydaje mi sie zeby tu im cokolwiek w akademii „wpajano” poza prawem do obrony własnej. Tak jak Roelka napisała i kzielu, ja dodam jeszcze ze policjant ma prawo do własnej oceny sytuacji i użycia broni w momencie kiedy ON czuje sie zagrożony/niepewny. Prawo go wtedy chroni od odpowiedzialności ponieważ ma on za zadanie przede wszystkim chronić zycie swoje, dlatego ze posiada broń i obowiązek obrony wszystkich pozostałych uczestników zdarzenia. Jesli w jego opinii istnieje zagrożenie to strzela i tyle aż sie idioci nauczą ze żarty sobie mozna robić z rodzina w domu a nie biegać z bronią (nawet zabawkową) i udawać ze sie strzela do ludzi. I w wiekszosci sytuacji tak jak kzielu pisał najpierw jest ostrzeżenie i prośba o współpracę a jak ktos dalej pajacuje to juz na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, margherita_s napisał:

Ku przestrodze, żeby nie udawać, że się ma pistolet i nie prowokować policji - to na pewno. 

 

44 minuty temu, Roelka napisał:

Jakby do mnie ktos "celowal" z czegos co wyglada jak bron - i gdybym tez miala relacje innych, ze jakis wariat biega z "bronia" - to sorry, ale tez bym sie bronila. Nie zal mi idiotow ktorzy dla zabawy celuja czymkolwiek w policje.

Artykul mowi, ze on był psychicznie chory. W ogole to po to są treningi aby oszacować ryzyko, a nie strzelać we wszystko co sie rusza i celuje ( przynajmniej głupi sie łudzi).

USA całkowicie leży pod tym względem. Nie wiem czy większość czeka na okazje aby nacisnąć na spust czy sa tak zestresowani sytuacja, ze trzęsą portkami i każdy ruch tłumacza ewentualna śmiercią. To nie Die Hard. A jak juz strzelają to nie raz tylko 6 lub wiecej, tak chyba dla pewności... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pelasia napisał:

Artykul mowi, ze on był psychicznie chory. W ogole to po to są treningi aby oszacować ryzyko, a nie strzelać we wszystko co sie rusza i celuje ( przynajmniej głupi sie łudzi).

USA całkowicie leży pod tym względem. Nie wiem czy większość czeka na okazje aby nacisnąć na spust czy sa tak zestresowani sytuacja, ze trzęsą portkami i każdy ruch tłumacza ewentualna śmiercią. To nie Die Hard. A jak juz strzelają to nie raz tylko 6 lub wiecej, tak chyba dla pewności... 

 

100% racji. Pamiętacie idiotę który strzelał do opiekuna autystycznego pacjenta? https://www.cbsnews.com/news/officer-charged-with-shooting-autistic-mans-unarmed-caregiver/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...